MoDaCo.pl

Pełna wersja: Zmiana romu w Xperii Z1 przez Flashtool'a
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zmiana romu w Xperii Z1 nie należy do rzeczy trudnych. Starczy wiedzieć co i jak robić, aby cieszyć się (nadal) w pełni działającym urządzeniem. Poniżej krok po kroku opis co i jak należy zrobić, oraz co jest potrzebne.

Co jest potrzebne:

-naładowany >50% telefon
-kabel usb
-Flashtool -> LINK
-Sony PC Companion -> LINK
-wybrany rom, np. z tego wątku -> LINK

Co i jak robić:

1. Instalujemy Flashtoola oraz PC Companion.
2. Podłączamy włączony telefon do PC, uruchamiamy PC Companion aby sobie wyszukał i zainstalował sterowniki.
3. Odnajdujemy folder gdzie zainstalowany jest Flashtool (domyślnie jest to C:/Flashtool), wchodzimy do katalogu drivers i instalujemy paczkę, która tam się znajduje (podczas instalacji zaptaszyć należy sterowniki do Xperii Z1 oraz fastboot mode i flashmode!!).
UWAGA!!! W wypadku posiadania systemu 64-bitowego należy wyłączyć sprawdzanie podpisów cyfrowych sterowników!!!! Bez tego nie da się zainstalować sterowników z Flashtoola!!!
4. Wklejamy nasz pobrany rom w formacie *.ftf do folderu X:/Flashtool/Frimwares.
5. Odpalamy Flashtoola. W oknie programu klikamy na przycisk z błyskawicą:

[Obrazek: F7BfW3fHP4jtTCJ7Hs8Ts6fzi2yfrAiCNHr-j7XU...16-h472-no]

6. Pojawi się okienko wyboru trybu - zostawiamy flashmode:

[Obrazek: scr2.png]

7. Następnie pojawi się okno wyboru romu. Wybieramy z listy porządany rom, nie zmieniamy żadnych opcji:

[Obrazek: scr3.png]

8. Wyłączamy telefon, a nąstępnie wciskamy i przytrzymujemy klawisz głośności "-" (w dół) i cały czas trzymając podłączamy kablem do PC - telefon będzie w trybie flashmode, ekran pozostanie czarny, dioda będzie się świecić na niebiesko, a komputer powinien sobie zainstalować nowe urządzenie. Musimy teraz wcisnąć przycisk "flash".
9. Flashtool musi sobie przemielić soft, co w zależności od mocy naszego komputera może trwać różnie, od kilkudziesięciu sekund do minuty czy dwóch. Kiedy już soft zostanie przemielony, zacznie się flashowanie. Od tej chwili należy bacznie obserwować log w głównym oknie programu - wszelkie nieprawidłowości są widoczne jako komunikaty w kolorze czerwonym.
* Jeśli podłączymy do flashtoola włączony telefon i zaczniemy proces flashowania, zaraz po przemieleniu softu pojawi się takie okno:

[Obrazek: scr4.png]

Musimy w tym momencie odłączyć telefon, wyłączyć go i wprowadzić w tryb flashmode (jak wyżej, wciskamy i trzymamy vol "-" i podłączamy kabel). Flashowanie samo przejdzie dalej.
10. Kiedy w logu pojawi się napis finished, a pasek postępu dojdzie do 100%, możemy odłączyć telefon i uruchomić go przez przytrzymanie przycisku power. Ot cała filozofia, po jakimś czasie wszystko robi się automatycznie Wink
Zauważyłem mały błąd model C6603 to Xperia Z a temat jest o Xperii Z1 więc powinno być C6903 Smile
Nie mogę wejśc do punktu ostatniego czyli pobrania jakiegoś romu (-wybrany rom, np. z tego wątku -> LINK)
Poprawiłem link.
(01-07-2015, 08:31 PM)Toldo napisał(a): [ -> ]Poprawiłem link.

Info z twojego linku "There was an error - a target URL is invalid. The Skip button will redirect you to the previous page or to the shorte.st main page."
A to już nie moja wina tylko skryptu skracającego. Kliknij na linku prawym i wybierz skopiuj łącze, potem wklej sobie w nową kartę i usuń wszystko co jest przed "https://mega..."
Kod:
https://mega.co.nz/#F!SNk02YhC!MTEuZCqWtLheGxXtMsnZ9g
Skopiuj normalnie link i wklej w adres i wtedy działa ;]

Nie klikaj na link tylko zaznacz i kopiuj ;]
OK. Super. Tylko jest jeszcze jedna kwestia czy najlepiej jest ściągnąć wersję Generic PL to jest bez żadnego brandu? Czy jakiś inny jesli tak to jaki?
Pobierz sobie rom z końcówką 136, generic PL. To jest czysty bez brandu na Polskę. Jak wgrasz to najlepiej od razu zrób z poziomu telefonu aktualizację lub przez PC Suite, bo jest już nowszy rom dostępny.