W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 38 głosów - średnia: 3.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
recovery clockwork 2 5 1 8 oraz 7 dla gt540

[Tutorial] Recovery Clockwork 2.5.1.8 oraz 5.0.2.7 dla GT540
Dla tych którzy nie wiedzą co to Recovery -> KLIK

Co będzie potrzebne:

- Android SDK,

- Wgrany ROM z fastbootem -> Jeśli nie masz zapraszam TU,

- Plik recovery_clockwork_2.5.1.8_swift.img ,
Kod:
http://www.wrzuc.to/nUIE1os.wt

Instalacja:

- Jeśli mamy już w telefonie ROM z fastbootem, to uruchamiamy telefon z wciśniętym klawiszem aparatu i czekamy aż się pojawi niebeski ekran (niektóre ROMy z fastbootem zamiast niebieskiego mają czarny ekran bez niczego, samo podświetlenie) i podłączamy telefon do komputera...

- plik recovery_clockwork_2.5.1.8_swift.img kopiujemy do katalogu tools w folderze SDK (u mnie C:/SDK/Tools)

- odpalamy konsole cmd (Start -> Uruchom -> wpisujemy cmd i enter), w konsoli wpisujemy cd c:\sdk\tools (takiem ścieżki ja używam do katalogu z SDK),

- aby wgrać recovery wpisujemy:
Kod:
fastboot flash recovery recovery_clockwork_2.5.1.8_swift.img
gdzie recovery_clockwork_2.5.1.8_swift.img to nazwa pliku recovery, który wcześniej skopiowaliśmy do katalogu Tools,

- wgrywanie recovery trwa chwilkę i powinno wyglądać mniej więcej tak:

- aby wyjść z fastboota możemy od razy w konsoli wpisać
Kod:
fastboot reboot

- cieszymy się recovery w GT540 Smile

Użytkowanie recovery:

- aby wejść w recovery wyłączamy telefon, i włączamy go przytrzymując klawisz HOME tak długo aż wejdzie w recovery...

- po menu poruszamy się klawiszami głośności (odpowiednio Góra/Dół) potwierdzanie zielona słuchawka, wstecz klawisz wstecz Smile

- opcji jest bardzo dużo... najważniejsze to wgrywanie ROMu w formie archiwum zip z karty pamięci, kilka różnych WIPE, tworzenie partycji na karcie pamięci, robienie/przywracanie backupu aktualnego systemu etc...

Screeny (by Me Wink ):

[Obrazek: recovery01.png][Obrazek: recovery02.png][Obrazek: recovery03.png][Obrazek: recovery04.png][Obrazek: recovery05.png][Obrazek: recovery06.png]

Edit: Dodałem link do Recovery 4.0.1.4, zmiana wedle opisu wyżej

Download Recovery Clockwork 4.0.1.4 (potrzebne przy nowszych ROMach CM7)

Kod:
http://www.4shared.com/zip/DEYmunTk/recovery_clockwork_4014_swift-.html

Edit: Dodałem link do Recovery 5.0.2.7, zmiana wedle opisu wyżej

Download Recovery Clockwork 5.0.2.7

Kod:
http://www.mediafire.com/?4eb6an9mzbm052p
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
zrobilem tak jak tu i pisze w konsoli "waiting for device" o co tu chodzi?
Odpowiedz
coś więcej ? w którym miejscu... co już zrobiłeś czego nie ? z Twojego postu nic nie wynika

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Nie wykrywa Ci urządzenia... Napisz coś więcej, w którym etapie to jest?
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz
Musisz mieć inne sterowniki, też to miałem. Szukaj.
Lumia 520, WP8
Odpowiedz
no tak, nie dałem sterów do fastboota...

to chyba były te:

Kod:
http://depositfiles.com/files/51y4pivoe

Odpowiedz
wiec tak. Mam rom V20b z fastbootem i chcialem dograc recovery do niego.Sciagnalem SDK(ale nie stad) recovery(tez nie stad ale jest taki sam). Mam w SDK dwa podobne foldery 1 to platform tools (gdzie znajduje sie plik adbwinusbapi.dll), 2 to tools (gdzie skopiowalem recovery tak jak pisze w tym poradniku). Wlaczylem konsole podalem sciezke do folderu z recovery (czyli tools) to pokazywal mi sie komunikat ze brakuje pliku "adbwinusbapi" wiec skopiowalem recovery (z folderu "tools") do tego wlasnie folderu , wtedy wyskoczyl komunikat ze nazwa nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnetrzne i zewnetrzne itd. Gdy to niezadzialalo to wszystkie pliki z folderu platform tools (tam gdzie skopiowane recovery i adbwinusbapi.dll) skopiowalem do folderu tools wtedy pokazal sie komunit "waiting for device". Tak to wyglada .Mam nadzieje ze zrozumiale napisalem. Teraz mam w SDK pliki po kopiowane i musze zrobic reinstal. Balagan wielki. Poradzcie cos.Gdzie te sterowniki wrzucic?
Odpowiedz
nie musisz reinstal robić, do tools właśnie trzeba skopiować parę plików adbwinusb*, jak pisaliśmy już wyżej, nie widzi telefonu komp, pewnie telefon w fastboot się nie zainstalował poprawnie, wejdź w managera urządzeń i zobacz czy nie ma tam gdzieś urządzenia z wykrzyknikiem (oczywiście telefon musi być podpięty), użyj sterowników które podałem wyżej

Odpowiedz
(02-09-2011, 07:52 AM)Ryrzy napisał(a): nie musisz reinstal robić, do tools właśnie trzeba skopiować parę plików adbwinusb*, jak pisaliśmy już wyżej, nie widzi telefonu komp, pewnie telefon w fastboot się nie zainstalował poprawnie, wejdź w managera urządzeń i zobacz czy nie ma tam gdzieś urządzenia z wykrzyknikiem (oczywiście telefon musi być podpięty), użyj sterowników które podałem wyżej

Wczoraj caly czas walczylem z tymi sterownikami i niemoge ich zainstalowac.gdy chce dodac sprzet (zeby dodac te sterowniki ktore podales i nie tylko te) to wyskakuje cos o podpisywaniu sterownikow i zle sie zainstalowalo i nadal mam wykrzyknik. Powiedz mi gdzie dokladnie mam wrzucic te pliki.Probowalem roznych rzeczy instalowac (m.in. PDANet, LG Driver, android usb.inf , android winusb.inf) i nic , ale mialem odlaczony telefon bo tak pisalo na jakims forum.
Odpowiedz
Wywal wszystko jeśli ci nie działa i zrób według tego opisu http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=...2#pid19432
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości