MoDaCo.pl

Pełna wersja: [SAMSUNG GT-B7610] WM 6.5 BudniuSense PLK ROM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ROM WM 6.5 build 21889 z HTC Sense 2.5 build 2014 ze wsparciem landscape.
Po pierwsze specjalne podziekowania dla @Barrfinda2 (bez jego pomocy pewnie nie powstałby ten ROM)
Również na początku pragne przeprosić za wielkość screenów, ale nie umiem u Was skalować widoku, a każdy chciałby zobaczyć jak wygląda ROM przed wgraniem tak więc screenów nie zmniejszałem, żeby były dokładniejsze.
Garść informacji:
ROM ugotowany w oparciu o BudniuRomLitePlus WM 6.5 build 21889 z dodanym HTC Sense 2.5 build 2014 ze wsparciem landscape Big Grin chodzi płynnie, nie tnie się. Są momenty gdy trzeba z 1 - 2 sekund odczekać na reakcję, ale cóż nic z tym nie zrobię.
ROM domyślnie po wgraniu startuje z wtyczką Chome (Titanium) - wchodzimy w Menu Start>Ustawienia>Dzisiaj>Elementy ekranu> odznaczamy Domyślny Windows i zaznaczamy HTC Sense (na samy dole), zatwierdzamy i wychodzimy. Po chwili widzimy to co na screenach.
W HTC Sense w zakładce pogoda domyslnie wyłączona jest autolokalizacja i autoaktualizacja. Żeby włączyć: w zakałdce z pogodą tapiemy prawy softkey (Menu) i ostatnia pozycja to Włącz autolokalizację, tapiemy czekamy, wyśiwetli sie informacja o tym, że będzie się łączył z netem, zatwierdzamy i to wszystko od teraz pogoda jest pobierana i wyświetlana w homescreen jak i w zakładce z pogodą.
To co najważniejsze dla tego ROM-u przedstawiają screeny.
[Obrazek: 111gx.gif]

[Obrazek: 222c.gif]

Dla przypomnienia oraz dla tych, którzy nie widzieli jego poprzednika:
PDA - B7610NXXJC2
CSC - B7610NXEOIK6
Phone - B7610XXJC1
Jest w JĘZYKU POLSKIM, IMO stabilny i po starcie systemu z uruchomionym HTC Sense daje nam wynik:
~166 MB wolnego miejsca na aplikacje
~60 MB wolnego RAMU

Z ROM-u usunąłem:
- Welcome Center
- Windows Live (cały pakiet)
- WM Money Widget
- WM Weather Widget
- Menadżer zadań Samsunga
- Kości
- Cyfrowa ramka
- Smart converter (IMO MSS Converter jest o niebo lepszy i do tego darmowy)
- Notatki multimedialne (nie kumam po co to komu )
- Czytnik podcast-ów (ja nigdy z tego nie korzystałem)
- Tematy *.tsk (pozostał tylko Black Theme i domyslny Windows)
- Wszystkie dzwonki Samsunga oprócz Samsung Tune
- Podcast
- SmartSearch
- Zbędne wpisy w rejestrze
- Kalkulator Samsung (ten WM, który i tak był w ROM-ie jest dużo lepszy daje m. in możliwość przełączenia w tryb naukowy i on pozostał),
- Kontakty Samsung,
- Wiadomości Samsung,
- Kalendarz Samsung,
- Testy Samsung (popierdółki, które nikomu do niczego się nie przydają, a zajmują niepotrzebnie miejsce),
- Wtyczka Samsung Widget Plus ze wszystkimi widgetami,
- Zegar Samsung,

W związku z tym, że HTC Sense 2.5 jest dość wymagający i musi mieć zainstalowane pewne składniki zmuszony byłem dodać do ROM-u parę rzeczy:
- OpenGLES v.1,
- SdkCerts,
- SmiWmProSdkRedist 2.2.0,
- HTCSensorSDK,
- clearRAM (bez niego z HTC Sense w ROM-ie ciężko działać),
- HTC Task Manager PLK v 2.1 (podobnie jak powyżej),
- PocketRAR v 3.90 PLK (taka moja fanaberia),
- Shake and Save,
- YouTube (odtwarzacz),
- ComposeKey v 3.1 Polish (podmiana klawisza Compose na qwerty, żeby uzyskiwać PL znaki). Użycie mega proste, piszem np. wiadomość i chcemy uzyskać "ś". Naciskamy "s" i po tym klawisz Compose, po ok 0,5 sekundy "s" podmieni się na "ś". Tak samo z innymi znakami (tylko x=ź).

BUGI/LAGI
Tryb landscape działa jak widzicie na screenach. Jest jedno, ale: w związku z tym, że nie jest to PDA marki HTC i wtyczka Sense jest przeportowana, czasem się kaszani tzn. jeżeli chcecie przejść w tryb landscape będąc na zakładce homescreen (tej głównej z godziną) może pojawić się problem i tryb landscape się źle odświeży (po kilku rozsunięciach klawiatury wróci do normy). Żeby tego uniknąć - ZALECAM W TRYB LANDSCAPE I NA ODWRÓT WCHODZIĆ KIEDY MAMY WYŚWIETLONĄ INNĄ ZAKŁADKĘ NIŻ GŁÓWNĄ - np. kontakty z innych zakładek wchodzi w landscape bez problemu. Kiedy już mamy wyświetlanie landscape oczywiście wszystkie zakładki (razem z główną chodzą bez kłopotów).

Ponownie brak niektórych skrótów do programów obecnych w ROM-ie - paczka w załączniku. Pobieramy, rozpakowujemy i wszystkie pliki z niej kopiujemy do Windows\Menu Start\Programy.

Jeszcze jeden błąd - SMS by HTC Sense - wyświetlają się, otwierają, ale sugeruję nie używać opcji "Odpowiedz" przez HTC tylko tapnąć Menu i dopiero odpowiedz - otworzy się klient Samsung. Ten HTC coś wiesza się (ale powtarzam do wyświetlania jest ok).

Uwaga
W celu zoptymalizaowania zużycia pamięci RAM możemy wyłączyć animację pełnoekranową pogody. W tym celu musimy za pomocą jakiegoś edytora rejestru (może być np. Total Commander) zmienić wartość wpisu HomeWallpaperMode w gałęzi HKCU/Software/HTC/Manila. Domyślnie jest tam ustawione "0". Żeby wyłączyć animację pogody w ekranie Home (nie tracąc ikony pod zegarem), trzeba zmienić wartość na "2". Po tym zabiegu możemy wykonać SoftReset (chociaż niekoniecznie powinno działać bez SR).

Dobra to tyle, ROM jest spakowany programem 7zip i jest w dówch cześciach. Należy pobrać obydwie i rozpakować, linki poniżej:
Part1
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=Q3Z121LS
Part2
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=WTKGK793

UWAGA JEST TO MODYFIKOWANY ROM TAK WIĘC WGRYWACIE GO NA WŁASNE RYZYKO. NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK USZKODZENIA. U MNIE DZIAŁA I JEST OK. JAK COŚ SPAPRZECIE - WASZA WINA.
Wielkie Dzięki!!!
To jest to na co dłuuugo czekałemSmile