W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wgrywanie kdz lg formacie d802 w romów g2

[Tutorial] [LG G2 D802] Wgrywanie ROMów w formacie KDZ
Opiszę tutaj jak wgrać ROM do LG G2 D802 w formacie KDZ - czyli format ROMów pobieranych z serwera LG.
Dzięki temu można sobie zdekustomizować telefon lub poprostu wgrać nowszy ROM z innej dystrybucji gdy do naszej nie ma update'ów.

Nim zaczniesz cokolwiek robić przeczytaj temat od początku do końca, najlepiej 2 razy Big Grin

Uwaga: Nie biorę odpowiedzialności za ew. szkody spowodowane nieumiejętnym wgrywaniem ROMu

Uwaga2: Przed wgraniem ROMu warto zrobić backup partycji EFS, jak to działa opis na forum

Uwaga3: Przed wgraniem ROMu sprawdź czy ROM jest pod wersję D802 i czy jest pod wersję 16GB czy 32GB to bardzo ważne !

Uwaga4: Wgrywanie ROMu może usunąć wszystkie Twoje dane! Przed wgraniem zrób kopię !

Uwaga5: Jeśli po wgraniu ROMu telefon wisi na logo zrób Wipe data - Wyłącz telefon (trzymaj power az sie wyłączy) i włącz go trzymając cały czas Głośność -

Co potrzebujemy? :
  • Telefon LG G2 D802,
  • Kabel USB,
  • Komputer,
  • Zainstalowane sterowniki -> KLIK
  • ROM który chcemy wgrać -> Lista polskich ROMów
  • aplikację LG Mobile Support Tool-> KLIK
  • FlashTool (R&D Test Tool) 1.0.54 -> KLIK

Jak wgrać ROM kdz do G2? :
  • pobieramy wszystkie potrzebne pliki, instalujemy sterowniki, LG Mobile Support Tool i rozpakowujemy FlashToola,
  • wyłączamy telefon i podłączamy go do komputera z wciśniętym cały czas klawiszem Głośność +
  • odpalamy z paczki FlashToola plik UpTestEX.exe
    • 1. z lewej Select Type wybieramy - 3GQCT
    • 2. z prawej Phone Mode wybieramy - DIAG
    • 3. klikamy Select kdz file i wybieramy nasz ROM w formacie KDZ,
    • 4. klikamy Normal web upgrade test, otworzy się nowe okno,
    • klikamy Upgrade Start,
    • kolejne nowe okno, wybieramy Country: Different country, Language: Polish i klikamy OK
  • czekamy az się wgra ROM, uważamy żeby nie przerwać połączenia [Obrazek: smile.gif]

Dlaczego wgrywamy ROM w trybie download a nie normalnie ? Po to żeby program nie odczytał sobie IMEIa i nie anulował wgrywania bo telefon jest z innej dystrybucji niż chcemy wgrać [Obrazek: smile.gif]

Przed wgraniem warto zobaczyć jaki mamy oryginalny ROM i sprawdzić jego dostępność w necie żeby można powrócić do niego w razie gwarancji.

Pełna lista ROMów dla G2:
Kod:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Nie działa! po otworzeniu się okna support tools ,zmianie na inny kraj wciaz pokazuje ze mam juz najnowsze oprogramowanie...i nie idzie nic dalej...nie wgrywa!.
Odpowiedz
I trzeba od razu sie wydzierac ? Nie idzie normalnie napisac ? Telefon podlaczasz wlaczony normalnie czy w teybie download ?

Wysłane z mojego LG-D802

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Nie wydzieram się..po prostu 4 godziny spędzone przy próbie zrobienia dały mi się we znaki...sorki Smile w trybie download
Odpowiedz
jeśli w trybie download to teoretycznie program nie ma jak sprawdzić czy jest nowsza wersja czy jej nie ma.. właśnie gdyby był podłączany normalnie włączony telefon to by mogło to sprawdzić po numerze IMEI... dziwna sprawa...jest jeszcze jedna opcja z wersją offline zerknij tutaj:

Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2625044

Odpowiedz
Link mi nie działa...no w sumie dziwne no,ciekawe czemu w tym trybie się pokazuje ze mam najnowsze oprogramowanie..
Odpowiedz
działa link... usuń przedrostek http: // adf.ly / 2489662

Odpowiedz
Dobra mam,spróbuję tym sposobem Smile
Odpowiedz
nie wiem co robiee zle..ale gry postepuje tak jak w typ poradniku..program lg support tools wykrywa moj telefon z najnowsza wesja systemu i nie moge nic zrobic.pomoz prosze
Odpowiedz
Aaa soft jest niebrandowany??

Tam, na górze jest taki przycisk

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości