MoDaCo.pl

Pełna wersja: Dziwne zachowanie baterii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Moja bateria zachowuje się dziwnie i to nie tylko w motce defy ale też samsungu ace. Chodzi o to, że jej pojemność jest bardzo skokowa. Załączam screeny.
1 to normalne użytkowanie. 2 to ten sam obraz tylko z włączonym pod koniec cpu+gpu stability testem, żeby pokazać prawidłową prędkość rozładowania przy dużym obciążeniu.
[Obrazek: normals.th.png]
[Obrazek: stabilitytesth.th.png]
(sorki, że takie małe ale jak pobierzecie i otworzycie to windows powiększy Tongue)
Jak widzicie stability test rozładowuje baterię równiutko - linia spada pod stałym kątem. Tymczasem wcześniej widać 2 spadki pod kątem 90 stopni tzn pionowo w dół - pierwszy skok to jakieś 20% drugi około 10%. Jak widać po prostu w ciągu sekundy bateri nagle znika 20%. Nie były wtedy uruchamiane żadne gry itp (na 1 spadku wifi ale to i tak niemożliwe, żeby w minutę spadło 20%, na 2 spadku telefon praktycznie uśpiony)
Pytanie jak to naprawić i co to wgl ma być czy uszkodzona bateria czy błędne odczyty? W samsungu ace mam to samo (nie mam screenów bo soft oryginalny, nie cm) ale tam bateria trzyma chociaż te 2 dni.
Kilkukrotnie kalibrowałem baterię różnymi programami - jedne kazały wyczyścić statystyki przy 100%, inne przy 1% naładowania - żaden nic nie dał, a może nawet pogorszył.
Proszę o pomoc i rady Smile Może po prostu bateria się zestarzała i czas kupić nową? (Tel mam chyba z 1,5 roku już albo i dłużej, praktycznie co 2 dni charge)
Na poglądach poglądów nic nienwidać niestety.
Możliwe że jakaś aplikacja która jest na obu ssa baterię.
http://imageshack.us/photo/my-images/201/normals.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/9/s...testh.png/
może tutaj coś zobaczycie Tongue
Btw. zauważyłem, że na cm9 strasznie szybko mi się ładuje bateria - jakieś półtorej h. wcześniej ze 3-4. Chociaż wydajność taka sama. Dziwne.
Wgraj normalny czysty rom i sprawdź.
Te wynalazki jak CM nie zawsze dobrze działają.
Wtedy będziesz wiedział dokładnie czyja wina, bo po tych skrinach to wiele się nie dowiemy.
To tak jak byś powiedział że auto ci dużo pali.
Zmień rom.
Na czystym miałem podobnie tylko "czysty" to dla mnie 2.2 a tam nie mam tego wykresu baterii i w dodatku pokazuje co 10% a nie co 1, musiałem instalować motocharge i dopiero tam widziałem, tylko tam był jeden skok bodajże z 30% na 20% od razu.
A normalny czas pracy na baterii?
Może tylko źle pokazuje. Po prostu może się gdzie wskazanie podwiesic i zaskoczyć.
Sprawdź jak długo fon działa teoretycznie.
Czas niby dobry, martwi mnie tylko to, że np wychodzę z domu myślę sobie "o, mam 40% to spokojnie mi starczy na ten dzień" a po godzinie nagle 15% i modlitwa żeby nie padł Tongue Trochę to dziwne w sumie bo bateria trzyma znośnie tylko te wskazania coś nie trybią
Ja na S2 mam w trybie recovery możliwość kalibracji baterii a nie wiem jak to wygląda w Defy.
A jak to robisz? na 100% czy na 1%? bo zakładam, że to usunięcie statystyk baterii po prostu
Dokładnie i po naładowaniu.
Stron: 1 2