W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 5 29017 plk garius m2d2 1

[WM6.5][29017][PLK] Garius_M2D2_1.0
[WM6.5][29017][PLK] Garius_M2D2_1.0
ROM Bazowy: [WM 6.5][SAID2][PLK]
Bulid: 29017 (AKU5312)
Typ Custom ROMu: M2D2
Nazwa ROMu: Garius_M2D2_1.0

ROM modyfikowany - wgrywasz do urządzenia na własną odpowiedzialność!

Dzielę się z Wami moim pierwszym romem, zachęcam do testowania i proszę o wyrozumiałość.
Rom w tonacji BLACK, kilka rzeczy zaczerpnąłem z innych produkcji, kilka rzeczy moich, kilka poprawionych wg mojego uznania (grafika, tłumaczenia).

[Obrazek: 2gwe3hs.png]

Proces instalacji:
Po instalacji urządzenie zresetuje się, następnie pojawi się okienko ustawienia dodziny i daty, kolejna czynność to okienko instalowania plików (XDA_UC) i to wszystko.
Po wgraniu romu HR nie zaszkodzi, choć nie jest konieczny.

Podziękowania dla Krazy Radd i OCK za inspirację oraz za kopalnię wiedzy na tym forum (i kilku innych Wink.

Usunąłem z romu:
FlashLite,
Widgety WM,
Marketplace,
Microsoft My Phone,
Gry,
Niektóre dzwonki,
Przykładową muzykę,
Transcriber,
Wprowadzenie do Windows Mobile,
Standardowe tematy Today,
…trudno spamiętać co jeszcze.

Dodałem do romu:
M2D2 ProgramListLauncher (JN Foundation) – poprawiona lista programów w zakładce programy,
Manila Home Weather Updater (JN Foundation) – pobiera dane z zakładki pogoda,
iPhoneToday (ustawione dwie strony - 8 aplikacji, dodatkowo pierwsze dwie ikonki pokazują odpowiednio ilość wolnej pamięci oraz poziom naładowania baterii),
HomescreenPlusPlus ,
Kalendarz z Omnii Lite,
Kontakty z Omnii Lite,
S2U2,
Auto Call Recorder,
Wybór dialera + 2 dialery (black mini lite dialer i garius black dialer),
Klawiatura EzInput,
Kalkulator HTC,
Aparat Black (pako777),
Radio FM Black,
Eksplorator plików z Omni Lite,
.NET CF 3.5,
XTra-GPS,
MortScript,
XDA_UC (autoinstalator programów po HR),
WOW HD,
HTCEmu,
Touch Response – ustawienia wibracji podczas dotyku,
Oxios CloseApps – uwalnianie pamięci,
Oxios Hibernate - uwalnianie pamięci,
Showcase,
Sound Tester,
Front Camera,
SDKCerts,
Favorite Hackings,
Favorite Settings,
AndroidLock,
Microsoft Office Mobile 2010,
Dial-Up Enabler/Disabler,
OBEX Inbox,
JBlend (Java),
PimBackup,
RegEdit,
SPB AltTab,
Mocha FTP Serwer (dostęp do telefonu z poziomu PC po WIFI),
Black Themes,
Bateria 1%

Dodatkowo:
Wyłączyłem startową kalibrację ekranu.
Poprawiłem kalibrację ekranu.
Podmieniłem startowe ekrany i dźwięk.
Podłubałem nieco w rejestrze.

GPS – pierwsze uruchomienie:
Przy radiu DXIF1 program iGO8 łapał sygnał 2-3 minuty.

Rom ukończony 16.03.2011:
29017 M2D2:
Świerze linki:
Kod:
http://www.modaco.pl/Thread-WM6-5-29017-PLK-Garius-M2D2-1-0?pid=42392#pid42392

Jeśli ktoś jest zainteresowany tym romem i pozostałymi moimi produkcjami
to znajdzie wszystko w jednym archiwum.
Hasło do archiwów z poszczególnymi romami takie jak na forum czyli: modaco.pl
Kod:
http://www.failai.lt/bfom503pf0ek
Odpowiedz

Witam! Pobrałam Twój rom, bardzo mi się podoba - ciekawie rozwiązany, chodzi szybko i na razie nie ma większych bugów. Mam pytanko nie chce mi się aktualizować pogoda na zakładce głównej - home, a podałeś, że dodałeś do romu Manila Home Weather Updater. Aha jeszcze jedno czy tak ma być, że manilka co jakąś chwilę się się odświeża - resetuje. Poza tym rom świetny. Polecam innym użytkownikom.
Odpowiedz
Bardzo ciekawy ROM.
+za pomysł,
+za "szatę graficzną", w szczególności dialer
+za menu,
+S2U2 (zawsze muszę to doinstalowywać)
+nowa Manilka?
-w mojej opinii troszkę wolne działanie-zwłaszcza, przejście do menu wiadomości z ekranu głównego.
-mało czuły dotyk-możliwe, że dotyk jest ok a ROM jest po prostu wolny.
-dziwne odświeżanie się manilki, o którym mowa w poście wyżej.
Odpowiedz
(03-18-2011, 05:36 PM)lara07 napisał(a): ...nie chce mi się aktualizować pogoda na zakładce głównej - home, a podałeś, że dodałeś do romu Manila Home Weather Updater.

Aktualizujesz pogodę z poziomu zakładki POGODA, następnie aktualizujesz z poziomu zakładki HOME i to wszystko.

(03-18-2011, 05:36 PM)lara07 napisał(a): ...czy tak ma być, że manilka co jakąś chwilę się się odświeża.

Taki urok tego updatera, ale za to pogodę masz jedną na obu zakładkach manili. Uważam, że da się z tym żyć Wink

(03-18-2011, 09:08 PM)screamman napisał(a): -w mojej opinii troszkę wolne działanie-zwłaszcza, przejście do menu wiadomości z ekranu głównego.
-mało czuły dotyk-możliwe, że dotyk jest ok a ROM jest po prostu wolny.
-dziwne odświeżanie się manilki, o którym mowa w poście wyżej.

Manilka zazwyczaj jest nieco wolniejsza w działaniu w porównaniu do innych wersji, zabiera sporo ramu. Sam rom jest na nowym buildzie (chyba ze stycznia), więc jedenym z najnowszych i po pierwszych testach wydaje się być stabilny. A co do dotyku to trudno wszystkim dogodzić Wink W toolsach masz aplikację favorite hackings, gdzie możesz m.in. zmienić czułość dotyku (dwa poziomy do wyboru)

Odpowiedz
No no. Przyznam że to jest jedyny rom z M2D2 który mi się tak podoba.
Ale powiedz mi czemu tak utrudniłeś interface?
Są przydatne programy i wgl, ale chyba jeszcze trochę zabrakło do ideału.
Np. Wsadzanie nowych programów do folderów w menu start.

Ogólnie świetny. Plusik ;>
Odpowiedz
Można by było wrzucić to na inny serwer, jakoś nie mogę ściągnąć, Dziękuję.
Odpowiedz
Po pierwsze romik super, ale trochę ponarzekam
1. U mnie manilka też się odświeża co kilka sekund. Nie pomaga hard reset.
2. Wiem ze można to zrobić samemu, ale włączone są dwie blokady: ta od windowsa i s2u2.
3. W zasadzie rom ma wszystko czego "wymagający" użytkownik oczekuje od nowego romu, tylko nie wiem czy nie za wiele tych rzeczy.

Tyle z narzekań - oczywiście nie sa to słowa krytyki wobec autora, lecz tylko moje drobne skromne spostrzeżenia.
Na plus zasługuje rewelacyjny przełącznik spb alt tab i mnóstwo programów które ja osobiście wrzucam przy konfigurowaniu nowo wgranego romku.
Odpowiedz
Nie mam już I900 od dawna i nie testowałem ROMu, więc nie wiem jak jest ze stabilnością, płynnością, itd. ale muszę powiedzieć, że design jej po prostu świetny Big Grin
Oczywiście + za piękny wygląd oraz pracę autora Smile
Zanim o coś zapytasz użyj opcji SZUKAJ

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz
Czy da się jakoś wyłączyć tą wtyczkę pogodową która powoduje odświeżanie się manili? Irytują mnie jej restarty.

Co do prędkości Romu, to wcześniej używałem romu Murety z modaco.com z manilą i włączonym czatem sms. Mnie wydawał się ciut szybszy.To pewnie kwestia builidu (29013)
Odpowiedz
(03-20-2011, 09:22 PM)screamman napisał(a): Czy da się jakoś wyłączyć tą wtyczkę pogodową która powoduje odświeżanie się manili? Irytują mnie jej restarty.

Aby tą wtyczkę wyłączyć należy usunąć jej skrypt z /windows/autostart/. Nazwa skryptu to JNFManilaHomeWeather (jakoś tak).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości