MoDaCo.pl
problem z zawiechami - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Windows Mobile (https://www.modaco.pl/Forum-Windows-Mobile)
+--- Dział: Samsung - WM (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-WM)
+---- Dział: i9x0 Omnia (https://www.modaco.pl/Forum-i9x0-Omnia)
+----- Dział: ROMy i9x0 (https://www.modaco.pl/Forum-ROMy-i9x0)
+----- Wątek: problem z zawiechami (/Thread-problem-z-zawiechami)

Strony: 1 2 3


problem z zawiechami - deejay89 - 03-28-2010

witam, zaczynam "zabawy" z windows mobile i mam problem, mianowicie na softach "[WM6.5] [23547][PL]", "[WM6.5] [21889][PL]" i "[WM6.5] [28230][PL]" co jakis czas (1, 2x dziennie) telefon po zablokowaniu klawiatury i wygaszeniu ekranu zawiesza sie, nie da sie wlaczyc wyswietlacza i pomaga tylko soft reset.. wiecie dlaczego tak jest? pozdrawiam


RE: problem z zawiechami - grubyxxx - 03-28-2010

a próbowałeś wszystkim przyciskami go wybudzić? łącznie z przyciskiem zasilania?

Przeprowadź test i jak stwierdzisz że ci się zawiesiła Omnia to spróbuj z innego telefonu zadzwonić na nią i będziesz widział czy naprawdę wisi czy masz tylko problem z wybudzeniem jej.

Sprawdź też opcje wybudzania:
start-> ustawienia->osobisty-> przyciski-> chyba 6 zakładka i wybierz najlepiej opcje dowolnym przyciskiem.


RE: problem z zawiechami - deejay89 - 03-28-2010

probowalem wszystkiego oprocz dzwonienia.. atom go nawet nie chcial ruszyc Smile jak sie zawiesi to sprobuje zadzwonic i zobacze wtedy


RE: problem z zawiechami - Toldo - 03-28-2010

Moim zdaniem wina smartlocka...


RE: problem z zawiechami - deejay89 - 03-28-2010

mozesz jasniej? w smart locku mam zaznaczona tylko pierwsza opcje "WM6.5 new lock" mam roma 23547 z manila 2.0, na wm6.5 widget edt nie mialem tego problemu..


RE: problem z zawiechami - Ryrzy - 03-28-2010

w tym romie nie ma problemow z smart lockiem juz, jest stara wersja...

deejay89 popraw sobie Radio ROM i ROM w profilu


RE: problem z zawiechami - deejay89 - 03-28-2010

powiem tak, problem wystepowal dalej, narazie zainstalowalem oryginalny samsungowski soft niebrandowany SAID bodajze na wm6.1 i dziala, a powiecie mi czym rozni sie windows 6.1 od 6.5 tak naprawde? wg. mnie omnia + wm6.5 = tragedia(nawet z wylaczona manilia i titanium), z telefonu nie da sie normalnie korzystac, wszystko muli, zawiesza sie, jak ktos do mnie dzwonił to po wcisnieciu zielonej sluchawki dzwonek szedł jeszcze przez jakies 2-3sek i dopiero odebrał telefon.. nie zbym oskarzal Ryrzego o zle romy bo sa dobre i szacunek za to co robi, ale wydaje mi sie ze omnia zle chodzi na 6.5, aha, i Ryrzy powinienes zrobic jeden a taki fest porzadny rom ktory by chulał tak jak nalezy, bo troche glupie jest wydawanie kilku romow na tydzien, wgrywanie kazdego, testowanie, ustawianie telefonu od podstaw itp.. pozdrowki Smile


RE: problem z zawiechami - hanibal0 - 03-28-2010

deejay89 nie zgadzam się z tobą w 100% twojej wypowiedzi, po pierwsze to nie twój interes czy ktoś wypuszcza jeden czy dwadzieścia romów na tydzień, nikt nie każe ci każdego testować, a poza tym rom Ryrzego z manilą v2 hula super na omni, owszem u mnie były początkowo problemy typu resetująca się manila, zwiechy itp. ale powtórne wgranie tego samego romu odmieniło całkowicie sytuację, od 3 dni wszystko hula, zero zwiech i GPS śmiga że aż miło. Tak nawiasem mówiąc nie ma szans na taki jak to określiłeś fest rom, chociaż by dlatego że ten sam rom może zupełnie inaczej sprawować się na 2 takich samych pda, czego już doświadczyłeś z WM 6.5.
Jedyny problem jaki u mnie zaobserwowałem to ustawienie smartlocka, konkretnie jeśli zaznaczę mu opcję suspend after lock, to nie mogę wybudzić żadnym klawiszem oprócz power, nie pomaga zmiana w ustawieniach na dowolny przycisk, natomiast jeśli odznaczę tą opcję to wszystko jest ok.


RE: problem z zawiechami - deejay89 - 03-29-2010

no i lipa, wgralem oryginalnego niebrandowanego SAID'a i dalej jest to samo, wiecie moze jaka jest tego przyczyna? dodam ze oszczedzanie baterii mam wylaczone, wifi wlaczone caly czas ale i tak po wygaszeniu telefonu rozlacza wifi...


RE: problem z zawiechami - Modzel10 - 03-30-2010

Hey,
Wiesz co mam podobny problem. Wcześniej nic takiego się nie działo, a teraz np po zakończonej rozmowie głośnik nadal szumi i ekran nie włącza się zadnym przyciskiem, pomaga tylko SR.
Jedyna co zmieniłem ostatnio to... RADIO na JCIC2
Nie wiem jak u Ciebie, ale mój problem chyba związany jest w Radio do i900 a podobno to najlepsze Radio. A może ktoś zna lepsze?