[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
p8lite root lite p8 huawei

huawei p8lite root
Witam mam pytanie czy ktoś mógł by mi pomóc ze zrobieniem roota w huawei p8lite? wiem że muszę najpierw odblokować bootloader ale niestety huawei nie chce mi wysłać kodu i nic nie mogę zrobić na internecie jest sposób ale na tej stronie http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=...d&mod=list  
jest taki problem że każe mi sie zalogować przez telefon czego zrobić nie mogę bo nie mam numeru z żadnych podanych na liście kari 
z góry wielkie dzięki
Odpowiedz
Żeby zrobic ROOT musisz odblokować bootloader  Big Grin
A to droga przez męczarnie :
musisz napisac mail do Huawei:  [email protected]
temat wiadomości : bootloader unlock code request
Tekst :
po angielsku napisz co od nich chcesz , oczywiście grzecznie i dodaj te ważne informacje:
Cytat:IMEI-1: ..................................
IMEI-2: ..................................
S/No.: ................................ (Numery dostępne w: Ustawienia> Informacje o telefonie> Informacje o telefonie> Numer seryjny)
Product ID: .............. (8 cyfrowy ID dostępny po wpisaniu z klawiatury telefonu *#*#1357946#*#*)

Odpowiedz może dojść do 48 godz. 
Potem trzeba mieć na komputerze coś takiego jak "minimal ADB and Fastboot" . CDN jak odpiszesz czy kumasz.
AngelWszystko jest trudne nim stanie się proste - Lepiej głupio zapytać niż mądrze uwalić telefon  oo
Odpowiedz
właśnie tu jest problem że kodu nie dostane bo huawei mi pisze że nie jest ta funkcja dostępna dla Polski i tyle na kod czekam już jakieś 3 miesiące i nic a napisałem z 50 maili i nic może jest coś takiego jak generator kodu słyszałem że dla starszych telefonów był jakiś generator ale nwm czy na ten jest 

Cytat:minimal ADB and Fastboot
 mam na kompie

kumam Smilenie jeden telefon robiłem ale z tym za duży problem mam i to tak
Odpowiedz
Masz tu cytat z innego forum ( koledze temu dziękuje  Smile)   :
Cytat:1. Wbijamy sie na nieszczesna strone  bez naszego p8lite http://emui.huawei.c...wnload&mod=list 

Rejestrujemy / logujemu sie ( gdyby wyskoczylo info o zalozeniu konta przez nr telefonu to wykonac czynnosc powtrnie, zakladajac kolejne konto na inny email)

2. Klikamy na >> "Unlock Bootloader"

3. Na kolejnej strone scrollujemy na dol , wyrazamy zgode i klikamy "NEXT" 

4. Pokazuje sie na nastepnej stronie cala lista rzeczy do uzupelnienie i tak od gory:

- wybieramy SmartPhone

- Huawei C8812 !!! tak dokladnie ten model mimo ze nie jest to P8 Lite

- wpisujemy numer seryjny (znajdziemy go w ustawienia>informacje o telefonie>informacje o telefonie )

- wpisujemy IMEI (my posiadamy dwa lecz wpisujemy pierwszy, czy jak kto woli glowny )

-wpisujemy ID (jak zdobyc ID* naszego telefonu zamieszczam ponizej) 

-przepisujemy kod weryfikacyjny i klikamy "SUBMIT"

Ponizej pojawi sie zapisany na czerwono kod do odblokowania bootloadera

*Genarator ID 

1. Pobieramy plik zalacznika (huawei product ID generator) , niektore antyviry wrzeszcza ze trojan albo inne badziewie ale plik jest czysty

2. Wypakowujemy go np na: pulpit i odpalamy

3. Model naszego telefonu wybieramy ten sam o ktorym wspomnialem wyzej...czyli Huawei C8812 !!!

4. Wpisujemy IMEI (pierwszy , glowny) 

Generuje sie automatycznie nasze ID

5. Kopiujemy ID i wpisujemy na stronie ktora wygeneruje nam unlock code bootloadera

AngelWszystko jest trudne nim stanie się proste - Lepiej głupio zapytać niż mądrze uwalić telefon  oo
Odpowiedz
dzięki jak na razie uzyskałem kod do bootloadera od bardzo nie miłej pani z infolini (chyba ciocia do niej przyjechała Big Grin)
i co dalej mam robić
Odpowiedz
No to odblokuj teraz:
 1. Podłącz telefon do komputera.  
 2. Wyłącz telefon, następnie uruchom go w trybie fastboot poprzez równoczesne wciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania i klawisza głośności w dół (ściszania). W tym trybie u dołu ekranu wyświetli się napis "Telefon zablokowany" ("Phone locked").  
 3. Z pulpitu komputera uruchom program "Minimal ADB and Fastboot" (Wyświetli się okno poleceń ze ścieżką instalacyjną ADB). 
 4. W wierszu poleceń wpisz: "fastboot devices" (bez cudzysłowu) i naciśnij Enter. Powinien się wyświetlić nr seryjny Twojego telefonu.    5. W wierszu poleceń wpisz: “fastboot oem unlock ****************” i naciśnij Enter. "******************" to szesnastocyfrowy kod odblokowujący, który otrzymałeś od Huawei.   
6. Bootloader został odblokowany, co widać po zmianie napisu u dołu ekranu (w trybie fast boot).   
7. Zrestartuj telefon aby przejść do normalnego trybu. 

Rootowanie Huawei P8 Lite   
1) włącz Debugowanie USB:
- Ustawienia>Informacje o telefonie i siedem razy klik w nr kompilacji. 
- idź do ustawień,  "Opcje programistyczne" i włącz Debugowanie .   
2)  Podłącz telefon do komputera, zezwól zawsze na połączenie w trybie debugowania.  
3) Pobierz i rozpakuj poniższe archiwum:   https://drive.google...iew?usp=sharing  
4)  Otwórz w komputerze folder ROOT/data i zainstaluj "UniversalAdb Driver Setup6".  
5)  Wejdź w Ustawienia> Blokada ekranu i hasła, i wyłącz blokadę ekranu.  
6)  Podłącz telefon do komputera.   
7) Z folderu ROOT uruchom plik  INSTALAR-ROOT-P8-LITE i postępuj zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie.  Obserwuj ekran telefonu (restarty) i zasobnik systemowy (komunikat o zainstalowaniu sterowników) i naciskaj Enter. ;-) 
No i chyba wszystko root  ok.

Dziękuję za pomoc (o której udzieleniu nie wiedzą) kolegom z jednego forum Big Grin 
Odpowiedz
musiałem troszke innym sposobem zrobić czyli wgrać recovery twrp i zainstalować super su i mam roota
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości