MoDaCo.pl

Pełna wersja: Jest zasięg, nie łączy na żadnym custom ROM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Właśnie próbowałem zainstalować kilka custom rom'ów. Na każdym jakiś problem z radiem - nie łaczy wifi albo też jest zasięg gsm, i można z innego zadzwonić na ten numer (jest aktywny), ale telefon nie reaguje na przychodzące (a w drugim słychać sygnał).

Ktoś się spotkał z czymś takim? To jest nówka sztuka z XEO- czy to może być związane z tym, co donoszą media "Samsung is region-locking new Galaxy S3/S4/S4 Mini, Note 2 and Note 3 handsets released in Europe"?

Czy to może być jakaś wada fabryczna?

Ma ktoś modem z XEO? Bym sprawdził, czy to faktycznie kwestia modemu.
masz w ogóle IMEI po wpisaniu *#06# ? pewnie uwaliłeś EFS zaniżając ROM, lub innym grzebaniem
Trafnie - wyskakuje "funkcjonalność nie dostępna/ functionality not available", mam jednak podejrzenie że to poprzedni użytkownik, bo używałem swojego dotychczasowego rom'u. I co by z tym fantem zrobić- jaki jest najprostszy sposób na odtwrzenie EFS? szukam ale wyglądają dość skomplikowanie.
<edit> dodam że nie mam backup'u.
jeśli wgranie najnowszego ROMu nie pomaga to najlepiej podejsc do najbliższego ogarniętego serwisu i Ci to zrobią, są do tego odpowiednie boxy serwisowe.
najłatwiejszy sposób żeby to sprawdzić to wgranie jakiegoś modemu z efs v2. często po zmianie gubie zasięg i wtedy zmieniam tylko modem i wszystko gra
Dokładnie tak - przy wgraniu nowego ROMu wgrywa się nowa partycja EFS v2 i tego procesu generalnie nie da się odwrócić wgrywając stare ROMy. Problem rozwiązuje zainstalowanie dowolnego romu a później modemu który jest zgodny z EFSv2. Drugie rozwiązanie (pójście do serwisu...) też działa, ale na nowych stockowych romach samsunga (które mają EFSv2) klawiatury na bluetooth przestają działać na S3 po wgraniu custom klawiatury. Serwis na to już nie zwraca uwagi, bo przecież nikt nie musi wgrywać custom klawiatur, a po hard resecie wszystko działa (do czasu)...