W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
jak rozebrać plik ftf sin img yaffs

[Tutorial] Jak rozebrać plik FTF,SIN,IMG,YAFFS
Opis bazował na rozebraniu stockowych romów do Xperii, ale powinien działać na romach z innych telefonów

FTF - to nic innego jak ZIP, wystarczy zmienić rozszerzenie i można rozpakować plik ZIPem
SIN - trzeba przerabiać najpierw na IMG by móc go odczytać
IMG - prosta piłka, plik obazu
YAFFS - obraz partycji NAND

SIN
1.Ściągamy moją paczkę i wrzucamy tam pliczek SIN
2. Otwieramy CMD i wpisujemy SIN2IMG.exe xxxx.SIN - gdzie xxxx nazwa pliku SIN
3. Konwerter przerobi go na IMG , lub wywali błędy pozwoleń

IMG

Plik IMG najprościej odczytać programem Ext2Explore, zwyczajnie rozpakuje nam cały IMG do folderu z zachowaniem metadata,skyptów itp

YAFFS
YAFFS - to ostateczność przerabiania pliku SIN , jeżeli nie uda nam się go przerobić za pomocą SIN2IMG. Używamy to tego programu Flashtool 0.8.0.0 (program do flashowania Xperii). Posiada opcję SIN Editor i przerabiania SIN na YAFFS, a później plik YAFFS rozpakowujemy znów w mojej paczce komendą z CMD unyaffs.exe xxxx.yaffs

Rozgryzienie tego zajęło mi ponad tydzień i do tej pory nikomu innemu to nie wyszło Big Grin tzn. rozebranie stock romow Xperii S Big Grin

Download :
Kod:
http://www.multiupload.nl/NGIWC06ZD0
Odpowiedz
Ext2Explore nie działa, w logu piszę że jakiś Error sector czy coś
Odpowiedz
naprawdę dużo to nam mówi ... jaki plik ? jaki rom ? z jakiego fona ? jaki format pliku ?
Odpowiedz
ROM 2.3.4 neo V, teraz jak chcę rozpakować z kolei androida 4.0.4 też na neo V to mam SIN2IMG przestał działać
Odpowiedz
(06-26-2012, 10:03 AM)reph3at napisał(a): ROM 2.3.4 neo V, teraz jak chcę rozpakować z kolei androida 4.0.4 też na neo V to mam SIN2IMG przestał działać

Mam to samo.
Odpowiedz
róbcie wszystko na uprawnieniach admina, lub wyłączonym ACC
Odpowiedz
Ja paczkę wrzuciłem bezpośrednio na C:, z poziomu CMD wpisałem tak jak napisałeś w poradniku i mam taki komunikat:
Program SIN2IMG przestał działać, a w oknie CMD: System.IndexOutOfRangeException: Indeks wykraczał poza granice tablicy.

Czy próbuję na W7 czy XP w obu przypadkach jest tak samo. Oczywiście wszystko robiłem na uprawnieniach Admina. System.sin z romu Orange PL.

Jakiś pomysł...?
Odpowiedz
A w CMD wpisuje komende o takiej składni:
Kod:
sin2img.exe xxx.sin xxx.img

gdzie xxx to nazwa pliku wejściowego oraz wyjściowego?

Tak przy okazji, to ja z kolei mam problem z wyeksportowanym IMG. Program Ext2Xeplore loguje taki błąd:

Kod:
Error Opening \\.\PhysicalDrive2. Error Code 2
No of disks 2
Scanning \\.\PhysicalDrive0
index 0 ID 7 size 204800
index 1 ID 7 size 115712000
index 2 ID F size 274800640
index 4 ID 7 size 274798592
Scanning \\.\PhysicalDrive1
index 0 ID 7 size 976768002
Partition Table Error on D:/Xperia/Poczekalnia/amss.img
Invalid End of sector markerBad Super Block. The drive  is not ext2 formatted.
No valid Ext2 Partitions found in the disk image.

Pliku z obrazem nie mogę nigdzie otworzyć.
Opisany sposób, w moim przypadku nie poskutkował, więc opisze alternatywną metodę wzorowaną na:

(06-17-2012, 04:46 PM)Phenom napisał(a): YAFFS
YAFFS - to ostateczność przerabiania pliku SIN , jeżeli nie uda nam się go przerobić za pomocą SIN2IMG. Używamy to tego programu Flashtool 0.8.0.0 (program do flashowania Xperii). Posiada opcję SIN Editor i przerabiania SIN na YAFFS, a później plik YAFFS rozpakowujemy znów w mojej paczce komendą z CMD unyaffs.exe xxxx.yaffs

Wykorzystamy do tego celu Flashtool v.0.9.10.1. Wypakowujemy wybrany plik SIN z naszego softu w formacie FTF, następnie we Flashtool-u przechodzimy do zakładki Tool -> SIN Editor. Wskazujemy wybrany plik i klikamy Dump data, plik zostanie utworzony w tej samej lokalizacji, co wskazany plik SIN i będzie miał rozszerzenie widniejące w rubryce Content type. W moim przypadku (Xperia J ROM 11.0.A.7.5) dla pliku system.sin, był to plik o rozszerzeniu EXT4, który możemy otworzyć za pomocą Ext2Explore.
Odpowiedz
Sory za odkop ale można prosić o reup?
Odpowiedz
W tym linku nie ma zadnych plikow
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości