W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wgrywanie romu na i8000 dyskusja

Wgrywanie romu na i8000 - dyskusja
Po kolei: wchodzisz w menedżer urządzeń, klikasz na samsung MiT's usb sync, dajesz aktualizuj, wybierasz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika, w następnym oknie Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze, dalej klikasz guzik z dysku i tam podajesz ścieżkę gdzie rozpakowałeś pobrany sterownik. Plik zwie się wceusbsh.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
oki poszło dzięki wielkie, a teraz jak się upewnić, że zainstalował się na 100%? W instrukcji tam napisane żeby się upewnić Wink Był komunikat, że aktualizacja powiodła się czy coś takiego, ale wolałbym jeszcze się upewnić. TOLDO dzięki za czas poświęcony takiemu laikowi jak ja Smile
Aha i jeszcze mam pytanko, jeśli ten sterownik już będzie zainstalowany to żeby wgrać ten ROM Ryrzego muszę sprawdzić jaką mam wersję poprzednią czy coś w tym stylu? Telefon był wzięty w Orange w maju tego roku. Czy to nie ma znaczenia? Windowsa mam 6.5.
Odpowiedz Firefox Windows 7
Jeśli w Octansie wyskoczyło Job Done to rom się wgrał i można odłączyć. Jeśli zainstalowałeś poprawnie sterownik to możesz od tej pory zmieniać rom na jaki chcesz z jakiego chesz. Nie ma większego znaczenia. Pamiętaj tylko aby zawsze mieć najnowszy eboot (ostatni to JH2).
A jak mam sprawdzić jaki posiadam teraz eboot? I ewentualnie jak go wgrać? Wstyd mi pytać o takie rzeczy bo podejrzewam, że to podstawa Smile ale liczę na Twoja wyrozumiałość <piwo>
aha i czy jest opcja sprawdzenia tego sterownika czy w 100% dobrze się zainstalował? Komunikat na pewno był, że instalacja powiodła się, ale po pozamykaniu wszystkiego teraz mogę sprawdzić to jeszcze w jakiś sposób?
Jeśli rom zainstalował się prawidłowo to masz 100% pewności że sterownik jest OK. Co do eboota, w archiwum z romem są 3 pliki: pda, eboot i csc. Jeśli w octansie wskazałeś wszystkie wg. instrukcji to masz najnowszego eboota.
Ale ja jeszcze nie zainstalowałem roma. Narazie jestem na etapie tego sterownika. Wszystko już mam gotowe, tylko właśnie nie wiem czy mogę na takiego eboota jakiego mam z Orange instalować tego ROMa? No i właśnie chciałem się upewnić co z tym sterownikiem czy na pewno się podmienił? Czy jest opcja sprawdzenia tego?
Tak, sprawdź w menedżerze urządzeń datę sterownika (właściwości), jeśli jest starsza niż bodaj 2008/9 to jest ok. Jeśli masz rom orange to masz stary eboot. Zmień, nic się nie stanie.
A może ktoś przeniesie ten offtop do odpowiedniego wątku? Confused
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Mam datę sterownika 2007-05-31 oraz wersje sterownika 6.1.6965.0. Więc chyba jest OK. Dobra to następny krok Big Grin
Ściągnąłem ten ROM i po wypakowaniu mam takie pliki:
CSC_I8000XEOJF4.csc,
Eboot_I8000NXXJF5_HW_40.eb0
PDA_21911_HTC_Sense_2.5.2016.nb0

"Odpalamy Octans Downloadera i wybieramy pliki: EBoot, MultiCSC, MoviNAND oraz Phone"
Wrzuciłem te pliki do Octansa.
Tylko teraz troszkę się to różni niż to na screenie w opisie.
Pierwsza linijka EBOOT jest identyczna.
Później PDA to mam wrzucić ten plik PDA_21911_HTC_Sense_2.5.2016.nb0? Na screenie jest pusto.
MultiCSC ja mam takie coś: 21911_htc_sense_2.5.2016_v2.7z\csc_i8000xeojf4.csc, a na screenie jest: csc_i8000nxxja5.csc
CSC File Select ja mam I8000XEOJF4.csc na screenie jest: I8000XEOJA5.csc

[CSC] ----------------- Information of Selected CSC ------------------
[CSC] Verision:[I8000XEOJF4]
[CSC] SupportLanguage : N/A
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x0:[0409]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x1:[040C]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x2:[0410]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x3:[0407]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x4:[0419]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x5:[0414]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x6:[0413]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x7:[0405]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x8:[0408]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0x9:[0C0A]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0xa:[0816]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0xb:[040B]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0xc:[0406]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0xd:[0415]
[CSC] ImageOptionalLanglist 0xe:[041D]
[CSC] SalesCode:[XEO]
[CSC] Priority:[0x1]

I to na koniec, dalej mam puste luki, ale to chyba się uzupełni po podłączeniu tel. do komputera? Myślisz, że wszystko powrzucałem ok i te różnice mogą być w stosunku mojego programu do wrzuconego screena tu na forum?

Ja Cię przenoszę a Ty mi piszesz w tamtym wątku...Dodgy Jako eboot podajesz ten eboot z paczki z romem, pda to ten plik dokładnie o którym piszesz a csc wybierasz też z paczki z romem czyli XEOJF4. Następnie zaznaczasz Preserve device contents i Skip over waiting for booting completely klikasz Detect, podłączasz WYŁĄCZONĄ Omnię do kompa, czekasz aż uaktywni się guzik Start downloading i klikasz go - zacznie się wgrywać.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości