W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wgrywanie romu na i8000 dyskusja

Wgrywanie romu na i8000 - dyskusja
No i chyba *****.. z telefonu. Dałem start downloading. po kilku sekundach wyskoczyło w dolnej ramce:

[CSC] ----------------- Information of Multi CSC Image ------------------
[CSC] File Name:[I8000XEOJF4.csc]
[CSC] FileSize:[0x1ede87]
[CSC] TotalBlockCnt:[0x10]
Select PDA file is incorrected. 3
[Setup] Windows XP
[Setup] Download Ram Size :41777920 bytes,(39 MB)
OnDeviceChange \\?\USB#VID_04E8&PID_6619#5&d5af863&0&7#{25dbce51-6c8f-4a72-8a6d-b54c2b4fc835}
[Setup:0] Target Device BOOTLOADER version = 20090206
[Down] EBoot Image.
[Down] PDA Image.
[Down] CSC Image.
[EBoot:0] Download to 0x0
[EBoot:0] Size: 1179648 Bytes
[EBoot:0] Flash programming
[0]Reconnect Timeout!!
[Success] All Download finished.

Z boku w download Progress: napis PDA0 na czerwono oraz w ramce FAL bootloader Reconnect.

;( uwaliłem telefon? ;(

aha i telefon jest odpalony i na lcd napis:
Download Mode
Do not turn off.
It takes about 10 minutes.
Co mam teraz zrobić Sad nie odłączam narazie telefonu od komputera.
Pomóżcie ;(
Odpowiedz Firefox Windows 7
Jesteś pewien że rom dobrze się pobrał? Początek powinien wyglądać tak:

[CSC] ----------------- Information of Multi CSC Image ------------------
[CSC] File Name:[I8000XEOJE1.csc]
[CSC] FileSize:[0x1cde87]
[CSC] TotalBlockCnt:[0xf]
[Setup] Windows XP
[Setup] Download Ram Size :41777920 bytes,(39 MB)

U ciebie jest jeszcze: Select PDA file is incorrected. 3 co oznacza że z plikiem pda jest coś nie tak. Spróbuj jeszcze raz pobrać rom, tymczasem odłącz telefon, wyjmij i włóż baterię, sprawdź czy odpala.

Z logu wynika że wgrał się eboot po czym nastąpił jakiś problem z plikiem pda. Telefon powinien się włączyć.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Odpalił, ale na wyświetlaczu pojawiają się 3 ikony: telefon potem taki wykrzyknik na niebieskim tle i komputer.
Widzisz, nie sprawdziłem. Musisz jeszcze raz zmienić sterownik i upewnić się ze ma takie dane:

Data sterownika: 2004-10-06
Wersja sterownika: 4.0.4232.0

To zapewne tego wina. Czy telefon odpala się normalnie poza tymi ikonkami? Jeśli tak to czy ma zasięg?
Nie odpala się dalej staje na tych ikonach i nic więcej się nie dzieje Sad((( Podaj może jakiegoś pewnego linka do tych sterowników. Myślisz, że jest do uratowania telefon Sad?
Jeśli nie padł boot to tak. Sterowniki z załącznika tamtego postu, link na bank (data sterownika taka jaka powinna być) ten: http://www.modaco.pl/attachment.php?aid=95. Podmień sterowniki, sprawdź datę, jeśli jest taka jak napisałem, wgraj jeszcze raz całość czyli eboot, pda i csc. Nie daję gwarancji że wstanie ale moim zdaniem powinien (miałem kilka razy taką sytuację z Omnią I a tam o wiele łatwiej było uwalić, wierz mi).
Ok, teraz sterownik poszedł, data i wersja się zgadza z tym co podałeś wyżej, próbować jeszcze raz wgrywać wszystko od nowa z tym sterownikiem? A co z tym plikiem PDA?
Niby wszystko poszlo ok, ale trwało to z 3minuty, to możliwe żeby tak szybko sie wgrał ROM? Wyskoczył napis JOB DONE! LAUNCHED! I telefon się uruchamia teraz. Mogę już odłączyć od komp i sprawdzić?
Dla pewności możesz pobrać jeszcze raz cały rom, rozpakować i wgrać wszystkie trzy pliki. Omnię wyłącz i nie tykaj coby bateria nie padła, przynajmniej te 40% musi mieć żeby wrzucić nowy soft.
Odłączyłem telefon, wszystko wygląda na ok. Posprawdzam trochę i dam Ci znać. Kurde aż mi ulżyło. Ufff. Dzięki za pomoc! JESTEŚ WIELKI!!!
74.36mb ramu wolnego jest.
Witam,
Zamierzam wgrać mojej Omnii 2 Rom z HTC SENSE http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=958
(ten wyżej). Nigdy wcześniej nie wgrywałem żadnego Romu, więc przed wgraniem pierwszego mam kilka pytań.
Po pierwsze, z którego linku pobrać ROM ?
Nigdy wcześniej nie podłaczałem mojego telefonu do komputera, więc czy muszę zainstalować ActiveSync ? Czy muszę kilka razy wcześniej podpinać telefon do komputera, w celu sprawdzenia ? Na stronie z tym romem pisze "ROM wgrywamy oczywiście OCTANS Downloader najlepiej najnowszą wersja v2.14, wybieramy tylko PDA i CSC.
Oczywiście jak to bywa w custom ROMach dla i8000, nie działa multi lang, więc nie zmieniać języka !!"
Więc co mam zaznaczyć w OCTANS ? Jak sprawdzić, czy sterowniki są dobre ?

Wersja mojej Omnii 2:
PDA: I8000BVIJ1
CSC: I8000IDEIJ2
TELEFON: I8000XXIJ1

Telefon z Orange

Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Odpowiedz Internet Explorer Windows Vista

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości