W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 55 głosów - średnia: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
simlock z omnii darmowy sposób

[Tutorial] Simlock z Omnii - darmowy sposób
Jak zdjąć simlocka z i900? Proste ale generalnie najlepiej robić to na fabrycznym romie.

1. Wchodzimy w dialer i wpisujemy: *7465625*638*#
2. W polu MCC/MNC wpisujemy kod sieci na którą jest założony simlock

Plus - 260 01
Era - 260 02
Orange - 260 03
Play - 260 06

3. W polu NCK wpisujemy nowy NCK - 12345678 i klikamy OK
4. Nadal w dialerze wpisujemy *#7465625# aby sprawdzić status simlocka.
5. Następnie po powrocie do dialera wpisujemy #7465625*638*# i podajemy kod NCK który wcześniej wpisywaliśmy czyli 12345678, następnie klikamy OK. Od tej pory nie mamy już simlockaWink
*6. Najczęściej trzeba na końcu MNC/MCC dodać jedną cyfrę - szczegóły w postach poniżej.

Uwaga: jeśli wyskoczy błąd "Fail to Set Locking status" lub jakikolwiek podobny, np. błędny numer MCC/MNC, należy spróbować wykonać powyższe na innym romie.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Mi powyższa metoda nie działała tylko i wyłącznie z tego względu, że kod sieci był zły tzn za krótki, ale można go spisać z telefonu. Używając edytora rejestru wejść
w: HKEY_CURRENT_USER\System\State\PHONE i spisać 6 pierwszych cyfr wartości IMSI a później już postępować zgodnie z instrukcją. U mnie dla Orange był 260032.
Samsung SGH-I900v Omnia > WM 6.5 28005 Normal by Ryrzy > Radio BVHH6

Odpowiedz
Nie musi to być fabryczny rom... a jeśli pokaże się napis "Fail to Set Locking status" wystarczy w MCC/MNC (kod sieci) dopisać 6 liczbę i smok zejdzie bez najmniejszego problemu.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz
Witam wszystkich
dziś dostałem nową (używka ale jak nowa Smile) omnię, odrazu zainstalowałem rom 23547M2DC z radiem PUJA1 ponieważ telefon był na oryginalnym sofcie orange.

Chcę zdjąć simlocka za pomocą powyższego sposobu, ale cały czas wyskakuje mi komunikat że podałem zły numer MCC/MNC.

Próbowałem 20 razy dopisałem szóstą cyfrę z klucza PHONE w rejestrze, a także każdą możliwą inną szóstą cyfrę Smile Bardzo proszę o pomoc bo dziś szykuje mi się podróż i wolałbym już się przesiąść na samsunga.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Spróbuj zrobić to na romie fabrycznym. Na gotowanych może ale nie musi działać.
Odpowiedz
hehe dziala Smile na 23547 zadzialalo Smile toldo masz plusza Smile ^^
Odpowiedz
Czy idzie przywrocic tego simlocka ?? Albo czy serwis sprawdza na gwarancjii czy jest grzebane z simlockiem ?? Pozdrawiam
Odpowiedz
Raczej nie sprawdzają ale jak sprawdzą to może być cienko...
Odpowiedz
Rzeczywiscie do kodu sieci trzeba dodac 6 liczbę i wszystko gra i buczy.Przynajmniej u mnie tak jest.Wielkie dziękiSmile
Odpowiedz
Dzięki!
Po dodaniu szóstej cyfry(Orange- 260032)wszystko zadziałało ;-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości