W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
aplkacje android

aplkacje android
Witam moim ostatnim problemem po wgrania CM7 jest to że aplikacje z android market nadal mi sie zapisują na pamięci wbudowanej. czytałem o tym i wiem że trzeba jakoś spartycjonować karte pam ma już MiniTool Partition Wizard Home Edition trzeba zrobić 2 partycje i teraz jak i co po kolei ? Wink KArte pamięci posiadam 2 gb i jak narazie chce ją podzielić na pół czyli w tym przypadku będzie 1gb dla mnie i zostaje 800mb na aplikacje
Odpowiedz
800mb przydzielasz na jedną partycję i formatujesz jako EXT2,3 lub 4, w zależności od tego czy rom obsługuje, ale najbezpieczniej będzie EXT2 chyba. Natomiast drugą formatujesz jako FAT32. Tyle. Opcja formatowania karty pamięci z tworzeniem EXT'u i swapa włącznie jest dostępna w większości recovery. Sprawdź czy może to recovery, które masz (o ile masz) ma taką opcję - na ogół w podmenu Advanced.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Najlepiej sformatować poprzez ROM Menażera (pobierz z marketu i zainstaluj) on sam ci ustawi ext3 lub ext4 (zależy co obsługuje twój ROM)- domyślnie można sformatować na ext 128, 256 lub 512- polecam przy karcie 2 g sformatować 256 i 0 na swap. Tylko po sformatowaniu nadal aplikacje nie będą instalować się domyślnie na karcie- można je samemu przenieść na kartę (oczywiście nie te systemowe) poprzez Ustawiania aplikacji>karta.
No i musisz pamiętać że jak nie będzie karty w gnieździe, albo podłączysz fona do kompa, to aplikacje z karty nie będą działać- dlatego system NIE pozwoli ci tam przenieść potrzebnych aplikacji.
...najlepiej jest się uczyć na błędach innych...(chyba po to jest te forum?)

Odpowiedz
zrobiełm właśnie podział ext 256 i swap 0 mb i teraz wchodze w ustawienia CM>aplikacje>miejscje instalacji>karta pam i wtedy będą sie instalowac na tej karcie czy nie ?
Odpowiedz
Powinny ale pamiętaj że każda aplikacja nawet ta którą masz zainstalowaną na karcie pamięci instaluje jakieś pliki także na pamięci fona. Znajomek ma na Wildfire tak spartycjonowaną kartę pamięci (także 2 giga) jak ty i ma ponad 100 aplikacji (wszystkie zainstalowane na karcie). Jeżeli nie będą chciały z automatu się instalować na karcie, to przenoś je po instalacji poprzez Ustawienia>Aplikacje>Karta klikając na każdą i przenosząc na kartę.

Odpowiedz
Ale jak np sciagam np gre ktora zajmuje 20 mb po zainstalowaniu zajnuje 2 mb to gdzie sie instalka znajduje? A jak przenosze to zawsze cos zostaje i to sa dane gry? Czy te dane da sie przeniesc
Odpowiedz
Zawsze coś zostaje. Nie ma szans tego przenieść.
Odpowiedz
a co z tymi instalkami z androida market jak sie ściągają to gdzieś sie muszą zagnieździć nie? Tongue mam tego rot menager i w jaki tam folder wejść
Odpowiedz
Od poszukiwania ściągniętych instalek (nie zainstalowanych od razu, tylko ściągniętych) jest nie ROM Menadżer, ale jakiś Menadżer plików (Astro, ES File Explorer albo Total Commander). Pliki które ściągnąłeś zawsze są na SD (karcie pamięci) w folderze download (tam także są tokeny poczty oraz załączniki poczty, jednym zdaniem; wszystko co ściągasz) i stamtąd możesz je zainstalować naciskając na nie.
Te aplikacje które zainstalowałeś na fonie znajdują się w /system/app czyli w podfolderze z głównego katalogu systemu- te zainstalowane na karcie są w podkatalogu /mnt/asec. Nie zobaczysz głównego katalogu (czyli czyli także podkatalogu mnt), dopóki nie nadasz Menadżerowi plików statusu Superusera (czyli nie masz zrotowanego fona). Ale po co ci szukać tych plików? Już ci pisałem że wszelkiego rodzaju przenoszenia robisz poprzez Ustawienia>Aplikacje>Karta.

Odpowiedz
Błąd Miciu. Aplikacje instalowane są w data/app. W system/app są apki systemowe.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości