MoDaCo.pl

Pełna wersja: Połączenie internetowe a żywotność baterii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam pytanie do Was: czy rodzaj połączenia do netu (HSDPA/3G/EDGE) ma ISTOTNE znaczenie dla żywotności baterii w O2 ? I jeśli tak, to czy można jakoś wymusić aby telefon łączył się np. tylko w EDGE'u ?

Chodzi o to, że potrzebuję mieć prawie non-stop połączenie, nie musi być szybkie, byle nie trzeba było ładować Omni co pół dnia ;-)
Nie wiem czy nie będzie czasem łączył po edge'u jak wyłączysz 3G.
ma to istotne znaczenie na długość dzialania na jednym ładowaniu jeśli uzywa sie telefonu na pograniczu zasiegu/bts'ów lub przemieszcza się... wtedy lepiej mieć wyłączone HSDPA/3G
Ale jak wyłączyć 3G ? W standardowych opcjach jest tylko włączenie/wyłączenie HSDPA/HSUPA czyli 3G+, a jak go zmusić tylko do EDGE'a ?
To właśnie chyba o tą opcję chodzi...
Przełącz wybór pasma z automatyczne na gsm 900/1800. Jest to 2G i wtedy masz net przez edge. Nawet przy dobrym zasięgu surfowanie po necie na 3g+ szybciej wciąga baterie. Nie mówiąc już o sytuacji o jakiej wspomniał Ryrzy.
No nie, Toldo, przynajmniej u mnie. Eksperyment pokazał :-) , że po wyłączeniu tej opcji istotnie nie łączy się w HSDPA (3G+), ale 3G jak najbardziej używa :-(
Dzięki TripleH :-) O to chodziło ! Sprawdziłem szybko i działa, tak jak chciałem. Plusik !
Teraz tylko test praktyczny przez kilka dnia, jak to wpłynie na baterię. Dam znać dla ciekawych wyniku :-)

Przy okazji: jak obracać ekran na żądanie? Bez programów na stałe kontrolujących typu Auto Rotation? Chciałbym taką możliwość mieć pod przyciskiem i przełączać kiedy ja chcę, a nie kiedy program uzna za stosowne.
Zrób tak jak Ci napisałem wyżej i będziesz miał tak jak chcesz.

Edit:
Taką możliwość dają ustawienia windowsowe, które domyślnie są ukryte. Poszukaj na forum jak uaktywnić ustawienia windowsa i wtedy będziesz mógł przypisać rotację ekranu pod dowolny przycisk.
Skleroza nie boli ;-), więc jeszcze jedno pytanie:
Czy można uruchomić jakiś przełącznik/programik, który nawiąże połączenie z netem? Program, dla którego potrzebuje mieć połączenie nie umie sam wywołać połączenia i robię to tak, że odpalam aktualizację pogody z SPB (która wywołuje połącznenie), a potem uruchamiam właściwy program. Niby działa, ale to metoda dr Cycka. Testowałem kiedyś jakiś ROM z Sense i tam był taki przełącznik, który włączał net, coś jak włączenie/wyłączenie Wifi czy Bluetootha. Jak to zrobić (bez Sense)?
To jest również moja bolączka. Pomimo ustawienia aby Omnia nie zrywała połączenia to i tak po dłuższym czasie jest ono zrywane. Ja rozwiązałem to w ten sposób: ustawiłem sobie konto pocztowe i odbieranie maili bodajże co 30 min.

Edit:
CAB do włączenia ustawień windowsa:
Kod:
http://www.box.net/shared/t12khrybtv
Stron: 1 2