W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
twoja omnia jest zbyt cicha przeczytaj koniecznie

Twoja omnia jest zbyt cicha - PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!!
Wielokrotnie spotykałem się z informacją że Omnia II jest "cicha", fakt coś w tym jest. Ustawienia głośności układu dźwiękowego O2 zostały skonfigurowane dość ostrożnie, nie wiem czy to w trosce o nasz słuch, czy raczej z obawy, że dołączone słuchawki nie dadzą sobie rady Big Grin
Ok menu wbudowane w rom do ustawień dźwięku większość z nas zna doskonale. Do intuicyjnego rozwiązania zaliczyć go jednak nie można.
Samsung zastosował system binarny w ustawianiu wartości...
[Obrazek: screen06.png]

Sam miałem trochę z tym problemów i jak się okazuje nie łatwo znaleźć konkretne wskazówki Wink Dlatego szukałem, aż znalazłem. Teraz się z Wami dzielę Wink
Znalazłem programik, niestety stronka na której go znalazłem gdzieś mi zaginęła... Niestety w programie nie ma info o Autorze. Ale zrobił on kawał świetnej roboty...
W skrócie program za pomocą suwaków daje nam możliwość ustawienia tego co w menu serwisowym ustawiamy za pomocą cyferek Tongue

[Obrazek: screen09.png]

Więc tak, krótka instrukcja Wink
Pierwsze co należy zrobić to wybrać odpowiednie "urządzenie" dla którego głośność będziemy zmieniać. Dla radia na słuchawkach będzie to Ragio EAR, dla muzyki Music EAR, Dla głośnika SPK.

Dla słuchawek będą interesowały nas suwaki: left, right i hpg.
Aby zwiększyć poziom głośności dajemy suwaki maks w górę, lub wedle uznania Wink
Dla głośnika istotny jest suwak SPK, suwaki left i right mają być wyciszone, chyba że chcemy mieć dźwięk jednocześnie na głośniku i słuchawkach Big Grin

Życzę udanych eksperymentów.

PAMIĘTAJCIE JEDNAK ŻE PODNOSZĄC GŁOŚNOŚĆ NA MAXIMUM RYZYKUJECIE USZKODZENIEM NP: GŁOŚNICZKA W TELEFONIE!!!

Link do programu:
Kod:
http://omniasoft.hmax.pl/plikownia/func-startdown/1363/

Ps. Udało mi się odnaleźć Autora, jednych pewnie zaskoczy innych zadziwi.
Kod:
http://phj.hu/i8000/
Znajomo?? Ci sami co zrobili Androida na omnię Smile
Odpowiedz
Dalszy opis programu jak i wyjaśnienie samych ustawień audio.
Panel audio. Wszystkie ustawienia audio O2 można zmienić w tym panelu. Zaznaczyć należy że wszystkie ustawienia audio znajdują się w pliku tekstowym, który znajdziemy w "\Windows\Audiogain.dat" - ten plik zawiera ustawienia wszystkich 17 możliwych do skonfigurowania urządzeń audio. Możesz edytować go jakimkolwiek edytorem tekstu ale zmiany będą stosowane dopiero po resecie. Wprowadzone ustawienia są STAŁE, nie zmieniają się po soft resecie. Zmienne parametrów są takie same jak w Audiogain.exe. Ale Audiogain.exe nie nadaje się do użytku dla większości użytkowników z powodu kompletnie nie intuicyjnej obsługi, interfejs programu jest kompletnie niezrozumiały (liczby binarne, etc). Minimalne/maksymalne ustawienia suwaków mogą prowadzić do nieprawidłowego działania dźwięku w telefonie, dlatego proszę ustawiać te wartości ostrożnie!

Teraz opiszę poszczególne opcje i wyjaśnię co oznaczają i jaki wpływ maja na siłę dźwięku wydobywającą się z naszej Omnii.

Zaczynamy od wyboru urządzenia, które chcemy ustawić. Dokonujemy tego z menu rozwijanego u góry (zaznaczone na screenie)

[Obrazek: audiogainwybor.jpg]

Zaznaczenie opcji FORCE OUTPUT Spowoduje przekierowanie wszystkich dźwięków w telefonie na to urządzenie, więc jeśli wybierzemy np. Miusic SPK - wszystkie dźwięki będą kierowane na to urządzenie - również rozmowa telefoniczna! I będą stosowane wprowadzone dla tego urządzenia ustawienia głośności.

[Obrazek: audiogainforce.jpg]

Trzy pierwsze suwaki (spk, left, right) ustawiają poziom głośności dla głośnika oraz lewej i prawej słuchawki, na 99% bezpośrednio przekazywane są do układu MAX 9877 (układ dźwiękowy).
[Obrazek: audiogainspklp.jpg]

Kolejne trzy prawdopodobnie odpowiadają za ustawienia napięć dla wspomnianego już układu. Z doświadczeń wynika, że widoczne efekty daje ustawienie hpg na wyższe, wtedy dźwięk staje się głośniejszy.
Działa to na zasadzie podbicia dźwięku, podobnie jak w equalizerze.
HPG można traktować jako AUDIO GAIN - podbicie.

[Obrazek: audiogainhpg.jpg]

Ostatnie dwa suwaki odpowiadają za tłumienie lewego i prawego kanału. Teoretycznie im mniejsze tłumienie tym głośniejszy dźwięk.
[Obrazek: audiogainovl.jpg]

Ustawienia zatwierdzamy przyciskiem SET. Jeśli ktoś przesadzi nie ma się co obawiać zawsze można przywrócić oryginalne ustawienia klikając na RESET DEFAULTS.

W dalszej części omówienie ustawień bezpośrednio w AudioGain.exe, oraz jak zwiększyć "czułość" mikrofonu Wink

Odpowiedz
Super Rolando, długo czekałem na coś takiego. Tylko czy muszę rejestrować się w kolejnym miejscu aby ściągnąć jeden mały plik ? :/
Odpowiedz
(03-06-2011, 01:53 AM)sir.adam napisał(a): Super Rolando, długo czekałem na coś takiego. Tylko czy muszę rejestrować się w kolejnym miejscu aby ściągnąć jeden mały plik ? :/
Niestety musisz, ale za to masz dostęp do pobierania bez limitów i czekania z szybkiego serwera Wink albo możesz ściągnąć bezpośrednio ze strony autora Wink

Odpowiedz
SUPER Rolando! i wielkie DZIĘKI! Od roku szukam czegoś podobnego. Kupiłem już 4 słuchawki i ciągle słabo słyszę szczególnie w warunkach szumu. Czekam na dalsze instrukcje z tym programem.
Odpowiedz
Pogrzebałem i mam głośniej w głośniczku, minimalnie w słuchawce Bluetooth (czekam i proszę o dalszy opis instrukcji regulacji) Ale mam w związku z tym inny problem - przerywa mi połączenie słuchawka-telefon, czego nie było wcześniej przed zainstalowaniem Smarta.. Aby uaktywnić słuchawkę B muszę ją wyłączyć i włączyć albo w telefonie włączyć "wrzucić słuchawkę do kręgu tel) i uaktywnić "zestaw głośnomówiący" ale po odebraniu w słuchawce pierwszej rozmowy znowu się rozłacza.
Odpowiedz
Hmm dziwna sytuacja. Nie zdarzyło mi się to ani razu więc trudno powiedzieć co może być przyczyną. Ustaw wszystko na defaultowe ustawienia, jeśli powodem była zmiana głośności BT to problem powinien zniknąć.
Odpowiedz
Dzięki ale problem już nie aktualny bo przesiadłem się na HTC Desire HD i nie żałuję!!!
Choć tu z kolei cichy jest głośniczek, dzwonek itp. Pozdrawiam
Odpowiedz
czy możecie podać nazwę pliku bo nie mogę go sciągnąć lub proszę o zawieszenie załacznika
Kod:
http://omniasoft.hmax.pl/plikownia/func-startdown/1363/

Hey
mam omnie lite ale ten programik mi nie wystartował czy ktoś może zaobserwować co trzeba zmienić w menu serwisowym aby głośniej działała słuchawka bluetooth i przyciszyć mikrofon również w słuchawce bluetooth

ewentualnie niech ktoś poda całe ustawienie menu serwisowego do podgłaszania dzwięku

oki

Czy ktokolwiek pomoże ??

Roland wrzuć screny z tel jak masz go ustawionego
Odpowiedz
U mnie jedynym skutkiem dziania tego programu było zrywanie połączeń telefonicznych i nie słyszenie się wzajemnie podczas tych kilku sekund rozmowy.
Nie wiem czy HRem się nie skończy.
Pozdrawiam

. : Uszczęśliwić kobietę nie jest trudno - o wiele trudniej jest samemu przy tym pozostać szczęśliwym : .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości