W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.76
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
task29 instrukcja

[Tutorial] TASK29 - instrukcja
1. Co to jest Task29
2. Czy pomoże mi to przy flashowaniu romu ?
3. Czy muszę robić formatowanie TASK29 przed wgraniem romu?

Zdania są podzielone jedni uważają że trzeba formatować inni że nie trzeba, wg mnie jest to wskazane dla osób które często zmieniają romy zwłaszcza jeżeli są to romy gotowane przez różne osoby lub z innymi wersjami systemu. Ponieważ przypadłością gotowanych Romów jest to że nie czyszczą do końca plików z urządzenia może to powodować różne problemy (ale nie musi). Problemy o których słyszałem przypisywane niesformatowaniu pamięci to spadek wydajności, zawieszanie się, mniej płynne przewijanie i inne dziwne błędy.

Dlatego najlepszym sposobem na wykluczenie podobnych niespodzianek po zmianie romu jest wykonanie formatowania TASK29 które trwa zaledwie kilka sekund. Polecam szczególnie przy zmianie Romu np. z wersji od Lobuza_1 na wersję od Bysia, czy też wersji systemu WM 6.5 na WM 6.5.X.

Task 29 to formatowanie pamięci BINFS (Binary File System) czyli kompletne wyczyszczenie plików z pamięci urządzenia, pozwala to na usunięcie plików które mogą pozostać po źle ugotowanym romie. Po jego wykonaniu i uruchomieniu urządzenia widoczny będzie jedynie biały splash screen HTC oznacza to tyle, że na urządzeniu nie ma wgranego systemu
[Obrazek: 0.jpg]

[Obrazek: down.jpg]

Kod:
http://dl.dropbox.com/u/138074/hd2blog.pl/romy/TASK29.rar

Pliki oraz opis z innego forumBig Grin

Źródło: Forum HD2Blog
Autor: Kamil
Sory za błędy ale jestem dysortografem...
Odpowiedz
Dodam jeszcze instrukcję czyszczenia pamięci ROM programem TASK29.

Widzę, że program z powyższego ściąga się z jakimś radiem dodaję tutaj sam program TASK29:
Kod:
http://omniasoft.hmax.pl/plikownia/Programy/Dla-HTC-HD2/TASK29/

1. Pobierz program TASK29 i rozpakuj go.
2. Podłącz HTC HD2 za pomocą kabla usb do komputera w trybie activesync (Telefon powinien mieć naładowany akumulator przynajmniej w 50%).
3. Sprawdź czy telefon się połączył i zsynchronizował, jeżeli tak to przejdź do następnego kroku.
4. Uruchom program TASk29.exe z prawami administratora(PPM>Uruchom jako administrator).
5. Zaznaczamy czekboks i klikamy next, następnie znowu zaznaczamy czekboks i klikamy next, potem klikamy UPDATE i next. Na samym końcu klikamy next i już widzimy pasek postępu czyszczenia.
6. Gdy pasek postępu dojdzie do 100%, należy wcisnąć i trzymać przycisk zmniejszania głośności. Trzymamy go dotąd, aż pojawi się tryb Bootloader.
7. W tym momencie nasz telefon jest pozbawiony systemu, więc należy wgrać ROM. Informuję, że w trybie Bootloader telefon nie jest ładowany, więc odpowiedni ROM/Radio powinien/no być gotowy/e.
8. ROM możemy wgrać na dwa sposoby przez leocustomruu.exe lub z karty pamięci. Ale o tym nie w tym wątku Smile
Zanim o coś zapytasz użyj opcji SZUKAJ

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości