MoDaCo.pl
Gotowanie Romu SGS2 czyli najczęstsze problemy z jakimi się borykamy. - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Android OS (https://www.modaco.pl/Forum-Android-OS)
+--- Dział: Android development (https://www.modaco.pl/Forum-Android-development)
+--- Wątek: Gotowanie Romu SGS2 czyli najczęstsze problemy z jakimi się borykamy. (/Thread-Gotowanie-Romu-SGS2-czyli-najczestsze-problemy-z-jakimi-sie-borykamy)Gotowanie Romu SGS2 czyli najczęstsze problemy z jakimi się borykamy. - dibo29 - 12-30-2012

Chcę zrobić customa na kuchence z xda i nie działa. Coś chyba nie bangla z META-INF. Jest ryzyko że nie wiem co robię :/. Jednak po całym gotowaniu mam w zasadzie w zipie wszystko to co większość customów. Postawiłem sobie za punkt honoru że mi się uda i jeśli tego nie dokonam będę niehonorowy. Zatem proszę o wsparcie.


RE: Rozpakowywanie stockowego romu Galaxy S / S2 / S3 - malymon - 12-30-2012

Kuchenka z XDA nieparawidłowo buduje instalator. Podmień pliki w jakimś pokrewnym, juz istniejącym i działającym Wink Szybciej Ci pójdzie, niż ustalenie, który z generatorów zrobi to dobrze Wink


RE: Rozpakowywanie stockowego romu Galaxy S / S2 / S3 - dibo29 - 12-30-2012

Okej powiedzmy że sobie z tym poradziłem ale nie mogę za najjaśniejszą gwiazdę wszechświata dokonać zmiany iconki baterii tak aby nie wywalił mi się TW. Objawy są różne czasem pokazuje się zmieniona bateria a czasem nie problem z TW jest zawsze.

Jak się okazuje to nowa kuchenka dała radę jedyne co podmieniłem to csc bo leniwy jestem Smile ...

Ale pomóżcie z tym systemUI


RE: Rozpakowywanie stockowego romu Galaxy S / S2 / S3 - XTeK - 12-31-2012

To nie jest temat związany z gotowaniem tylko z wyjmowaniem plików z tara.
Załóż temat w odpowiednim dziale.


RE: Gotowanie Romu SGS2 czyli najczęstsze problemy z jakimi się borykamy. - dibo29 - 01-01-2013

Uprzedzam że moja przygoda z gotowaniem romów zaczęła się bardzo niedawno w związku z tym bardzo proszę o wyrozumiałość.

Postanowiłem zacząć od samego początku, ponieważ zostałem nauczony że jeśli chcesz rozwiązać problem musisz zacząć od źródła. Zatem, chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka pytań ale zanim to zrobię tytułem wstępu kilka wniosków.
Dobrałem się do dwóch stockowych romów UHLPS i XXLQB. Udało mi się je rozebrać na części zrobiłem de-odex aplikacji zawartych w system/apps oraz system/fromework. Zrobiłem Zipalign aplikacji itp. Zatrzymałem się na boot.img, update-script, systemUI, build.prop. Wiem że dużo zależy od pliku update-script i chciałbym stworzyć go samemu ( jestem pokorny i wiem że to nie takie proste). Jeden z uprzejmych memberów na tym forum powiedział że kuchenka z xda nie zawsze służy tworzeniu owego skryptu i tu należy postawić pierwsze pytanie.
1. Jak stworzyć update-sript, na co zwrócić uwagę, co jest najważniejsze? to na początek.
Zaobserwowałem pewne zjawisko w zachowaniu się gotowanego bądź ugotowanego romu otóż dla przykładu XXLQB ugotowałem bez większych modyfikacji i odpalił na moim telefonie. Natomiast UHLPS ( który ma imponująco niską konsumpcję baterii ) i w związku z tym zachęca mnie do jego modyfikacji już należy do romów nazwałbym to "kapryśnych". To na razie na tyle żeby nic mi nie umknęło itp.

P.S przepraszam za zamieszanie i dziękuję za stworzenie kolejnego tematu.