W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
podkręcanie procka voltage control i siyahkernel

[Tutorial] Podkręcanie procka voltage Control i SiyahKernel
Kernel jaki posiadasz?
Zainstalowałeś jak należy tego ixtrima?
.

Odpowiedz
Kernel Siyah-s2-v6.0b5-CWM rom 4.1.2 XXLS8 mam a program zainstalowałem się jak setki innych programów z android marketu. Zakupiłem go za 10 zł. Co ciekawe aby korzystać z extreme musze miec lite bo bez lite nie mam ikony voltage control w menu. Jakieś rady>>?
Odpowiedz
Nie mam jeszcze b5 na fonie i możliwe że autor jeszcze poprostu nie zrobił opcji edycji tych danych choć spekuluje.
b5 jest na źródłach do i9100 zaś b4 na źródłach od i9100p i ten starszy był bardziej rozwinięty.
Autor dopiero dopisuje kod do nowych źródeł.
Za jakieś 30min. powiem dokładnie bo wgram b5 do testu.Wink
.

Odpowiedz
http://www.gokhanmoral.com/?p=1796 stąd zassałem kernela

To jest B5Smile więc nie wiem o co chodzi nawet nie mogę zejść na 100mhz tylko mam na sztywno 200-1400
Odpowiedz
Zainsatlowałem b5 i z tego co pisałem wyżej nie wszystko jest w tej wersji jak w poprzedniej choć dopatrzyłem sie tylko taktowania min.200 i max 1400 jak Gokhanmoral napisał na swojej stronie.
Reszta jest po staremu.
Co do VoltageControl to mnie trochę dziwi że jeszcze z tego korzystasz skoro to już jest dość starawy temat i program.
Autor dodaje sTweaks który się dubluje z twoim a i możliwe że zmienił ustawienia kernela tak by jego program je wspierał.
Więc zbędnie wydane piniądze.
Ja wracam do b4 bo ma większą skale taktowania.
.

Odpowiedz
Widać jestem staroświecki Smile więc polecasz sTweaks do podkręcani i bawienia się napięciem. Mi chodzi nie o OC tylko o to aby bateria trzymała dłużej.

No fajna apkaSmile no trudno 10 zł wydałem głupio co zrobić. Ps jest jakiś turial jak poustawiać napięcia na cpu gpu aby tel trzymał dłużej na baterii no i aby był nadal wydajny.
Odpowiedz
Ja nie polecam, poprostu jest razem z kernelem i nim można zrobić podobne cuda a i więcej.
.

Odpowiedz
Koleg polecał mi Kernel_Siyah-Dorimanx-7.50 ICS-JB co sądzicie o nim?
Odpowiedz
Dorimanx jest poprostu inny ale kompilowany na "ciachu".
Nic nie wnosi poza kilkoma zmianami w recovery, reszta siyah.
.

Odpowiedz
Ja póki co, jeszcze nie polecam. Mogą występować SODy, kernel nie jest tak szybki, jak np PhilZ, który to używam od dłuższego czasu i nie mam na nim najmniejszych problemów. Brakuje mi tylko sTweaks, ale nie do podkręcania, tylko do dźwięku, gdyż ten po po drobnej konfiguracji jest o niebo lepszy. Dlatego śledzę na bieżąco opinie osób testujących kernel Dorimanx. Póki co, większość opinii nie jest pochlebnych.
Generalnie nigdy nie bawiłem się w sTweaks ustawieniami innymi, niż dotyczącymi zarządzaniem procesora. Jednak nie wiele te zmiany dawały, a potrafiły doprowadzić telefon do dużej niestabilności.

Wysłane z SGS2 poprzez Tapatalk
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości