MoDaCo.pl
Omnia 2 - Pierwsze starcie... - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Forum Ogólne (https://www.modaco.pl/Forum-Forum-Ogolne)
+--- Dział: Zakupy / Porównania (https://www.modaco.pl/Forum-Zakupy-Porownania)
+--- Wątek: Omnia 2 - Pierwsze starcie... (/Thread-Omnia-2-Pierwsze-starcie)

Omnia 2 - Pierwsze starcie... - Ryrzy - 03-25-2010

Po tygodniu używania Omnii 2 i8000 naszło mnie na podzielenie się moimi osobistymi spostrzeżeniami jeśli chodzi o porównanie z starszą siostra Omnią 1 i900 Smile Oczywiście są to moja odczucia więc możecie się z nimi nie zgadzać Wink

Zacznijmy od tego co mnie denerwuje (co narazie wyłapałem) a więc minusy i8000:

- Brak dpada - Ciężko się przestawić, jednak duży ekran to rekompensuje...
- Brak jakiejkolwiek diody sygnalizującej chociażby ładowanie !! Tego nie mogę przeboleć :/
- Brak możliwości zmiany funkcji klawisza blokowania ekranu...
- Czyszczenie pamięci 8GB podczas wgrywania pełnego ROMu [SIC!] !!! Głupota totalna... Zmusza to do używania karty pamięci lub robienia backupa za każdym razem gdy chce się zaktualizować ROM. Nie dotyczny naszczęście wgrywania custom ROMów czyli samego PDA, - Patrz TU
- Nawalone w ROMie niepotrzebnych śmieci... może dla niektórych to plus... dla mnie minus... dziwnie zarezerwowany RAM do którego nie mamy dostępu...

Narazie tyle zrzędzenia Smile jak coś mi się przypomni dopisze Smile

Teraz kolej na to co mnie pozytywnie zaskoczyło czyli plusy:

+ Wyświetlacz.... AMOLED ma naprawdę ładne, żywe kolory... plusik za to !
+ Moduł Wi-Fi - Jest po prostu świetny w porównaniu z i900 - łapie moje wifi z dużo większej odległości poza blokiem ! (dalej nawet niż E51 która kiedyś miałem)... Duży plus !
+ Bateria... wygląda na to że trzyma lepiej niż na i900 a i tak tam już było dobrze...
+ 2 głośniki... wkońcu jest osobny głośnik do rozmów i do dźwięków...
+ Normalne gniazdo USB !! Osobne wejście na słuchawki JACK !! Super... wkońcu.... Smile

Narazie tyle zachwycania się Smile podobnie jak z minusami... przypomnę sobie to coś dopisze Smile

Podsumowując.... nie jest to idealny sprzęt... ale jeśli ktoś nie będzie miał porównania z np i900 to może nawet mu nie przeszkadzać to co mnie...
Samsung idzie w dobrą stronę i widać że zapoznaje się z WM Smile

Tyle Smile

RE: Omnia 2 - Pierwsze starcie... - JaCoL - 03-25-2010

ciekawe co tutaj wypisujesz Tongue gdy zobaczyłem, że kasuje dane z 8 GB to szok :o ale dobrze, że dopisałeś iż chodzi tylko o stockowe romy Tongue

no ja mam zamiar przerzucać się w wakacje na O2 - ciekawe co do tego czasu wydarzy się na rynku Pocketów Smile Pożyjemy zobaczymy Smile

RE: Omnia 2 - Pierwsze starcie... - Toldo - 03-25-2010

Ja też się noszę z takim zamiarem ale po wakacjach, bo na razie zbieram kasę na jakiś wyjazdBig Grin Fajnie że jest normalny jack bo w i900 mam już 4 przejściówkę i jest pozlepiana taśmą izolacyjną bo w dwóch miejscach guma poszła. Co do braku dpada, słabo trochę bo jednak w i900 się czasem przydaje. Bateria... to wogóle możliwe żeby lepiej trzymała?Smile Ciekawi mnie też sprawa dotyku, jak działa, czy jest faktycznie lepszy niż w i900 jak mówią?

RE: Omnia 2 - Pierwsze starcie... - Ryrzy - 03-25-2010

Dobra, jedno mogę już poprawić... Jeśli w downloaderze zaznaczymy 'Preserve device's contents' to nie czyści pamięci Smile Mają szczęście Tongue

RE: Omnia 2 - Pierwsze starcie... - Snikers - 03-25-2010

Roboty byś się chycił a nie pierdołami forum zapycha Big Grin ... ROM by się nowy przydał, a nie.

co do braku leda to na .com jest program, który wymyśliłem, opisałem jego działanie i ktoś na podstawie tego go zrobił korzysta on z wyświetlacza pokazując odpowiednie ikonki na czarnym tle. dpad, mozna przeboleć, 3ci miesiąc sie kończy i już go nawykiem nie szukam pod palcem.

wadą o ktorej nikt nie wspomniał jes brak GPS gdy wyłączy sie GSM xD