W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sposoby komunikacji androida z pc linux

[Tutorial] Sposoby komunikacji Androida z PC (Linux)
Jak wszyscy wiemy połączenie androida z windowsem jest wręcz banalne poprostu podpinamy pod usb i działa ale pod linuxem wymaga to troche więcej pracy aby używać naszego smartfona/tabletu w opcji pamięci masowej. W tym artykule przedstawione są sposoby jak zrobić to najprościej.

Kod:
http://www.dobreprogramy.pl/command-dos/Android-Linux-Zgrywamy-dane-z-mobila,40324.html
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
yyy nie wiem w czym problem... jeśli dana dystrybucja linuxa obslugije formaty ntfs/fat to przeciez sam zamontuje dysk jak sie go podepnie :|
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Owszem ale też istnieją inne sposoby podłączenia gdy ten prosty zawodzi.
(04-11-2013, 10:16 AM)Ryrzy napisał(a): yyy nie wiem w czym problem... jeśli dana dystrybucja linuxa obslugije formaty ntfs/fat to przeciez sam zamontuje dysk jak sie go podepnie :|

Niestety nie jest to tak oczywiste jakby się mogło wydawać. Jeśli urządzenie można podpiąć do komputera w trybie pamięć masowa, problemu nie ma.
Jednak niektóre urządzenia na Androidzie nie mają możliwości wyboru tego typu połączenia i w takim przypadku łączą się w trybie MTP, którego żródła są niestety zamknięte (twór Microsoftu), więc cokolwiek trudno tą technologię zaimportować do Linuksa.
A czy MTP ma przewagę nad trybem pamięci masowej? IMO tylko jeśli jest używany w urządzeniach z modułem telefonicznym, ponieważ umożliwia działanie na plikach i jednocześnie nie przerywa transmisji GSM. W innym przypadku tryb połączenia z komputerem nie ma znaczenia.
Co prowadzi teraz do momentu, że mogę napisać o czymś, co przyszło mi do głowy kiedy zobaczyłem ten temat. Mianowicie o bezmyślności pewnej firmy, której urządzenie posiadam, a która wpierdzieliła tryb MTP do urządzenia nieposiadającego 3G, jednocześnie nie dając alternatywy w postaci "pamięci masowej". Czyli Asus TF201. Mam, na Windowsie łączy, na Linuksie kwiczy... (podejrzewam, że wszystkie transformery cierpią na tą dolegliwość)

PS. Sory za lekki oftop, ale przy każdym kopiowaniu treści na tableta kolana mnie się wykręcają na drugą stronę...
Moje portfolio
A friend to all is a friend to none...
Odpowiedz Firefox Windows 7
Nie bylem swiadom ze moze w ogole byc brak opcji pamieci masowej w androidzie :-/

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m
Odpowiedz Safari MacOS
Akurat wymysł wprowadzenia MTP należy do Google od androida 4.x. Jego zaletą jest to, że można wykonywać operacje na plikach poprzez usb jak i na urządzeniu (jednocześnie) ale w praktyce jest słabo, nie działa to tak jak trzeba. Nie da się odtworzyć zawartości na pc bez kopiowania plików na komputer. A poza tym nie ma to absolutnie żadnego związku z 3G.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Firefox
Motorola Xoom wogóle straciła na 4.0 możliwość pamięci masowej z windowsem co mnie strasznie wk.... musze kombinować albo przez chmure albo karte pamięci i teraz pozostaje pytanie na grzyba 32GB pamięci wewnętrznej jak zwalili połączenie usb.
W 4.1.1 na M9 taki problem nie istnieje, wygląda to na ewidentną winę wgranej wersji systemu, bo sam Android potrafi obsłużyć oba warianty połączenia.
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Opera Linux
(04-12-2013, 12:02 PM)malymon napisał(a): wygląda to na ewidentną winę wgranej wersji systemu, bo sam Android potrafi obsłużyć oba warianty połączenia.

Owszem. Ale "wersja systemu" rozpatrywana jako "modyfikacja producenta". Zgadza się? Najlepszym potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że urządzenia jednych producentów dysponują trybem pamięci masowej a urządzenia innych nie dysponują.
Samsung na oryginalnym ROMie również nie posiada trybu pamięci masowej nawet na Andku 4.1.2 - albo MTP albo "urządzenie multimedialne aparat". Natomiast mój iMito (4.1.1) domyślnie łączy się z PCtem jako pamięć masowa - czyli podobnie jak u Moniki.

Jak się domyślam, tryb MTP może być częściowo wykorzystywany do komunikacji urządzeń z aplikacjami PCtowymi producenta sprzętu (np. KIES u Samsunga). Jednak niektórzy kucharze (np. ROMy serii Omega dla SGS2) pokazali, że oba tryby mogą spokojnie koegzystować na jednym urządzeniu, można je przełączać wg uznania i Android nie ma z tym żadnego problemu - zewnętrzne aplikacje również.
Myślę, że to nie Gógiel a właśnie "markowi" producenci sprzętu bezmyślnie pozbawiają "swoje wersje" Androida tego trybu - u chinoli to działa Big Grin

Odpowiedz Firefox Windows 7
No a widzisz tak jak napisałem wyżej Xoom w 3.0 śmigał w trybie pamięci masowej teraz tylko ma opcje routera jeżeli chodzi o usb.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości