W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 36 głosów - średnia: 2.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
jak wgrać androida do nand

[Tutorial] Jak wgrać Androida do NAND
Instrukcja jak wgrać Androida NAND, powrócić do WM, zmienić, itd.

UWAGA!

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Nikt nie będzie odpowiadał za to co zrobisz z telefonem. Pamiętaj wgrywając możesz ubić telefon, więc należy myśleć co się robi. Wykonuj krok po kroku, niczego nie pomijaj!

1. SPEŁNIENIE WYMAGAŃ
  • Pobierz oprogramowanie "MAGLDR"
    Aktualna wersja to 1.13 i można ją pobrać stąd:
    Kod:
    http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=2590
  • ROM z Androidem(NAND). Może być stockowy od DFT lub inny Smile
    Tutaj stockowy od DFT:
    Kod:
    http://rapidshare.com/#!download|266l32|439988137|DFT_LEO_NAND_Android.rar|139015
    Link do działu HD2 NAND Android Development na XDA Developers(znajdziemy tam wszystkie ROM-y Androida NAND):
    Kod:
    http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928
    Możesz także pobrać ze strony tutaj:
    Kod:
    http://android.hd2roms.com/all-builds/
    Jest to spis wszystkich Androidów na HD2, czyli także w wersji SD i ZIP(ClockWordMod), dlatego jeśli wybierzesz tą stronę pamiętaj, że przy wybranym ROM-ie musi być napisane tak: Rom type: NAND.
  • Fabryczny ROM HD2 Windows Mobile.
    Będzie on nam potrzebny wyłącznie w celu powrotu do WM Smile Podobno może być też custom ROM, jednak nie testowałem i raczej nie polecam Big Grin
  • Przed wgraniem musisz także posiadać obowiązkowo HSPL w wersji 2.08
    Instrukcja wgrywania HSPL dzięki koledze bakusqadpl tutaj:
    Kod:
    http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=1729
    Tutaj link do HSPL 2.08:
    Kod:
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=347155&d=1277138402
  • Radio odblokowujące 576mb RAM, musi być powyżej 2.08.XX.XX
    Zalecane jest 2.15.50.14

2. WGRYWANIE ANDROIDA DO NAND

Uwaga

Przed wgraniem:
  • pamiętaj aby bateria w telefonie była przynajmniej na poziomie 60%
  • upewnij się, że jest poprawnie działające połączenie USB(ActiveSync) z programem ActiveSync(XP) lub Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile(Vista, Windows 7)

I. Wgrywanie MAGLDR

1. Podłącz włączony telefon do komputera w trybie ActiveSync i zsynchronizuj z PC. (ActiveSync w XP oraz Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile w Vista, Windows 7)
  2. Wypakuj paczkę z MAGLDR i przejdź do wypakowanego folderu.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ROMUpdateUtility.exe i wybierz: Uruchom jako administrator.
  4. Zaznacz wszystkie czekboksy(ptaszki) i klikamy next. Teraz program sprawdzi połączenie USB.
  5. Jeżeli połączenie będzie dobre kliknij: Update.
  6. Następnie sprawdź czy jest poprawna aktualizacja(powinno być 2.00.000.0) i kliknij: Next.
  7. Jeszcze raz: Next.
  8. Telefon wejdzie w tryb Bootloadera i na pasku postępu powinno dojść do 100%.
  9. Jeśli tak właśnie się stało, telefon się zrestartuje.
  10. Masz już MAGLDR - to połowa sukcesu Smile

II. Wgrywanie Androida do NAND

1. Naciskając przycisk zmniejszania głośność zejdź do punktu 5. USB Flasher i naciśnij zieloną słuchawkę(pierwszy przycisk od lewej strony). Jeżeli nie zaskoczyło naciśnij ponownie zieloną słuchawkę lub przejdź kilka oczek wyżej/niżej(posługując się przyciskami regulowania głośności), a następnie powróć na pozycję 5 i kliknij zieloną słuchawkę.
  2. Teraz telefon wejdzie w tryb Flashowania i na komputerze powinien pojawić się monit o instalacji sterowników(instalują się same, lecz upewnij się czy zainstalowały się poprawnie)
  3. Przejdź do folderu gdzie rozpakowałeś wybrany ROM z Androidem NAND, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na DAF.exe(nazwa czasami może się różnic, jest to zależne od ROM-u) i wybierz: Uruchom jako administrator.
  4. Kliknij: Next.
  5. Jeszcze raz: Next.
  6. Teraz powinno zacząć się wgrywanie Androida do NAND.
  7. Czekaj do ukończenia procesu
  8. Kiedy wgrywanie zakończy się powodzeniem, telefon sam się zrestartuje i odpali Androida Smile

III. Aktualizacja MAGLDR

Na razie nie ma nowszej wersji od 1.12 ale podaję instrukcję bo może ktoś ma MAGLDR 1.11 i chce zaktualizować Smile
Aktualizowanie MAGLDR nie usuwa nam Androida i wszystkich ustawień.

Edit: Jest już nowsza wersja od 1.12 Smile Oczywiście jest to 1.13 i została dodana w wymaganiach. Aktualizując MAGLDR nic nie tracimy, więc warto

1. Wyłączamy HD2 i wchodzimy w tryb Bootloader(trzymamy jednocześnie przycisk VOL down i Power)
  2. Podłączamy kabel USB do PC(na telefonie napis "serial" powinien zmienić się na "USB")
  3. Z paczki nowej wersji MAGLDR klikamy prawym przyciskiem myszy na ROMUpdateUtility.exe i i wybieramy: Uruchom jako administrator.
  4. Zaznaczmy wszystko i klikamy jak powyżej w instrukcji I. Wgrywanie MAGLDR
  5. Czekamy aż wgrywanie zakończy się sukcesem.
  6. Telefon się zrestartuje i odpali od razu Androida.

3. ZMIANA ROMU NA INNY

I. Zmiana ROM-u na inny

1. Wyłączamy telefon.
  2. Trzymamy Power(czerwona słuchawka) tak długo, aż pojawi nam się menu MAGLDR
  3. Podłącz kabel USB do komputera i wykonaj wszystko jak w punkcie II(Wgrywanie Androida do NAND) powyżej.

4. PRZYWRÓCENIE WINDOWS MOBILE

I. Przywrócenie Windows Mobile

1. Wyłącz HD2.
  2. Wchodzimy w tryb Bootloadera(trzymamy jednocześnie przycisk VOL down i Power)
  3. Podłączamy kabel USB do PC(na telefonie napis "serial" powinien zmienić się na "USB")
  4. Uruchamiamy nasz ROM fabryczny na PC(jak już na początku mówiłem nie zaleca się przywracanie customem) i czekamy aż wgrywanie zakończy się sukcesem Smile
  5. Następnie wykonujemy Hard Reset.
  6. teraz posiadamy telefon z ROM-em producenta oraz HSPL(jeżeli chcesz oddać telefon do serwisu patrz poniżej)

5. PRZYWRÓCENIE WINDOWS MOBILE(PRZED SERWISEM)

I. Przywrócenie stockowego ROM-u

1. Bateria musi być przynajmniej na poziomie 60%
  2. Musimy mieć fabryczny ROM(zgodny z numerem P/N, który znajduje się pod baterią. Ściągamy ze strony HTC po wpisaniu S/N.
  3. Gdy ROM już będzie na naszym dysku należy go rozpakować np. Winrarem.
  4. Plikowi RUU_signed.nbh należy zmienić nazwę na LEOIMG.nbh.
  5. Teraz ten plik należy umieścić na wcześniej sformatowanej karcie MicroSDHC(do głównego katalogu).
  6. Wyłączamy telefon i wchodzimy w tryb Bootloadera(trzymamy jednocześnie przycisk VOL down i Power).
  7. potwierdzić polecenia(HD2 sam się dwukrotnie zrestartuje i będzie wgrywał sekwencyjnie system).
  8. Gdy pojawi się napis: UPDATE SUCCESS należy wyjąć i z powrotem włożyć baterię, a następnie włączyć telefon.
  9. Teraz możemy oddać telefon do serwisu Big Grin

6. PROBLEMY

I. Telefon stoi na logo HTC
  • Zainstaluj HSPL 2.08
  • Wgraj Radio 2.15.50.14

II. HD2 po ładowaniu na wyłączonym nie uruchamia się
  • Wyjąć i włożyć baterię a następnie uruchomić telefon. Ładować tylko na włączonym.

III. Błąd lub wgrywa się bez końca docelowy ROM Androida do NAND
  • Do instalacji MAGLDR w ActiveSync należy mieć zaznaczoną opcję: Zezwalaj na połączenia USB.
  • Następnie do zainstalowania ROM-u - należy na PC w Active Sync odznaczyć opcję: Zezwalaj na połączenia USB, a dalej wybrać 5 pozycję z menu MAGLDR i dopiero uruchomić w trybie administracyjnym DAF.exe.

IV. Głos robota przy połączeniu
  • Zadzwonić, następnie włączyć i wyłączyć głośnik. Zakończyć rozmowę.
  • wykonać SR i teraz powinno być już w porządku.

Zanim o coś zapytasz użyj opcji SZUKAJ

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz
Edit: Zaktualizowane HOW TO po przez dodanie nowej wersji MAGLDR v.1.13 i poprawienie drobnostek.

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz
A ja naciskam flashowanie i nic się nie dzieje. Nic nie wyskakuje tylko ciągle jest napisane na telefonie wait USB...USB
Odpowiedz
Rozumiem, że w MAGLDR wybrałeś pozycję USB Flasher i podłączyłeś kabel do komputera? jak masz na telefonie wait USB...USB oznacza to, że sterowniki zainstalowały się poprawnie. Teraz musisz na komputerze przejść do ROMu z andkiem, którego pobrałeś i zainstalować przez Daf.exe, a potem tak jak w instrukcji Big Grin Na tym polega problem czy na czymś innym? Powiedz o co dokładnie chodzi i w jakim kroku jesteś Smile

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz
Tam gdzie wtpakowałem tego androida, nie ma żadnego pliku z końcówką "exe" są same foldery. Mam też andka z Twojego linku co podałeś w instrukcji. Gdy odpalam ten plik i klikam next wyskakuje mi error i nie da się dalej kontynuować wgrywania softu.
Odpowiedz
Pobrałeś złą wersję Andka, tzn. przeznaczoną do wgrywania przez CWM, ta metoda też jest u nas na forum Smile
Pisałem wyżej, że musi być napisane przy ROMie Rom type: NAND, nie CWM/zip i nie SD.
A co do błędu to widzę, że masz WIN XP więc spróbuj czegoś takiego: Zrestartuj komputer, jak nie pomoże to po prostu poczekaj około 2 minutek(telefon podłączony pod kompa z pozycją USB Flasher) i dopiero odpal Daf.exe.

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz
Nie chce mi się połączyć ten telefon. Albo nie wgrywa, albo wgra nie do końca i z błędem, że muszę ratować Softa. Wyskakuje mi taki błąd:
Error happen
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)

Odpowiedz
Jakie masz MAGLDR? Próbowałeś zrobić jak poradziłem Ci post wyżej?
Taki problem też miał pewien użytkownik tego forum i pomogło po prostu spróbować pare razy, tzn. Odpalasz daf.exe jak błąd to od nowa odpalasz powinno pójść. Przynajmniej tak było w jego przypadku Smile Zapytam jeszcze, jaki ROM próbujesz wgrać?

PS. Ogólnie MAGLDR średnio się lubi z XP ale daje radę Tongue

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz
Próbuje wgrać "gauner1986 hd-fi nand 0.3". Wcześniej próbowałem WP7, ale zainstalowało się 5 patchy i wyskakiwał error
Odpowiedz
ROM jest bardzo stary ale dobra... Próbowałeś tych metod co Ci wyżej napisałem?

Jeśli ci pomogłem daj +

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości