MoDaCo.pl
radio bez słuchawek - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Windows Mobile (https://www.modaco.pl/Forum-Windows-Mobile)
+--- Dział: Samsung - WM (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-WM)
+---- Dział: i9x0 Omnia (https://www.modaco.pl/Forum-i9x0-Omnia)
+---- Wątek: radio bez słuchawek (/Thread-radio-bez-sluchawek)

Strony: 1 2 3


radio bez słuchawek - hanibal0 - 03-30-2010

czy jest możliwość słuchania na omni radia bez podpinania słuchawek? wiem że słuchawki działają jako antena ale teoretycznie np przy nadajniku nie potrzebujemy anteny więc słuchawki byłyby zbędne. Czytałem na innych forach że jest możliwość zmiany w rejestrze tak aby pda widział słuchawki, jednak problem był wtedy taki że omnia nie odbierała żadnej stacji. Z pewnością nie jest to problem zasięgu radia, gdyż np w htc touch hd można włożyć rysik do gniazda jack i radio odbiera.
Czy ktoś orientował się w tym temacie?


RE: radio bez słuchawek - avalon - 03-30-2010

Systemowego się nie da słuchac bez słuchawek, pozostają radia internetowe, jak masz darmowy transfer - polecam "Miasto muzyki"
Wyczaiłem też aplikacje, niestety tylko na VGA i WVGA, może ktoś sprawdzić, kto ma odpowiedni tel., czy będzie odbierać bez słuchawek?

[dl=PowerRadio v2.3.0.0. (*.cab)]http://www.4shared.com/file/252669195/a117eb1d/powerradio_powerradio_v2300_an.html?[/dl]


RE: radio bez słuchawek - pHarel - 03-30-2010

Bez słuchawek radio nie działa i nie będzie działać.. Słuchawki = antena


RE: radio bez słuchawek - QWERTY1994 - 03-30-2010

Anteną może być cały telefon, o ile podłączy się go do jacka, a słuchawek raczej nie będzie. Im większa (dłuższa/szersza itp.) antena tym lepsza jakość odbieranego sygnału.


RE: radio bez słuchawek - hanibal0 - 03-30-2010

dobra darujcie sobie ta antenę, przecież wyraźnie napisałem w pierwszym poście iż mam świadomość że słuchawki działają jako antena, ale jeśli stoisz pod nadajnikiem to żadna antena nie jest ci potrzebna, tym bardziej rysik w touch hd to też można by powiedzieć że kiepska antena a ludzie piszą że działa. Konkretnie chodzi o zwarcie jacka żeby pda myślał że ma słuchawki (antenę). Teoretycznie bez anteny powinno łapać cokolwiek, chodzi o to aby oszukać omnię że ma wpięte słuchawki.


RE: radio bez słuchawek - Toldo - 03-30-2010

(03-30-2010, 09:04 PM)hanibal0 napisał(a): chodzi o to aby oszukać omnię że ma wpięte słuchawki.

Softowo tego nie zrobisz. Musiałbyś mieć coś co łączyłoby odpowiednie piny w gnieździe. Z doświadczenia jednak wiem że po podłączeniu do Omnii przejściówki na jacka z allegro za grosze radio wogóle nic nie łapie. Podłączenie słuchawek niewiele daje. IMHO do słuchania radia najlepsze są fabryczne słuchawki.


RE: radio bez słuchawek - Ryrzy - 03-31-2010

zgadza się, nieoryginalne słuchawki w większości nie działają na radiu, tzn nie ma zasięgu już tego tony sprzedałem Smile
Gdzieś już podawałem rozpiskę gniazda z omnii i w ogóle dyskutowaliśmy nad zrobieniem takiej antenki... tylko gdzie to było hmm


RE: radio bez słuchawek - Toldo - 03-31-2010

Oo, a może masz Dyrektorze taką przejściówkę która się nie rozpadnie po miesiącu?Smile


RE: radio bez słuchawek - Ryrzy - 03-31-2010

miałem takie, naprawdę dobrej produkcji... ale już nic nie zostało Smile


RE: radio bez słuchawek - Toldo - 03-31-2010

Jak będziesz coś miał to daj znaćBig Grin