MoDaCo.pl

Pełna wersja: Problem z kartą pamięci i kartą sim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,
Mam taki problem, zainstalowałem sobie na moim Gio Cyanogenmod 7.2, po 2 dniach telefon przestał widzieć kartę sim i kartę SD. Tzn, twierdzi, że karty SD są uszkodzone, a co do sim to wyświetla informację w stylu SIEC(brak usługi). Znalazłem info w necie, że powinienem zrobić wipe i wgrać innego roma, tak też zrobiłem ( za pomocą Odina) sytuacja dalej się utrzymuje. Telefon nie widzi dwóch różnych kart sim i dwóch różnych kart MicroSD.
Jakieś pomysły?
Wgraj Odinem czysty rom fabryczny i na nim sprawdź. Jeśli będzie to samo to raczej będzie uszkodzenie sprzętowe, które powinni na gwarancji zrobić.
Telefon kupowałem używany, od początku wszystko grało, wczoraj po niecałym tygodniu, tak po prostu przestał czytać sim (bez żadnego restartu). Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale byłem w miejscu gdzie zasięgu nie ma żaden telefon.

Wgrałem tak jak mówiłeś, wziąłem sobie 2.3.4 (standardowo był 2.2.1, ale to chyba nie będzie robiło różnicy). Nie pomogło, dalej mam ikonę braku usługi, karty dalej nie widzi, ani sim ani sd. Działa wszystko prócz sim i sd, czy sloty na karty są w ogóle ze sobą jakoś powiązane? Czy będzie to prosta naprawa którą mógłbym przeprowadzić w domu? Czy raczej od razu serwis?
Raczej nie będzie to prosta sprawa. Oba gniazda są przylutowane bezpośrednio do płyty głównej, więc w najgorszym wypadku będzie trzeba całą płytę wymienić. Jeśli masz gwarancję ważną to się nie cackaj tylko oddaj do serwisu.
Sprawdź czy nie masz czasem włączonego trybu Samolot- wtedy też jakby nie widział SIM.
miciugo on tez napisał , że nie widzi mu karty pamięci, a tryb samolotu nie ma z tym nic wspólnego Wink. Jedyne co mi przychodzi na myśl to uszkodzenie sprzętu
Okej stały się czary, wgrałem 2.2.1. wkładałem i wyciągałem kartę sd i za którymś razem zaskoczyło - nie wiem jak, ale zaskoczyło - czyta mi sd. Kartę sim widzi, ale dalej nie ma zasięgu...
hmmm, dziwny przypadek.
Może zanieś do serwisu i masz rozwiązany problem.
a moze poprostu padła karta SIM, stare karty mają to do siebie że pewnego pięknego dnia telefon przestaja ja odczytywać i trzeba isc po duplikat ...
Tak też myślałem, dlatego próbowałem jeszcze z kartą sim z FreeMa, oraz wsadzałem oba simy do innego telefonu i tam działają. Także to na pewno nie wina sim.
Myślałem nawet, że może gdzieś po drodze próbując naprawić przypadkiem wgrałem simlocka,ale wpisałem *#7465625# i wszystkie blokady mają status "OFF".
Stron: 1 2 3