W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 1.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
uwalony tablet? sideload

Uwalony tablet? sideload
Witam.
Walczyłem ze swoim PMP5870C dwa dni. Na początku UNROOT bez problemu, soft itd również.
Zacząłem się jednak chyba nudzić i stwierdziłem, że trzeba "odchudzić" lekko to cacko.
Po zabawie z Root Toolbox Pro, za którymś razem coś pogrzebałem i po restarcie tablet już nie wstał.
Objaw był taki, że ogólnie się włączał, pojawiał się pierwszy ekran i to tyle. Pozostawał tylko ciemny ekran i podświetlenie, nic więcej.
Wgrałem CWM_6.0 z tego forum bez problemu, wszedłem do menu i za dużo nie mogłem tam zrobić.
Mount ext-sd nie działał a na ext miałem całą kopię systemu (zrobiłem na drugim tablecie).
Tablet widział tylko wewnętrzną pamięć SD i nic poza tym, a tam niestety nie mam kopii zapasowej.
Wgrywałem stock recovery i również bez zmian.
Windows widział tablet, pojawiały się dwa nowe napędy wymienne, jednak nie miałem do nich dostępu i nie mogłem tam wrzucić kopii bezpieczeństwa.
Moborobo widzi tablet z właściwym nr seryjnym, jednak wyświetla komunikat "failed to connect".

Po prostu nie mogłem dostać się do sdcard aby umieścić tam kopię systemu z drugiego urządzenia.
Próbowałem również "adb sideload", które było jakby ostatnią moją deską ratunku.
Adb rozpoznaje w CMD urządzenie (adb devices daje wynik: 0123456789ABCDEF sideload), funkcja włączona poprzez CWM w tablecie i czeka.
Okno CMD włączone w uprawnieniami admina bezpośrednio z okna programu.
Po wpisaniu komendy w CMD i wskazaniu *.ZIP (adb sideload update.zip) otrzymałem komunikat:
sending: 'sideload' xx%
Jednak operacja nie doszła do końca. Pojawił się komunikat:
* failed to write data 'protocol fault (no status)' *

Próbowałem zamontować sdcard:
adb shell mount -t tmpfs none /sdcard
i zapodać *.ZIP poprzez: adb push update.ZIP 0123456789ABCDEF,

ale dostaję błąd:
error: closed.

No i stanałem...
Może macie jakieś pomysły?
Odpowiedz
wejdz w recovery cwm 6.0 w opcje mounts and storages i tam wybierz mount usb storage i podlacz taba do kompa...

jesli z jakiegos niewyjaśnionego powodu nadal nie widzi karty + wew pamieci to bedzie trzeba wgrac ROMa z poziomu PC, ale to juz opisze jak ta opcja nie pomoże Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Wszedłem i o dziwo zobaczyło po tej operacji oba dyski wymienne: lokalny i ext.
W clockworkmod\backup\ była nawet kopia systemu zgranego z drugiego tableta. Ta, którą próbowałem wrzucić poprzez 'sideload'. Ale operacja zakończyła się błędem przy około 20% a pliki są wrzucone całe. Zapewne jest tylko zarezerwowane na nie miejsce i nie są kompletne, dlatego proces nie poszedł.
Wrzucam właśnie backup...

Wskazany sposób:
"wejdz w recovery cwm 6.0 w opcje mounts and storages i tam wybierz mount usb storage i podlacz taba do kompa..."
Niestety ale to również nie pomogło Sad

Jedynym działającym rozwiązaniem było wgranie pełnego system.img poprzez RKTool.
Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości