MoDaCo.pl
Tutorial Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - Wersja do druku

+- MoDaCo.pl (https://www.modaco.pl)
+-- Dział: Android OS (https://www.modaco.pl/Forum-Android-OS)
+--- Dział: Samsung - Android (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-Android)
+---- Dział: Samsung i9000 Galaxy S (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-i9000-Galaxy-S)
+----- Dział: Samsung i9000 Galaxy S - Ogólne Dyskusje (https://www.modaco.pl/Forum-Samsung-i9000-Galaxy-S-Ogolne-Dyskusje)
+----- Wątek: Tutorial Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski (/Thread-Tutorial-Odblokowanie-Recovery-Download-mode-poprzez-3-przyciski)

Strony: 1 2


Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - KartofeL - 11-11-2010

Nie instaluj nowego Romu bez możliwości przejścia w tryb Recovery/Download za pomocą trzech przycisków, ponieważ możesz „zcegłować” swój telefon.

Jeżeli nie masz możliwości przejścia w tryb Recovery/Download za pomocą trzech przycisków, ten poradnik jest dla Ciebie. Zastosuj się do podanych niżej punktów i pod żadnym pozorem nie ignoruj żadnego z nich. Jeśli choć jednego nie umiesz/ nie jesteś w stanie poprawnie wykonać to nie kontynuuj.

Przygotowania: Zainstaluj sterowniki do SGS’a (jeśli Kies wykrywa SGS’a tzn. że sterowniki są już zainstalowane). Wprowadź z klawiatury SGS kod *#0228# i upewnij się czy Voltage Value (gdy SGS jest odłączony od ładowarki i komputera) jest większy od 3800mV jeśli nie naładuj telefon.


Tok postępowania:
  1. Odłącz SGS’a od komputera (jeśli jest podłączony)
  2. Włącz w telefonie Ustawienia->Aplikacje->Opracowywanie-> Debugowanie USB (upewnij się że jest zaznaczony zielony ptaszek)
  3. Zamknij oprogramowanie Kies łącznie z TrayAgent na pasku stanu (obok zegarka)
  4. Uruchom Odin v1.3
  5. Podłącz SGS’s do komputera
  6. Uruchom linię komend (Windows Vista: Start->Wszystkie programy->Akcesoria->Wiersz polecenia) i przejdź do folderu gdzie znajduje się ADB, aby to zrobić użyj poleceń: CD.. aby przejść do folderu wyżej (ważne są te dwie kropki) CD Nazwa Folderu aby przejść do folderu, następnie wpisz: „adb reboot download” (bez cudzysłowia) i nie zamykaj tego czarnego okna.
  7. Przejdź do Odin v1.3 naciśnij przycisk PDA i wybierz plik „Aries_P-SBL.tar.md5”
  8. Upewnij się że "Phone Bootloader Update" jest zaznaczone a „Re-Partition” jest NIE ZAZNACZONE.
  9. Wciśnij przycisk START. Po wszystkim SGS się zrestartuje.

Aries_P-SBL.tar.md5 jest do pobrania z tąd:
Kod:
http://www.multiupload.com/5XOM7JGLIR
ADB jest do ściągnięcia z tąd:
Kod:
http://www.multiupload.com/WYEMM61LY2

Uwaga: Powyższą operację wykonujesz na własne ryzyko.

Ja tą metodę przetestowałem i zadziałała.

Metodę tą przetłumaczyłem z tąd:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=785201RE: [How-To] Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - grammatik_2004 - 11-11-2010

kolego witam dzieki ze sie odezwałes
a mianowice posciagałem wszytko zeby załadowac adb nie moge wpisac pelnej nazwy bo nie znajduje takiego pliku w wierszu polecen wpisałem tylko adb.exe i cos tam mi sie otworzyło wiec nie zamykałem podpinam odina podaje mu fixa na pda i kupa w odnie pokazuje ze bład


RE: [How-To] Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - KartofeL - 11-11-2010

A przeszedłeś w wierszu poleceń do folderu w którym jest ADB?

U mnie to mniej więcej wygląda jak na załączniku, tylko ten error nie wyskakuje (na screenie go widać bo SGS nie był podłączony do komputera)

Wykonałeś ten krok: Włącz w telefonie Ustawienia->Aplikacje->Opracowywanie-> Debugowanie USB (upewnij się że jest zaznaczony zielony ptaszek).


RE: [How-To] Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - grammatik_2004 - 11-11-2010

oki dziękuje juz zrobiłem jupi po jednym piwie wczoraj w nocy nie działał mózg tak jak powinien hehee
kur i poszła chyba uwaliłem fona kurde chciałem jeszcze raz go rotować bo nie chciał wej w tryb i poszła cegła co mam zrobić pokazuje się trójkącik z komputerem i co dalej wyjałem bateryje nic komp nie widzi fona


RE: Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - KartofeL - 11-12-2010

To możesz w końcu włączyć SGS'a w tryb Download/Recovery poprzez 3 przyciski czy nie? (wyłączony telefon, wciśnij na raz przycisk Home, Volume Down i Power, wtedy powinien się włączyć a na ekranie pojawić się duży żółty trójkąt).

Jak tak to bez paniki, jak nie to raczej serwis.


RE: Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - pHarel - 11-12-2010

Jeszcze możesz podpiąć telefon do kompa, w odinie ustawić rom, kliknąć start i szybko włączyć tel w tryb download, powinno zaskoczyć.


RE: Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - grammatik_2004 - 11-12-2010

teraz już wiem co złe zrobiłem i bije się w klatkę tak defkto chciałem wgrac andka 2.2.no oki wchodzę w magiczne przyciski combo a tu tak samo jak na brandowanym w orange zaczęło mrugać i nie chciał wejść w tryb rekovery to pomyślałem ze zorbie jeszcze raz popiołem fona do kompa uruchomiłem adb i ku mojemu zdziwieniu ukazał sie magiczny trójkącik wiec zgłupiałem nie wiedziałem o co chodzi odpaliłem odina i pierdyknąłem flasch i niby sie zrobiły ale fon sie nie zresetował i kupa wyjąłem baterie i magiczny trójkącik i komputerek i lipa oddałem dziś na serwis GSM jestem ciekaw czy maja jakieś specjalne metody żeby postawić fona na noki koleś mi powiedział ze maja jakiegoś kolesia w samsungu i będzie wszystko latało ze wgra nowego Andka 2.2 juztro niby mam miec go juz w swoich rekach...Bede pisał dalej co z nim a i usługa 130zeta


RE: Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - Toldo - 11-12-2010

Rozumiem że masz klawiaturę bez przecinków i kropek? Zajrzyj czasem do słownika, albo zainstaluj sobie autokorektę w przeglądarce bo aż oczy bolą od czytania...


RE: Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - grammatik_2004 - 11-23-2010

Witam ponownie ja z moim sgs się przywitałem, odebrałem z servisu. Tryb recovery w dalszym ciągu nie działa po naciśnięciu 3 klawiszy, ekran miga. Aparat mogę wprowadzić w tryb z trójkątem żółtym jak wejdę w adb i wpisze adb reboot download wtedy się uruchamia. I Tu moje pytanie jak mam wgrać andka 2.2. Czy mogę wgrać rom jak wejdę w tryb recowery przez ADB, nie wyłączając fona bo innego wyjścia nie widzę


RE: Odblokowanie Recovery/Download mode poprzez 3 przyciski - pHarel - 11-23-2010

SDK masz zainstalowane?
Żebyś nie musiał szukać http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=1331