W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wgrywanie romu i radia do i900 przez granprixa

[Tutorial] Wgrywanie romu i radia do I900 przez GranPrixa
Przeglądając internet pewnie nie raz natknęliście się na pięknie scustomizowane screeny z Omnii z gotowanym softem. Chcecie aby wasza Omnia też tak wyglądała? Nic prostszego. Do rzeczy.

Wgrywanie Radioromu na Viście i Win7!! Patrz na koniec!!

Uwaga: jeśli mamy gotowany ROM w formie pliku exe i pracujemy na systemie Win XP, pomijamy poniższy opis i postępujemy wg. tej metody.

Potrzebne pliki:

- I900Executor 3.0 - program do rozłożenia romu na kawałki
- SAMSUNG Composite USB Driver - sterowniki USB dla urządzeń Samsunga
- ROM w postaci *.exe - tutaj pełna dowolność, aczkolwiek polecam romy autorstwa Ryrzego Wink

oraz w zależności od posiadanego systemu:

- UMDL GrandPrix (Flasher dla Win XP)
- USDL GrandPrix (Flasher dla Win Vista i Win 7)

Po kolei:

1. Uruchamiamy Active Sync (Win XP) bądź Centrum Obsługi Urządzeń z Windows Mobile (Win Vista/7), wchodzimy w ustawienia i ODZNACZAMY opcję Zezwalaj na połączenia USB

[Obrazek: riuik7.jpg]

UWAGA, JEST TO BARDZO WAŻNE I NIE NALEŻY TEGO POMIJAĆ, Z POMINIĘCIA WYNIKA WIĘKSZOŚĆ BŁĘDÓW PRZY FLASHOWANIU !!

2. Odpalamy I900 EXEcutor, klikamy przycisk z trzema kropeczkami (1.), w kolejnym oknie wybieramy plik *.exe z romem, klikamy Otwórz, program chwilę pomyśli i wyświetli informacje o zawartości pliku (wersja radia, romu, itd.). Ostatecznie klikamy Go i po chwili w folderze gdzie znajduje się plik exe z romem, pojawi się folder o tej samej nazwie z poszczególnymi elementami romu (pda.bin, csc.bin, eboot.nb0, phone.bin). Możemy zamknąć EXEcutor'a.

[Obrazek: executor.jpg]

3. Teraz instalujemy w domyślnej lokalizacji sterowniki modemu samsung. Po instalacji sugeruję ponownie uruchomić komputer aby uniknąć problemów.

[Obrazek: driverd.jpg]

4. Kiedy sterowniki są zainstalowane, odpalamy program GrandPrix (w wersji odpowiedniej dla naszego systemu). W oknie programu, w pierwszym polu (step 1.) wybieramy profil GrandPrix LV Image (1.), następnie w kolejnym polu klikamy po kolei LOADER (2.) i wskazujemy plik eboot.nb0, następnie PDA (3.) i wskazujemy plik pda.bin z właściwym obrazem softu, potem CUSTOMER (4.) i plik customer.csc z customizacją. Można jeszcze wskazać plik z radiem w PHONE (5.) - czyli phone.bin.

[Obrazek: 96807879.jpg]

5. Podłączamy WYŁĄCZONĄ Omnię do komputera, w GrandPrix-ie klikamy przycisk DETECT i WŁĄCZAMY telefon (jeśli flashowanie nie rozpocznie się klikamy Start Downloading).

[Obrazek: detect.jpg]

W oknie programu, po prawej stronie pojawi się log.

Kod:
Service stopped successfully
Calculating file parameters(DISKIMAGE)....
Calculating file parameters(DISKIMAGE) Done!!
OnDeviceChange: DBT_DEVICEARRIVAL
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA Device 1 ready to download!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA 1 starts downloading...
Don't plug it out until the label becomes blue!!!
EBOOT will be written.
Total 1 PDA region(s) will be written .
Downloading EBOOT...
PDA Reboot to download Eboot twice!!!
Service is already stopped. So I will NOT Re-start the service...
EBOOT will be written.
Total 1 PDA region(s) will be written .
Downloading EBOOT...
EBOOT finished!!
Downloading PDA region #1(DISKIMAGE)...
PDA Write count : 709
PDA finished!!
Downloading CSC...
GetSize : 26624
CSC finished.
PDA 1 finished downloading!

Od tego momentu nie należy dotykać telefonu ani kabla, a także możliwie nie korzystać z komputera do czasu aż w oknie programu pojawi się napis na niebieskim tle - [b]Job done! Waiting for starting (wersja dla Vista/7) lub Download Complete. Launching. (wersja dla XP)[/b]. Dopiero wtedy możemy odpiąć telefon od komputera.

*6. Ryrzy twierdzi, że możliwe jest wgranie samego pliku pda.bin bez wgrywania eboot'a czy csc... Wink

Uwaga 1. Jeśli coś pójdzie nie tak, nie panikuj, sprawdź czy telefon się włącza. Jeśli tak, spróbuj wgrać oficjalny upgrade z pliku exe.
Uwaga 2. Jeśli po włączeniu telefonu, zamiast loga Samsung Omnia wyświetla się obrazek w stylu:  telefon ->!<- komputer, oznacza to że radio nie wgrało się poprawnie (może działać gsm ale nie musi). W takim wypadku należy wgrać ponownie samo radio lub cały oficjalny upgrade w formie exe.
Uwaga 3. Oficjalne upgrade'y nie sprawdzają portów, w związku z czym nie da się w konwencjonalny sposób uwalić telefonu :oT
Uwaga 4*. Radio romy można wgrywać niezależnie od ich daty,  jedynie nie należy wgrywać dwa razy tego samego pliku z radio romem gdyż grozi to uwaleniem boota radia.
Uwaga 5. RadioROMu NIE WGRYWA się na systemach 64-bitowych.
Uwaga 6. Jeśli w oknie programu zaznaczycie "Format Device's Internal Large Disk" to program sformatuje pamięć wewnętrzną Omnii (8 lub 16GB).

Zrobiłem małe doświadczenie w myśl powiedzenia Kto nie ryzykuje i tak dalej i spróbowałem wgrać kilka razy samo radio na Windows 7. Udało się i dzięki temu wiem jak to zrobić bez uwalenia boota.

Otóż:

0. Wykonujemy krok pierwszy z powyższej instrukcji wgrywania romu (Active Sync) - bardzo ważne!! - i ściągamy wybrany radiorom, który znajdziemy tu: http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=549

1. Otwieramy GrandPrixa jako administrator, jednak co ważne, bez jakiejkolwiek zgodności z Win XP itp.

2. Podajemy lokalizację samego pliku phone.bin i sprawdzamy czy jest zaznaczone Phone Bootloader Update. Jeśli nie, należy zaznaczyć.

3. Podłączamy WYŁĄCZONĄ Omnię do komputera, klikamy DETECT i WŁĄCZAMY Omnię. Wgrywanie się rozpocznie i pojawi się log:

Kod:
Service stopped successfully
PHONE will be written.
Downloading PHONE...
GetSize : 17014784
PDA 1 finished downloading!

4. Flashowanie trwa, w zależności od specyfikacji komputera, od 3 do 5 minut (czasem dłużej, u mnie ok. 3 min.). Kiedy na górze na niebieskim pasku zobaczymy napis Job done. Perform H/W reset! znaczy to że radio wgrało się poprawnie.

!!! NIE PRÓBUJCIE WGRYWAĆ RADIA NA SYSTEMACH 64-BITOWYCH, WGRYWANIE SIĘ NIE POWIEDZIE A OMNIA NIE WSTANIE (NALEŻY WGRAĆ PONOWNIE RADIO) !!!

!!! NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK USZKODZENIA WYNIKAJĄCE Z NIEZROZUMIENIA LUB ZBYT POBIEŻNEGO PRZESTUDIOWANIA POWYŻSZEJ INSTRUKCJI. JEŚLI COŚ PÓJDZIE NIE TAK TO JEST TO TYLKO I WYŁĄCZNIE WINA TWOJEJ NIEUWAGI !!!

Źródło: mobione.pl i moja wiedza Wink
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Zaktualizowałem o bezpieczny opis wgrywania radioromu na Viście i Windows 7.
Linki do niezbędnych programów uaktualnione.
Po długim czasie postanowiłem wgrać sobie nowego roma, a czas na prawdę długi bo pamiętam czasy kiedy wgrać tylko po xp się dało "bezpiecznie" a romy Ryrzego były jedyne...

Jako, że nie lubie spamować forum o porady które pewnie wałkowane są tutaj setki razy dziennie, zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikami. Zrobiłem to złe określenie bo utknąłem na punkcie potrzebnych programów do zainstalowania w systemie vista.
Wszystko ładnie ściągam a tu po raz pierwszy w karierze Microsoft essentials na moim komputerze zadziałało. Oto co znalazłem w paczce EXEcutor_2.7.zip zaproponowanej przez Toldo w tym temacie:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=67

[Obrazek: 908uft.png]

Pytanie brzmi: to normalne? jeśli to przypadkowe zainfekowanie paczki chętnie poznałbym jakieś alternatywne źródło.
Daję głowę że masz włączone skanowanie heurystyczne, wtedy każdy kod jakiegokolwiek programu, w tym wypadku Executora, który jest chociaż w niewielkim stopniu podobny do wirusa, jest jako wirus wykrywany. Gwarantuję Ci że paczka jest bezpieczna a Twój antywir jest nadgorliwy. Poza tym po co tworzysz nowy wątek? Możesz pisać w wątku z Executorem.
Aktualizacja:
- linków
- pierwotnej zawartości linków (wersje programów)
- obrazków
- treści posta.
<p><br></p>

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości