W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
przesiadka z omnia na i5700 galaxy warto ?

przesiadka z omnia na i5700 galaxy, warto ?
witam, tak jak w temacie, czy warto przesiąść się z sgh-i900 omnia na i5700 galaxy ? czy system android jest wart braku kilku opcji telefonu (jak pamięć, lampa błyskowa itp) oczywiście pytanie do osób mających styczność z obydwoma telefonami Wink
tak właśnie ciekawi mnie ten android oraz większy zegar procesora u galaxy, ale nie chciałbym się przesiąść na "niższy" telefon Sad
Odpowiedz Firefox Windows 7
Też miałem taki dylemat i doszedłem do wniosku że nie warto. I5700 to najniższa półka jeśli chodzi o Androida, ma mało ramu a procek wcale dużo nie daje, o grach 3D nie ma co marzyć. Lepiej pozbierać na coś lepszego ze snapdragonem, imho obecnie nie ma sensu kupować nic wolniejszego.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
A ja mam inne zdanie. Trochę poczytałem o tym galaxy i5700 i dla mnie jego wady nie są przeszkodą do przesiadki Smile
Wady:
- gry 3D (jak kolega wspomniał) - omnia też ma do ***** gry Big Grin Na galaxy i tak są lepsze Wink
- brak diody podświetlającej (nie gra roli dla mnie)
- aparat 3,2 - omnia robi i tak lipne zdjęcia, więc aparat też nie gra roli Wink
- brak multitouch (w omni też)
- brak wideo kamery (tyle razy jej używałem, że mogę bez niej żyć Big Grin)

Plusy:
- ram 256MB
- procek 800MHz (podobno dobrze się kręci)
- EKRAN POJEMNOŚCIOWY (dla mnie SUPER DUŻY PLUS)
- Android (to może być też minusem)
- gry i programy

Chciałem zbierać kasę na Galaxy s i9000, ale jak bym tyle wydał i android by mi nie podszedł, to lipa (zresztą trochę czasu bym zbierał Big Grin) A tak, to sprzedam omnię (399 zł w dobrym stanie, jakby co Wink), dołożę 200 zł i mam tani tel. (bez zbierania i od razu Big Grin), ale dosyć dobry na zapoznanie się z systemem. Najważniejsze, że dostał aktualizację do wersji 2.1. Jeżeli android mi podejdzie, to ten telefon oddam żonce (też ma omnie Big Grin), a sobie wtedy może kupię jakiś lepszy Wink
Ja już się zdecydowałem na jego zakup. Omnie mam od ponad półtora roku i już mam jej dosyć. Po prostu przestała mnie bawić. Chyba potrzebuję nowej zabawki.

Podsumowanie:
Dla kogoś kto chce poznać system android, polecam jak najbardziej. Najpierw tylko poszukać trzeba forum, gdzie można się z nim trochę zapoznać, żeby później nie pluć sobie w brodę. (np. kwestia gier 3D - jeżeli chcesz w nie grać, to nie kupuj tego telefonu)
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
(06-21-2010, 01:29 PM)woj999 napisał(a): - aparat 3,2 - omnia robi i tak lipne zdjęcia, więc aparat też nie gra roli Wink

Omnia robi jedne z najlepszych zdjęć jeśli chodzi o smartfony z WM i Androidem.

(06-21-2010, 01:29 PM)woj999 napisał(a): - ram 256MB

Bo zbootowanym systemie masz ogólną ilość ramu ok. 160mb, wolnego ok. 50-60, w czasie użytkowania spada do 30.

(06-21-2010, 01:29 PM)woj999 napisał(a): - procek 800MHz (podobno dobrze się kręci)

Procek nic nie da jak ramu mało.

(06-21-2010, 01:29 PM)woj999 napisał(a): - EKRAN POJEMNOŚCIOWY (dla mnie SUPER DUŻY PLUS)

Który działa tak samo jak w Omnii a nawet gorzej.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Jeżeli chodzi o ekran to użytkownicy tego fonu wypowiadają się inaczej Wink (oczywiście ze wszystkimi nie rozmawiałem, więc może ktoś jest niezadowolony, jak to w życiu bywa Big Grin)
A co mi tam, oto kilka cytatów, na zadane przeze mnie pytanie o dotyk: "Tak wystarczy muśnięcie,dotyk działa rewelacyjnie. ", "Mi nawet czasem sie wydaje, ze wyswietlacz jest zbyt czuly, a mam jeszcze folie na wyswietlaczu ;P", "Wystarczy lekkie muśnięcie "
Big Grin

Tak czy siak, każdy ma inne wymagania i oczekiwania od telefonu. Akurat ten model moje spełnia Wink

Dodatkowo bardzo dobry stosunek ceny do możliwości Wink

Edit
No to omnia sprzedana, a galaxy 5700 Spica kupiony Wink Jak już dojdzie i się trochę rozeznam w temacie, to może coś napiszę (tym razem opartego na własnym doświadczeniu Wink)
Od wczoraj mam Spice Smile Tak pokrótce moje spostrzeżenia:
Ekran - nie ma co porównywać z omnią - jest znacznie lepiej (z folią na ekranie wystarczy delikatne muśnięcie Wink). Trochę gorzej reaguje, gdy jest położony a nie trzymany w ręku. Dodatkowym plusem ekranu jest jakość wyświetlanego obrazu - znacznie lepszy od omni. Niby tylko trochę większa rozdzielczość, ale obraz jest wyraźniejszy, jaśniejszy (na słońcu też lepiej widać) i w ogóle "bardzo ładny" Big Grin

Szybkość - dopiero teraz wiem, co oznacza szybki system Wink O wiele lepiej się go obsługuje i jest taki bardziej przyjazny Wink

Design - to wiadomo, rzecz gustu, ale na zdjęciach nie wygląda tak dobrze jak w rzeczywistości. Jest solidny i trochę waży (na zdjęciach dla mnie był bardziej tandetny i leciutki)

Po zabawie z nim czuć, że ma się nowszy telefonik, a omnia i WM wygląda już przy nim staro.

Tyle na razie. Pierwszy kontakt na plus (ale pamiętajcie, że ja już omni miałem dosyć Wink). Wgranie softu 2.1 nie było takie trudne, ale małe komplikacje z wykryciem telefonu przez program były Wink
Jestem bardzo zadowolony ze zmiany i nie ma mowy o jakimś żałowaniu decyzji Big Grin
no to wiemy już kto poprowadzi dział Spica na forum Wink
zainteresowany ?
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Nowy wątek poszedł Wink
oki... w miarę możliwości możesz dodawać jakieś tutki Wink flashowanie itp Smile mogę ci zrobić osobne pod forum i5700 jeśli chcesz Wink
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Panowie. Porównywanie Androida na Spicy do WM na Omni i900 to jak porównywanie lotni do balona. Nie wspominając o tym, że Omnia już jakiś czas na rynku i jest już raczej starym PDA. Pisze ktoś, ze wie co to szybki system... trzeba było pobawić się HTC Hero np... Po 3 tygodniach jednak zacznie wam brakować wolnego ramu a coraz częściej pojawiać się będzie komunikat o nagłym zakończeniu procesu... Tak jak Toldo napisał - Spica to dolna półka.

ps: miałem Spice i pozbyłem się jej po 2 tygodniach. Chociaż głównym powodem był sam system, a raczej jego internetowa konstrukcja... byłem za granicą i potrzebowałem pilnie dostęp do maila.... troszkę to mnie kosztowało...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości