W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
zmiana romu oraz radia

[Tutorial] Zmiana ROMu oraz Radia
Instrukcja wgrywania romu najpewniejszym, prostym i szybkim sposobem tj. przez HardSPL

NFO HSPL:
1) Aby zainstalować HSPL musisz posiadać bootloadera w wersji SPL 1.42.0000
Aby sprawdzić wersję SPL, przytrzymaj Przycisk Vol – i zrestartuj urządzenie.
Istnieje możliwość zmiany wersji bootloadera poprzez wgranie oficjalnego romu z tą wersją bootloadera

2) Korzyści
- Skasowana blokana CID, możliwość wgrywania dowolnych romów.
- Nie musisz się martwić o uwalenie telefonu ponieważ zmiana romu odbywa się bezpośrednio z karty pamięci bez użycia komputera. Jeżeli coś pójdzie nie tak HSPL jest ciągle na karcie pamięci i można uruchomić proces flashowania ponownie.

3) Gwarancja
Uwaga, Instalacja HSPL może spowodować utratę gwarancji.
Jeżeli potrzebujesz wysłać telefon do serwisu, najlepiej jest odinstalować HSPL!

4) Deinstalacja HSPL
Aby usunąć HSPL należy wgrać oryginalny SPL.
- Pobierz “RUU_signed.nbh” z pierwotnego romu i skopiuj plik na kartę pamięci.
- zmień nazwę na “LEOIMG.nbh”
- Zrestartuj urządzenie trzymając przycisk Vol -.
[Obrazek: HSPL_HD2-2-e1277798820630-200x195.jpg]

Tyle na temat programu HSPL

HSPL-Rapidshare

Instalacja HSPL
1. Podłączamy urządzenie do komputera, musi być zsynchronizowany z active sync, dobrze jest jeśli poziom baterii jest większy niż 50%
2. Uruchamiamy HSPL jako administrator
3. Ekran urządzenia powinien się wyłączyć a po chwili uruchomić w trybie bootloadera (3kolorowy ekran)
4. Po zakończeniu procesu urządzenie się zrestartuje
[Obrazek: HSPL_HD2-3.jpg] [Obrazek: HSPL_HD2-5.jpg]

Zmiana Romu (instalacja z karty SD(najbezpieczniejsza)):
Pobieramy wybrany przez siebie Niebrandowany Rom

5. W katalogu z romem będzie klika plików, nas interesuje plik o nazwie ruu_signed.nbh.
6. Klikamy na niego i zmieniamy jego nazwę na LEOIMG.nbh.
7. W trybie pamięci masowej przenosimy go na kartę pamięci
8. Restartujemy urządzenie przytrzymując VOL – uruchomi się bootloader który poinformuje nas o możliwości wgrania romu
9. Dla potwierdzenia ze chcemy wgrać ROM musimy wcisnąć przycisk Power.
10. Po kilku minutach na urządzeniu pojawi się napis, że wygrywanie zakończyło się SUKCESEM.
11. Po flashowaniu warto wykonać hard reset

Wgrywanie Radio Romu

Bardzo często do poprawnego działania custom Romu wymagana jest aktualizacja radia.

1. Aby zmienić RADIO musimy mieć wgrane HARD SPL.
2. RADIO wgrywamy identycznie jak nowy ROM czyli zmieniamy nazwę pliku z rozszerzeniem nbh na LEOIMG.nbh i wgrywamy go na kartę pamięci (pkt 8-11)
3. Wgranie RADIA nie powoduje utraty danych i ustawień z telefonu

Najnowsze Radia na stronie XDA:

Radio Rom

ps. jeżeli bootloader nie wykrywa pliku LEOIMG.nbh cały czas wyświetla się 3 kolorowy ekran zamiast szarego
1. sformatuj kartę SD za pomocą telefonu Start->Narzędzia->Sformatuj Kartę SD a następnie wgraj ponownie plik LEOIMG.nbh i spróbuj uruchomić ponownie tryb bootloadera

Źródło: Forum HD2Blog
Autor: Kamil
Sory za błędy ale jestem dysortografem...
Odpowiedz
Zwięźle i na temat. +2 i przypinam.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Super, ode mnie +1, wiecej nie moge Cool Proponuje dzielic sie również w tym watku opiniami/zaleznosciami na temat dzialania poszczególnym radio z różnymi buildami WM itp.
ja siedze na 2.12.50 - op ORANGUTAN
Nie chwal dnia przed zachodem a baby przed śmiercią Big Grin
Odpowiedz
Ja aktualnie jade na 2.14.50.02 i moge powiedzieć że jest dużo lepszy od 2.12.50.02_2Big Grin
W domu gdzie nigdy nie miałem sieci pojawiła się sieć (słaba bo słaba ale zawsze siećWink). Fixa w AM łapie w niecałe 30 sekund na zimnym starcie w pomieszczeniuExclamation OP-Orange
Odpowiedz
hmm... cenne info, musze sprawdzic bo u mnie w domu tez kiepawo z zasiegiem..Huh
Nie chwal dnia przed zachodem a baby przed śmiercią Big Grin
Odpowiedz
Panowie jak się dyskusja rozwinie, proponuję rozdzielić wątek aby faq wgrywania pozostał czysty.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Do radia proponuje Rom blackSideDown 1.15.23659 używam go od jakiegoś czasu i nie znalazłem żadnych błędów.Smile
Wszystko śmiga aż miło, ma odblokowane całe 576MB ramu nic się nie wiesza ani nie zacina animacje chodzą płynno,ma już wgrane wszystkie podstawowe aplikacje.Wink
Link do Romu

Rom blackSideDown
Odpowiedz
Od wczoraj testuje nowe radio 2.15.50.14 na romie bSD 1.15 i jak narazie moge napisać że testowałe go w tych samych warunkach co 2.14.50.04

Mojim zdaniem:
- jakość rozmów bez zmian
- sieć łapie tak samo bez zmian
- Fixa w AM łapie po 65s. a 2.14.50.04 łapie w 17s.Undecided
- Wifi bez zmian
- wytszymałość baterji jest dużo gorsza porzera ogromne ilości energjiConfused

Naranie tyle moge napisać na jego temat, prosze o podzielenie się informacją jak działa na innych romach

[Obrazek: down.jpg]

Kod:
hotfile.com/dl/74385033/5c5ed43/
Odpowiedz
nie chce mi przejsc w tryb bootloader po wlaczeniu widac bialy ekran z napisem htc
trzymam przycisk vol-i start
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości