MoDaCo.pl
[rozwiązanie] Połączenia w trybie głośnomówiącym - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Windows Mobile (https://www.modaco.pl/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Dział: Samsung - WM (https://www.modaco.pl/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Dział: i9x0 Omnia (https://www.modaco.pl/forumdisplay.php?fid=71)
+---- Wątek: [rozwiązanie] Połączenia w trybie głośnomówiącym (/showthread.php?tid=2748)

Strony: 1 2

[rozwiązanie] Połączenia w trybie głośnomówiącym - piromen - 02-27-2011

Witam
W mojej Omnii i900 powstał następujący problem.Wszystkie połączenia są w trybie głośnomówiącym, a nie na słuchawkę.Czy jest gdzieś możliwość zmiany tego ustawienia. Chciałbym, żeby było odwrotnie.Najpierw słuchawka, a potem ew włączenie trybu głośnomówiącego.

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - malymon - 02-28-2011

Opisz dialer, którego używasz. W menu stockowego romu można znaleźć ustawienia odbierania połączeń. Po lewej stronie dialera jest też przycisk przełączający tryb głośnika, powinien zapamiętywać ustawienia.

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - piromen - 02-28-2011

Witam
Pytania,które zadała Malymon są dla mnie troszkę zbyt trudne. Może kiedyś.
Informacje na temat mojej Omnii to:
Firmware Version: PDA I900SAHHS/SAHH5
Phone: I900XXHH3
Hardware Version: FTA HW Version :REV0,3
W chwili wykonywania połączenia wyświetla się panel, na którym można wyłączyć głośnik, i wtedy przechodzi na słuchawkę, ale przy następnym połączeniu jest tak samo. Ta sama historia jest wtedy, kiedy podczas połączenia wyłączę głośnik za pomocą rozwijalnego menu.
Zapomniałem dodać, że mam wgranego SPB Mobile Shell-a 3.5

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - malymon - 02-28-2011

(02-28-2011, 03:16 PM)piromen napisał(a): Firmware Version: PDA I900SAHHS/SAHH5
Phone: I900XXHH3
Hardware Version: FTA HW Version :REV0,3
Zapomniałem dodać, że mam wgranego SPB Mobile Shell-a 3.5

Może byc tak, że stosunkowo nowa wersja SPB MS "gryzie" się z dość starą (nie urażając) wersją romu. Proponuję sprawdzić ten efekt bez SPB MS, ewentualnie "odświeżyć" rom (romy "fabryczne" Samsunga dostępne na forum). SAHJ3 to ostatni oficjalny, SAID2 - najnowszy z firmowych (jego skompresowana wersja Ryrzego pozwala na instalację większej ilości oprogramowania - rom SAID1/SAID2 compressed też na forum) Gdyby się nie spodobały, zawsze można coś wybrać z custom romów. Do SPB Mobile Shell najlepiej (wedlug mnie) nadają sie romy "lite", bez własnego interfejsu, ale wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam! Smile

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - miciugo - 03-01-2011

Ustawienia>Telefon>Więcej>Autom. odbieranie>Pobierz ustawienia i daj na Wyłącz i OK.

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - piromen - 03-02-2011

Witam
No i znalazłem przyczynę, natomiast nie wiem jak z tego wybrnąć.
Po wykonaniu twardego resetu,i po zainstalowaniu wszystkiego co było na telefonie od nowa problem nie powstał. Pojawił się dopiero po zainstalowaniu słuchawki BT. Jest to Nokia BT-217. Po wyłączeniu jej telefon łączy się w trybie głośnomówiącym i nie ma uproś.Szukałem w ustawieniach BT w Omnii, ale nie znalazłem możliwości zmiany. Jeżeli Koledzy czegoś nie wymyślą pozostanie zmiana słuchawki, ale to ostateczność
Pozdrawiam

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - malymon - 03-02-2011

W sprawie słuchawek proponuję skontaktować się z naszymi BT-Maniakami djlukas1983 i masza2. Na pewno mają największą praktykę. Pozdrawiam! Smile

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - masza2 - 03-03-2011

Rozumiem, ze gdy wybeirasz numer lub odbierasz połączenie (mając załączoną sluchawke i BT w telefonie) to po nawiązaniu połączenia slyszysz rozmowce w głośniczku telefonu zamiast w słuchawce.

Czy we wlasciwosciach sluchawki (ustawienia bluetooth i dwuklik na nazwe sluchawki otwiera opcje profilu) masz zaznaczone "Zestaw glosnomowiacy" ? (handsfree)
Chociaz to powinno sie automatycznie załączyć po zainstalwoaniu sluchawki ale to nokia to kto wie....

masz rom SAHH5, to dosc stary i jak tak czytam problemowy rom. Może to jest przyczyną.
Jak nic sie nie uda z tym zrobić, to, jeżeli czujesz się na siłach, moze spróbuj nowszego romu: SAHJ3 lub nieoficjalnego SAID2.
Instrukcja wgrywania jest na forum.
Jako ciekawostke dodam, ze ugotowałem rom z wybieraniem głosowym przez sluchawke BT (aktualna wersja v2) na bazie własnie said2. W dziale "romy".

Ja posiadam sluchawke samsunga-wep301, i gdy mam załączoną słuchawkę i BT w telefonie, to najpierw przerzuca mi dzwiek na sluchawke po wybraniu numeru/odebraniu połączenia.

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - piromen - 03-04-2011

To nie jest tak jak napisał Masza. Jak mam włączoną słuchawkę BT to jest wszystko OK, czyli dzwięk jast przekazywany na słuchawkę, natomiast jak słuchawka BT jest wyłączona, wtedy telefon odbiera w trybie głośnomówiącym i wali mnie dźwiękiem po uszach. W trakcie rozmowy trzeba przełączyć sie za pomocą klawisza na tryb słuchawki w telefonie. Tak to wygląda. Podejrzewam, że jest to jakaś pozostalość po zainstalowanym i nie działającym programiku, ktory miał przekazywać wszystkie dźwięki na słuchawkę BT. Odinstalowałem to, i wtedy powstal problem. Podejrzewam, że skończy sie wgraniem nowego ROM-u, ale nie mam komputera z XP-kiem, i dlatego jeszcze nie spróbowałem. Myślałem, że ktoś sie spotkal kiedyś z takim czymś i może wie jak to zmienć bezboleśnie
Pozdrawiam

RE: Połączenia w trybie głośnomówiącym - masza2 - 03-04-2011

ale nawet gdybys uzywal jakiegos programu, to po HR telefon jest "formatowany"Smile wiec wszytsko powinno wrocic do ustawien fabrycznych.

Do wgrania romu wystarczy komputer z Vista lub Win7 x32 (32 bitowy) na 64bit nie probowalem ale ponoc tez mozna.

Radiorom tylko na vista x32 i xp x32.