MoDaCo.pl
Tutorial Wgrywanie romu Odinem do Galaxy Ace S5830 - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Android OS (https://www.modaco.pl/Forum-Android-OS)
+--- Dział: Samsung - Android (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-Android)
+---- Dział: Samsung S5830 Galaxy Ace (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-S5830-Galaxy-Ace)
+----- Dział: Samsung S5830 Galaxy Ace - ROM'y & Modyfikacje (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-S5830-Galaxy-Ace-ROM-y-Modyfikacje)
+----- Wątek: Tutorial Wgrywanie romu Odinem do Galaxy Ace S5830 (/Thread-Tutorial-Wgrywanie-romu-Odinem-do-Galaxy-Ace-S5830)Wgrywanie romu Odinem do Galaxy Ace S5830 - Toldo - 06-17-2011

Flashowanie Samsunga Galaxy Ace

Co jest potrzebne:

Odin Multidownloader v4.38 - Program do flashowania
Kod:
http://www.sendspace.pl/download/YTo0OntzOjc6ImRhdGVfaW4iO2k6MTM1MzkzODM3ODtzOjU6InRpdGxlIjtzOjA6IiI7czo5OiJmaWxlX25hbWUiO3M6Mzc6InM1ODMwIG9kaW4gbXVsdGkgZG93bmxvYWRlciB2NC4zOC5leGUiO3M6NToidG9rZW4iO3M6MjM6Ijk2ZGI1Yzk4YThkNWM4MTFhOTE1YTVkIjt9dfASDF34vasd3245bvs

Sterowniki usb
Kod:
http://www.multiupload.com/N3TQXYY1E8

Firmware dowolnie wybrany z poniższego wątku:
http://www.modaco.pl/Thread-Lista-romów-oficjalnych-z-linkami

Plik OPS
Kod:
http://www.multiupload.com/N1TQ49HORW


UWAGA!!! TELEFON POWINIEN BYĆ NAŁADOWANY W MINIMUM 50%!!!

Instrukcja krok po kroku:

1. Wypakowujemy wszystkie pobrane pliki aby były łatwo dostępne, np. na pulpit. Instalujemy sterowniki. Odłączamy internet aby system nie pobrał sterowników z Windows Update. Możemy też wyłączyć wszelkie antywirusy aby nie było problemów.

2. Plik cooper.ops i plik z firmware wrzucamy do jednego folderu z programem Odin.

3. Podłączamy włączony telefon do komputera. Należy pamiętać o włączeniu trybu debugowania usb (Ustawienia > Aplikacje > Dla Programistów > Debugowanie USB). Czekamy aż system zainstaluje wszystkie wykryte "urządzenia". Następnie odłączamy telefon, wyłączamy, wyciągamy z niego kartę sim oraz SD, następnie włączamy telefon kombinacją klawiszy: vol- + home + power aby dostać się do trybu download (w razie trudności próbować do skutku, wciskając i trzymając ww. klawisze w ww. kolejności). Telefon w takim stanie podłączamy kablem do komputera i czekamy aż zostanie wykryty i poprawnie zainstalowany.

4. Uruchamiamy program Odin (na systemach Vista i 7, zwłaszcza x64 uruchamiamy Odina jako administrator - prawoklik na ikonie i Uruchom jak administrator). Główne okno programu wygląda tak:

[Obrazek: przechwytywanient.jpg]

Najpierw w polu OPS podajemy ścieżkę do ww. pliku cooper.ops, następnie:

a) Dla romu jednoplikowego zaznaczamy opcję One Package po lewej stronie, klikamy w One Package po prawej na dole i podajemy ścieżkę do romu.

b) W wypadku romu wieloplikowego należy po kolei klikać kolejne opcje w prawej części okna programu, dodając kolejno Boot, Phone, PDA i CSC.

5. Po dodaniu plików klikamy na Start i czekamy aż w lewym górnym rogu pojawi się kwadracie napis PASS. Gdy zakończy się wgrywanie telefon powinien się samoczynnie zrestartować.


Uwaga!! Wgrywasz rom na własną odpowiedzialność!! Nie odpowiadam za jakiekolwiek uszkodzenia wynikłe z nieumiejętnego wykonania powyższego tutorialu!!!