W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 33 głosów - średnia: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wymiana dotyku obudowy w omnii

[Tutorial] Wymiana dotyku/obudowy w Omnii
Jest to czynność bardzo prosta jednak wielu osobom sprawia niesamowitą wręcz trudność dlatego opiszę pokrótce jak to zrobić.

1. Co jest nam potrzebne?

Płaskie podłoże, wyłożone czymś miękkim (np. ircha), Omnia (ofc), nieduży śrubokręt typu krzyżak oraz narzędzie podobne do tego na zdjęciu lub niewielki płaski śrubokręt.

[Obrazek: dscn6055.jpg]

2. Zdejmujemy tylną klapkę, wyciągamy baterię (przedtem wypadałoby Omnię wyłączyć) oraz kartę sim i pamięci.

[Obrazek: dscn6056.jpg]

3. Odkręcamy 4 widoczne śruby (zaznaczone na czerwono).

[Obrazek: dscn6057.jpg]

4. Podważamy tylną obudowę od dołu i trzymając lekko podważoną odhaczamy dwa zaznaczone zatrzaski, a następnie, wkładając paznokieć w szparę przy gnieździe sim pociągamy lekko do góry aby odhaczyć trzeci zatrzask. Następnie stopniowo podnosimy całą obudowę aż jej nie zdejmiemy.

[Obrazek: dscn6058o.jpg]

5. Teraz odkręcamy dwie widoczne śrubki na płycie głównej i odczepiamy zaznaczone złącza (dwa od taśmy lcd i od anteny gps). Następnie odchylamy płytę główną w dół, uważając aby nie uszkodzić taśmy dotyku i joya.

[Obrazek: dscn6060z.jpg]

6. Mając odwróconą płytę główną, odłączamy dotyk - zaznaczony strzałką (joya zostawiamy w spokoju) i odkręcamy dwie śrubki na wysokości naklejki z imei. Zalecam ostrożność przy odkręcaniu lewej śrubki, aby nie uszkodzić kabelka anteny gps.

[Obrazek: dscn6061.jpg]

7. Gdy to zrobimy, odwracamy ostrożnie całość, i zaczynając od zaznaczonych rogów, podtrzymując płytę główną, odklejamy dotyk, tak aby go zbytnio nie zginać.

[Obrazek: dscn6063u.jpg]

8. Połowa sukcesu za nami. Odkleiliśmy dotyk.

[Obrazek: dscn6064.jpg]

9. Następnie przeklejamy zaznaczoną na poprzednim zdjęciu kratkę ze starego dotyku na nowy, sprawdzamy czy na ekranie nie ma paprochów i naklejamy ostrożnie nowy dotyk (zdejmując wcześniej folię od strony klejenia), patrząc czy trafiamy w cztery wypustki po prawej i lewej stronie.9. Od tego momentu następuje składanie całości do kupy. Postępujemy więc po kolei odwrotnie jak do tej pory. Przy tej okazji można wymienić resztę elementów obudowy. Pamiętajcie aby nie robić nic na siłę i nie używać ostrych przedmiotów. Najlepiej walnąć sobie piwko na początek coby się ręce nie trzęsły.

10. Jak już poskładacie wszystko to należy sprawdzić czy wszystko działa. Przede wszystkim należy na nowo skalibrować dotyk.


W razie gdyby ktoś nadal miał problemy z rozbiórką po przeczytaniu ww. można obejrzeć jak to się robi na filmie (thx miciugo)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Kuw4cZxyS2Q&feature=player_embedded[/youtube]


Czynności pokazane wyżej zostały wykonane przeze mnie kilka razy (rozbieranie i składanie) nie mniej zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia czegoś. Dlatego nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenie sprzętu. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność. Nie mniej warto bo oszczędzacie na wymianie w serwisie jakieś 20-30pln.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości