W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wipe i dane aplikacji z gmail

Wipe i dane aplikacji z Gmail
Witam, jestem tu nowy ale z androidem miałem już troszke doczynienia. Mam pare pytań a mianowicie:

-Chcę zrobić debranding telefonu softem jednoplikowym, nie zmienia on podobno csc i żeby go zmienić trzeba tam wprowadzić kod i zmienić na XEO i to robi wipe. Czy to wprowadzenie kodu i zmiana na XEO podmienia cały ten plik csc i nie trzeba juz nic kombinować ??

-Wiem ze po zalogowaniu sie na koncie google trzeba tam zatwierdzić synchronizacje i wtedy na serwery są przesyłane dane np. kontakty i mój problem polega na tym czy po tym wipe po zmianie kodu moge pozniej przywrócić te wszystkie moje dane aplikacji ?? szukam po całym necie i nie moge znaleźć takiego tematu, nie chce poprostu od nowa przechodzić wszystkich gier a chce zdebrandować telefonik zeby pozniej szybko dostać jelly bean Big Grin

Z góry dziękuje bardzo za pomoc Smile
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Aby zachować dane aplikacji musisz zrobić backup jakąś aplikacją, np. Go Backup albo Titanium Backup, ew. Rom Toolbox. Co do CSC, jak zmienisz kodem to będzie XEO do następnej zmiany romu przez Ciebie.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
a jest jakiś sposób na zrobienie tego backup'a z zewnątrz np. przez komputer ?? zeby nie rootować telefonu. A i jeszcze czy po przywróceniu takich aplikacji bedą one normalnie aktualizowane przez google play czy bedą zachowywały sie jak po zainastalowaniu pliku apk ?? i czy będe miał wszystko to co przeszłem ??
Nie ma innej opcji. Aplikacje po przywróceniu będą tak jakbyś je instalował sam, czyli normalnie będą aktualizacje i zachowają się Twoje "save'y".

PS. Przeszedłem, a nie "przeszłem" Wink
a istnieją takie które nie potrzebują roota ?? Smile nawet jeśli płatne. I chyba ostatnie pytanie, kupiłem sobie poweramp'a i mam kod transakcji i wszystkie info na gmail. czy po tym debrandowaniu i zmianie kodu na xeo bede mógł zainstalować tego już zapłaconego poweramp'a ??

Dziękuje za pomoc Big Grin
Fizycznie nie ma możliwości zrobienia backupu plików, bo większość danych aplikacji, o które tutaj chodzi jest plikach systemowych gdzie bez roota się nie dostaniesz. Zresztą zrobienie roota to jest pikuś, więc nie wiem w czym problem, nic nie zepsujesz. Jeśli chodzi o kupione aplikacje, to ZAWSZE masz do nich dostęp w Google Play, w zakładce Moje Aplikacje, lub możesz też wyszukać po nazwie i będziesz mógł te aplikacje zainstalować. Mówiąc prościej, raz kupiona aplikacja jest na zawsze Twoja, bo sklep pamięta o tym, że ją kupiłeś.
Spytam z innej beczki, po cholke zmieniasz CSC?
.

Odpowiedz Opera Linux
Dzisiaj o 2.00 zdebrandowałem tel, wszystko poszło pięknie i bez problemów, nie instalowałem żadnego csc. Mam pytanie kolejne, wyszedł teraz ten testowy jelly bean od samsunga, czy on nabija licznik flashowań ?? czy jest traktowany jako oficjalne oprogramowanie ?? i czy potem jak podłącze tel. do kiesa jak wyjdzie juz jelly oficjalnie to bede musial robić downgrade bo wersja softu jest taka sama czy zwyczajnie on jakby sie nadpisze bo kies wyszuka go jako nowsze oprogramowanie ??
No i to jest pytania ciąg dalszy, po co ci zmiana CSC?
Większość softu posiada język polski i sama zmiana tego "czegoś" jest zbyteczna.
Nic ci nie zaktualizuje bo to nie oficjalny soft i nie warto w dłuższej perspektywie się tym zajmować.
Zaś gdy chcesz mieć stockowy rom to wystarczy go wgrać odinem i masz to co na początku.
Co do wycieku JB to jest bardzo fajny u nas gotowany z dodatkami wszelakimi.
Polecam Disaster rom.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
(12-26-2012, 06:36 PM)menel97 napisał(a): wyszedł teraz ten testowy jelly bean od samsunga, czy on nabija licznik flashowań

Romowany przez Odina - nie, romowany przez Recovery - tak.

(12-26-2012, 06:36 PM)menel97 napisał(a): czy jest traktowany jako oficjalne oprogramowanie

Nie. To tylko przedprodukcyjny wyciek...

(12-26-2012, 06:36 PM)menel97 napisał(a): czy potem jak podłącze tel. do kiesa jak wyjdzie juz jelly oficjalnie to bede musial robić downgrade bo wersja softu jest taka sama czy zwyczajnie on jakby sie nadpisze bo kies wyszuka go jako nowsze oprogramowanie

W związku z powyższym trudno powiedzieć, ale najprawdopodobniej możesz nie uzyskać upgrade'u z XLSJ... U mnie, na stockowym XXLSJ, KIES stwierdził, że "Twoje urządzenie nie obsługuje uaktualniania oprogramowania za pośrednictwem aplikacji KIES". Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości