W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wymiana głowic danfoss czyli domorosły instalator co

Wymiana głowic danfoss czyli domorosły instalator CO
Panowie, pytanie grubo z innej beczki ale może ktoś wie. Muszę wymienić głowice termo w kaloryferach, ale za uja pańskiego nie wiem jak to cholerstwo zdemontować i czym zastąpić. Poniżej foto. Wszelkie sugestie mile widziane.

[Obrazek: upy4uhy9.jpg][Obrazek: ybypyguz.jpg]

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Przecież głowice są nakręcane na zawór przynajmniej z takimi się spotkałem innych nie widziałem i z reguły głowice są uniwersalne więc jedyne czym się różnią to jakością i firmą... Z tego co pamiętam w robocie używamy honeywella czy jakoś tak i nie ma problemu z wymianą głowic u siebie w domu też zmieniałem i ograniczyło to się tylko do odkręcenia starej i zakręcenia nowej Big Grin
Odpowiedz
Jakby to było takie proste to bym nie pytał. Jedną już wymieniłem i owszem, była na śrubę ale te są inne.

Odpowiedz
Dodam, że to bardzo stara głowica.

Odpowiedz
To trzeba ściągnąć na hama jak nie chce zejść może być na wcisk a jak długo nie była ściągana to na siłę trzeba zdjąć bo nic innego nie wykombinujesz... Możesz podgrzać opalarką ale w robocie jak tak zrobił jeden to uszczelki poszły i musiał cały zawór zmieniać ;] Najlepiej wsiąść takie szczypce do kabli i odłamać plastik... To co dałeś na zdjęciach to wygląda jak by było na gwint albo w formie opaski która jest skręcona śruba i nakrętką... Big Grin A na pierścieniu mocującym głowice nie ma jakiejś blokady na klucz imbusowy albo torx??
Odpowiedz
Toldo, ale masz burdel z kablami xD
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(12-09-2013, 01:32 PM)Ryrzy napisał(a): Toldo, ale masz burdel z kablami xD

Czepiasz się Big Grin specjalnie tak dane zeby nie przeszkadzały podczas demontażu głowic a Ty od razu się czepiasz... xd
Odpowiedz
WD40 i powinno zejść.
Stare głowice tak mają niestety że nie cą się odkręcać.
.

Odpowiedz
Jak sie zapiekło to i tak może zejść razem z gwintem od zaworu hehehe
Odpowiedz
To nie mój pokójWink Jest miejsce na blokadę imbusową ale takiej tam nie ma. Na elektrodzie piszą, że trzeba złapać za gałkę jedną ręką, drugą za pierścień i kręcić gałką i pod spodem niby gwint ma być.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości