W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
ext2 ext3 ext4 rodzaj partycji na karcie

ext2,ext3,ext4-rodzaj partycji na karcie
Po utworzeniu partycji na karcie i instalacji Romu Ginger Blue program zawarty w romie Apps2SDGui z automatu mi przenosi apki na kartę(partycję ext). Pomijając to,że nie można go wyłączyć to informuje mnie iż posiadam partycję na karcie ext3 co potwierdza polecenie mount w terminalu.
Niestety w/w program również nie chce mi zrobić konwersji do ext4.

Nie ukrywam,że akurat format ext3 mi najmniej odpowiada i szukam sposobu na konwersję tej partycji na ext2 lub ext4.

Nie mogę się dostać do znanego mi sposobu poprzez komendę parted(którą używałem na i5700)

Jest na to jakiś sposób?
Ostatecznie chyba mogę poprzez linuksa programem Gparted zadziałać ale wolę tego uniknąć.
Przy okazji link do "rozwiązane tematy"->"Tworzenie partycji ext2/3/4 - różne metody" wywala błąd.
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Do formatowania partycji do ext4 możesz użyć programu MiniTool Partition Wizard Home Edition v.6.0 Wink
Sam dzisiaj formatowałem ext3 na ext4 Smile
Zanim o coś zapytasz użyj opcji SZUKAJ

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz Firefox Windows 7
Ale ja chcę konwersji a nie formatowania.

[SIZE="1"]tapnięte[/SIZE]
Odpowiedz Firefox
Upss... zagapiłem się Big Grin
Jeżeli chodzi o konwersję to chyba tylko programem Gparted Smile
Dlaczego boisz się użyć tego? Smile Bootowania się boisz?

Jeśli ci pomogłem daj +

Nie
Pracuję na kompie gdzie muszę w razie co szybko dostać się do DOS.
Gparted mogę tylko odpalić bootując z płyty. Virtualbox z góry mowię też odpada.

[SIZE="1"]tapnięte[/SIZE]
Odpowiedz Firefox
Jak sam wymieniłeś jest opcja bootowania z płyty Smile
Pobierasz to:
Kod:
http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html
Następnie wypalasz obraz na płytkę i bootujesz Wink
W czym problem?

Jeśli ci pomogłem daj +

Ciekawie się zakończyły moje przygody z konwersją
Jak już pisałem wolałem uniknąć tej formy działania bo w razie co potrzebuję szybkiego dostania się do DOS z poziomu Windowsa.
No trudno,trzeb było gparted przeprosić. Niestety też nie doszukałem się tam opcji konwersji a tylko format.

Zrobiłem backup w recovery,potem sformatowałem partycję ext3 na ext4 w gparted i przywróciłem backup.
Oczywiście zrobiłem błąd bo działałem na clockword i tam backup ext jest w img no i po przywróceniu miałem znowu ext3 Smile
Zmieniłem recovery na RA bo pamiętałem,że tam backup partycji jest w tar.
Znowu to samo w gparted i przywrócenie backupu. Niestety fon cały czas stoi na animacji.
Zrobiłem factory reset i fon odpalił ale nie widzi partycji ext4.
Tutaj nie wiem czy coś "pometetałem" czy po prostu kernel jaki posiadam nie działa z ext4.
W konsekwencji dobrze się skończyło bo teraz apki mam na fonie a miejsca mi starcza a nie na karcie i spokojnie mogę się pozbyć programu Apps2SDGui,ale zapytanie odnośnie konwersji dalej nie rozwiązane.

Proszę o nie zamykanie wątku. Może ktoś natrafi na niego i znajdzie też inne rozwiązanie.
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości