MoDaCo.pl
Rozwiązane Antena do modemu Huawei e353 - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Forum Ogólne (https://www.modaco.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Operatorzy GSM (https://www.modaco.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Rozwiązane Antena do modemu Huawei e353 (/showthread.php?tid=7059)Antena do modemu Huawei e353 - piorun - 02-17-2013

Witam szanownych kolegów. Szukam pomocy w zakupie anteny i trafiłem dzis wieczorem na to forum. Widze, że znacie sie na rzeczy wiec mam pytanie:
Czy antena MAXDATA pomoże mi poprawić zasięg internetu mobilnego w miejscu w którym mam tylko w nocy zasięg 3G, czy ktoś ma taka antene ?
Link do anteny do modemu huawei e353


RE: Antena do modemu Huawei e353 - malymon - 02-17-2013

Prawidłowo zainstalowana do właściwie skonfigurowanego urządzenia antena na pewno poprawi znacząco zasięg, na tyle, na ile jest to możliwe w Twojej lokalizacji. U znajomków bardzo się sprawdziła, współpracując z odblokowanym modemem z Play, "chodzącym" z kartą Plusa. Wink


RE: Antena do modemu Huawei e353 - piorun - 02-17-2013

Dzięki, to zmawiam, jeśli Was interesuje to mogę zamieścić info jaki jest efekt. W sumie mam 10 dni na test i zwrot gdyby nie działało tak jak chce wiec nie ma obaw.


RE: Antena do modemu Huawei e353 - malymon - 02-17-2013

Byłoby idealnie, gdybyś opisał doświadczenia z nabytym sprzętem. Na pewno wiele osób skorzysta na tym. Życzę powodzenia!


RE: Antena do modemu Huawei e353 - piorun - 02-22-2013

Witam, obiecałem podzielić się wrażeniami z zakupu i instalacji anteny zewnętrznej do mojego modemu huawei e353.

Z dużej ofert anten zdecydowałem się na antenę MAXDATA z Lepszy-Zasieg.pl ze względu na dużą ilość pozytywnych opinii, dobrą cenę i promocyjna darmową dostawę.
[Obrazek: transdata-antena-do-lte-4g-500x500.gif]

Wcześniej znalazłem podobna antena od firmy Dipol, jednak sprzedają oni antenę, kabel, konektor i uchwyt osobno co daje cenę wyższa o kilkadziesiąt złoty + wysyłka.

Antena dotarła do mnie następnego dnia po zamówieniu Exclamation zapakowana w solidne kartonowe pudełko, nawet wściekły kurier by jej nie uszkodził w transporcie Wink

[Obrazek: MiernikGSM-Programdo-pomiaru-si%C5%82y-s...00x500.png]
Do testu użyje programu udostępnianego wraz z antena przez producenta - MiernikGSM do pobrania tutaj: MiernikGSM (plik w załączniku)
Siła mojego sygnału 3G bez anteny wynosiła -113dbi do 111dBi czyli na granicy wykrywalności. Połączenie zrywało średnio co 5 minut, a przy złej pogodzie nie dało się korzystać.
Antenę zamontowałem na maszcie przymocowanym do komina (dom jednopiętrowy + poddasze) i skierowałem w kierunku nadajnika "na oko". Wstępnie kierunek nadajnika ustaliłem na stronie Btsearch.pl , kierunek potwierdziłem wieczorem, z dachu widać światła ostrzegawcze na nadajniku oddalonym o 7km.
Siła sygnału z podłączoną anteną wynosi -94dBi co jest wynikiem bardzo dobrym, wskaźnik w modemie pokazuje 4 kreski zasięgu. Połączenie jest stabilne.
[Obrazek: Pic_0222_038.jpg]

Antena została dostarczona z konektorem (cinki, elastyczny kabelek na zdjęciu powyżej).
Jeśli nie maiłbym otworu w ścianie do wypuszczenia kabla mógłbym bez obaw przyciąć ten konektor oknem. A jeśli kupie kiedyś inny modem to wystarczy dokupić sam konektor.

Polecam anteną MAXDATA od lepszy-zasieg.pl i czekam na ewentualne pytania.