W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 57 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
i5700 aktualizacja do 2 1 i rootowanie

[Tutorial] [I5700] Aktualizacja do 2.1 i rootowanie
Na początek mała uwaga:

Wszystkie modyfikacje przeprowadzasz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za powstałe uszkodzenia.

1. Aktualizacja do Androida 2.1

Aktualizacja romu w Samsungu I5700 jest bardzo prostą czynnością jednak zawsze może zdażyć się błąd i trzeba być tego świadomym.

Co jest potrzebne:

- Odin 4.16 - program do flashowania - LINK
- sterowniki dla wszystkich systemów, również x64 - LINK
- najnowszy dostępny firmware I570EXXJE4 - LINK

Gdy już pobierzemy wszystko co potrzebne, rozpakowujemy archiwum z Odinem najlepiej na pulpit. Następnie do folderu z Odinem rozpakowujemy zawartość archiwum I570EXXJE4.7z (uwaga! wszystkie pliki tar muszą być luzem w tym folderze!!).

Podłączamy WŁĄCZONY telefon kablem do komputera, wchodzimy na telefonie w Ustawienia > Aplikacje > Programowanie > Debugowanie USB <- ta opcja musi być zaznaczona. Teraz instalujemy sterowniki z paczki, następnie odłączamy telefon i podłączamy ponownie i czekamy aż zostanie poprawnie wykryty i zainstalowany. Aby sprawdzić poprawność instalacji sterowników, wchodzimy na komputerze w menedżer urządzeń gdzie powinny być widoczne następujące gałęzie:

ADB Interface -> SAMSUNG Android Composite ADB Interface

oraz

Modemy -> SAMSUNG Android USB Modem

Teraz gdy już poprawnie połączyliśmy telefon z komputerem, odłączamy go, wyłączamy, wyjmujemy z niego kartę sim i pamięci dla bezpieczeństwa. Następnie wciskamy jednocześnie klawisz głośności w dół + aparat + czerwona słuchawka i trzymamy dopóki na ekranie nie pojawi się coś takiego:

[Obrazek: downloadzy.jpg]

to tzw tryb download. Teraz podłączamy telefon do komputera, czekamy aż wykryje, następnie włączamy Odina.

Jego okno wygląda tak:

[Obrazek: spicamulti.jpg]

Na screenie widać opcje jakie powinny być aktywne w lewej części okna. Żólte pole z napisem 1 (COM 9) oznacza że telefon został wykryty

Teraz, w polu OPS podajemy ścieżkę do pliku spica_jc3.ops który powinien być w folderze z Odinem. Analogicznie w polu BOOT podajemy ścieżkę do pliku bootloadera, tak samo w pozostałych polach, kolejno PHONE, PDA, CSC. Gdy już to zrobimy, klikamy na Start i czekamy aż soft się wgra (ok. 5 min), bezpieczne odłączenie telefonu może nastapić w momencie gdy w lewej górnej części okna zobaczymy napis PASS. Telefon uruchomi się z nowym systemem. Pierwsze uruchomienie może trwać ciut dłużej. Jeśli język się przestawi należy go zmienić na Polski w ustawieniach.

2. Rootowanie

Dostęp do roota daje nam większe możliwości kontroli nad urządzeniem, a także między innymi możliwość instalowania aplikacji na karcie pamięci, oraz bezpośrednio z niej co standardowo jest niemożliwe.

Co jest potrzebne:

- plik recovery LK 2.02 - LINK
- plik update do recovery - LINK

Aby zrootować Spicę musimy analogicznie jak z aktualizacją, wgrać plik recovery jako PDA. Pominę tutaj głębszy opis gdyż czynności są identyczne z powyższymi, z jednym zastrzeżeniem: w polu OPS podajemy ścieżkę do pliku spica.ops, natomiast w polu PDA podajemy ścieżkę do pliku recovery - i5700_LK2-02_PDA.tar. Podłączamy telefon w trybie download i klikamy start w Odinie. W tym samym czasie wgrywamy na kartę pamięci (do głównego katalogu!!!) plik update do recovery, tak jak jest czyli w formie zip'a.

Telefon uruchomi się w trybie recovery:

[Obrazek: 10615154.png]

Wkładamy do niego kartę pamięci z wgranym plikiem update.

Wybieramy opcję apply any zip from sd, następnie wybieramy plik LK2-02-1_update.zip, klikamy na nim OK i potwierdzamy klawiszem Home. Po chwili pojawi się komunikat: Install from sdcard complete. Na koniec wybieramy Reboot system now aby uruchomić normalnie telefon. To wszystko, mamy dostęp do roota. Od tej pory aby wejść w tryb recovery należy na WYŁĄCZONYM telefonie wcisnąć jednocześnie i przytrzymać klawisz głośności w dół oraz obie słuchawki.

Gdyby telefon nie chciał się uruchomić, należy wejść w tryb recovery, wybrać opcję Wipe, następnie kolejno data & cache (factory reset) oraz dalvik-cache, po tym reboot.

Źródło: android.com.pl & wiedza własna.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Mam pytanie: jeżeli chce wgrać recovery to nie mogę mieć bandowanego romu z ery ?
Bo stwierdziłem że jeżeli go mam i to 2.1 to po co aktualizować... ale chyba bez tego się nie obejdzie bo jak chcę wgrać samo recovery to w odinie pojawia się "check image files!!!" choć wszystko jest robione według instrukcji a odin znalazł telefon Dodgy
Odpowiedz
Żeby roota wgrać musisz mieć co najmniej rom 2.1 JC3

1.Czysty soft.
2.Ściągnij plik z aktualizacją PDA i rozpakuj do folderu z Odinem.
Kod:
http://www.przeklej.pl/plik/i5700-lk2-08-pda-7z-001apc81c40i
3.Aktualizacji należy dokonać w trybie download programem Odin.
4.Poniżej screen z ustawieniami, plik z aktualizacją należy wgrać jako PDA - nie zapomnij o pliku spica_jc3.ops w folderze z odinem

[Obrazek: roote.png]

Po wgraniu będzie restart, telefon obudzi się w trybie recovery, nastąpi aktualizacja systemu, później telefon się zrestartuje i będzie zrootowany system z recovery.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz
witam,

walczę właśnie z wymianą softa na 2.1 z 1.5. Postępuję zgodnie z instrukcjami powyżej i jest git..... ale do czasu. Odpalam odina, zapodaje mu pliki, fon znajduje. Po wciśnięciu przycisku start czas minuty i sekundy lecą, a nic się nie dzieje. Oglądałem filmiki na YT i w krateczce nad COM# powinny przeskakiwać tam rożne literki i robić się zielony pasek na czasie, a u mnie ..... lipa .... nic, na fonie pasek tez nie leci ku przeznaczeniu. Tak czekam, czekam i doszedłem do 20min i nic.

to co otrzymuję w okienku message:
Kod:
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...

i tu jest moje pytanie cóż może być nie tak ?

dodam, że zainstalowałem wszystko dla świętego spokoju na WinXP
Odpowiedz
o pliku spica_jc3.ops nie zapomniałeś ? też tak kiedyś czekałem do "usranej śmierci" a potem sie zorientowałem że plik nie w tym katalogu co ma być Smile jeśli wszystko jest ok powinno zaskoczyć od razu
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
tak, wszystko jest w jednym katalogu i niestety dalej nic. No cóż sprawdzę to jeszcze na Viscie gdzie nie były wgrywane romy do omni ani nic podobnego

///////
nie dawało mi to spokoju i pogrzebałem tu i ówdzie i o dziwo poszło Tongue
Odpowiedz
(08-21-2010, 09:35 PM)mulej napisał(a): witam,

walczę właśnie z wymianą softa na 2.1 z 1.5. Postępuję zgodnie z instrukcjami powyżej i jest git..... ale do czasu. Odpalam odina, zapodaje mu pliki, fon znajduje. Po wciśnięciu przycisku start czas minuty i sekundy lecą, a nic się nie dzieje. Oglądałem filmiki na YT i w krateczce nad COM# powinny przeskakiwać tam rożne literki i robić się zielony pasek na czasie, a u mnie ..... lipa .... nic, na fonie pasek tez nie leci ku przeznaczeniu. Tak czekam, czekam i doszedłem do 20min i nic.

to co otrzymuję w okienku message:
Kod:
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...

i tu jest moje pytanie cóż może być nie tak ?

dodam, że zainstalowałem wszystko dla świętego spokoju na WinXP

witam. jak sobie z tym poradziłeś, bo mam ten sam problem :-((
Odpowiedz
Upewnij się jeszcze raz w menadżerze urządzeń czy aby na pewno masz zainstalowane :

ADB Interface -> SAMSUNG Android Composite ADB Interface
oraz
Modemy -> SAMSUNG Android USB Modem

gdy masz podłączony telefon w trybie download bo bez tego ani rusz.
Miałem podobny problem mi pomogło ponowne zainstalowanie sterowników.
Odpowiedz
Walcze , walcze alw sterowniki nie chca mi sie poprawnie zainstalowac
o poszlo!!

znowu lipa , mi w oknie com port mapping pojawia sie ---1(com4) , a nie com9
Odpowiedz
Nie ma różnicy jaki prot się pojawi, ważne że jest. Jak masz problem ze sterami sprawdź te, ewentualnie odin 4.03
Kod:
http://www.strefapc.pl/download/firmware/USB_Driver.rar
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości