W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
htc evo 3d s off recovery root

[Tutorial] [HTC Evo 3D] S-OFF + Recovery + ROOT
Autor tematu oraz Administracja MoDaCo.pl nie odpowiada za ewentualne szkody powstałe w trakcie korzystania z tego tutoriala

S-OFF + Recovery

Co to jest S-Off ?
S-Off ogólnie rzecz biorąc to odblokowanie pamięci NAND co pozwala nam na wgrywanie custom ROMów, innego niż oryginalne recovery itp

Jak sprawdzić czy mam S-on czy S-off ?
Bardzo prosto... wchodzimy w Hboota i patrzymy na górną część ekranu. Tam mamy napisane S-on lub S-ff

Jak wejść w Hboota ?
Najpierw wchodzimy w ustawienia -> zasilanie i tu odznaczamy Szybkie uruchamianie (i najlepiej zostawić wyłączone to zawsze),
Wyłączamy telefon i włączamy go trzymając Vol - (klawisz ściszania) tak długo aż pojawi się menu bootloadera Smile

Wygląda to mniej więcej tak:

Teraz gdy już wiemy czy mamy s-off czy s-on i jaką mamy wersje hboota (widoczna poniżej napisu s-off/s-on) możemy zaczynać.

1. Sprawdzamy jaką wersje HBOOTa mamy.
    • Jeśli jest wersja 1.49.0007 lub 1.49.0008, przechodzimy do pkt 3,
    • Jeśli wersja jest inna od powyższych, np 1.49.0018 (często w modelach z sieci Play) przechodzimy do pkt 2,
    • Jeśli hboot jest w wersji 1.53.0007 to przechodzimy pod ten link >>KLIK<< i postępujemy wedle opisu (dla osób które zaktualizowały hboot do wersji z ICS)
    .

2. Czyli masz wersje inną niż 07/08 Smile Należy ją zmienić na 07 właśnie. Aby to zrobić pobieramy oficjalny ROM z niższym Hbootem:
    Kod:
    http://goo.im/devs/Ryrzy/HTC%20Evo%203D/ROMs/PG86IMG.zip

Plik ten kopiujemy na kartę pamięci i uruchamiamy telefon w hboota. Po odpaleniu się hboota nie robimy nic, czekamy aż załaduje się ten plik. Po załadowaniu potwierdzamy że chcemy go zainstalować i czekamy aż wszystko się zainstaluje. Po instalacji i uruchomieniu telefonu usówamy plik z karty pamięci, ponieważ przy każdym wejściu do Hboota chciałby go instalować. Mamy (już) hboot w wersji 007 lub 008. Więc możemy zaczynać.

Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

Uwaga ! Instalacja tego ROMu kasuje wszystkie dane z telefonu !

.

3. Usuwamy z komputera HTC Sync (jeśli takowego posiadamy) i instalujemy w jego miejsce sterowniki z linku poniżej (po instalacji dla pewności możemy zrobić reset komputera)
    Kod:
    http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe
    .

4. Wchodzimy na stronę
    Kod:
    http://revolutionary.io/
    ściągamy archiwum z linku Download for Windows i wypełniamy ankietę która nam się pojawiła (niestety jest to potrzebne do otrzymania Beta key, który potrzebny jest w dalszej części odblokowywania).
    Zapisujemy sobie Beta key do pliku tekstowego, albo nie zamykamy strony Smile
    .

5. Archiwum rozpakowujemy, np na c:/revo.
    W telefonie ustawiamy tryb debugowania (ustawienia -> aplikacje -> Tworzenie -> zaznaczamy Debugowanie)
    .

6. Podłączamy telefon do komputera i odpalamy revolutionary.exe (w win 7 pamiętamy o odpaleniu jako administrator) i postępujemy wedle wskazówek na ekranie. Pod koniec program zapyta czy chcemy pobrać i zainstalować recovery... oczywiście klikamy Y i czekamy aż revo zrobi wszystko za nas Smile

Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

Cieszymy się HTC Evo 3D z odblokowanym bootloaderem i w pełni sprawnym recovery Smile

Uwaga ! Osobiście postępowałem wedle opisu powyżej, na HTC Evo 3D z playa z HBOOTem w wersji 1.49.0018 korzystając z PC na systemie Windows XP.

Autor tematu oraz Administracja MoDaCo.pl nie odpowiada za ewentualne szkody powstałe w trakcie korzystania z tego tutoriala
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 8.1
ROOT na Stock'owym ROMie

Po wykonaniu S-OFF i wgraniu recovery wypadałoby jeszcze zrootować naszego Evo 3D Smile Do dzieła !
  1. Sciągamy plik Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip
    Kod:
    http://downloads.androidsu.com/superuser/Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip
  2. Kopiujemy go na kartę pamięci,
  3. Wchodzimy w recovery (tak jak w hboot, jak już się załaduje wybieramy (klawiszami głośności góra/dół) RECOVERY i potwierdzamy (przycisk power).
  4. W recovery wybieramy install zip from sd i chose zip, wybieramy nasz plik Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip i instalujemy,
  5. Reset urządzenia i cieszymy się ROOTem Smile

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 7
12.05.2012
Dodałem Opis rootowania stockowego ROMu

Gdy próbuje wpisac wpisac beta key to wyskakuje mi invalid key , co zrobic w tym przypadku ? Jak przepisywalem serial z programu i nie raz juz probowałem..
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Może nie przepisuj, a skopiuj i wklej, to często pomaga w takich przypadkach.
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
a może po prostu źle wpisałeś swój s/n i źle przekalkulowało beta key ?

Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Witam !
jest to mój pierwszy post na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość Smile

Posiadam HTC EVO 3D ( z play ) - postanowiłem zrobić ROOT + S-off, ale niestety wystąpił problem:

Popełniłem błąd i skorzystałem wcześniej z tego poradnika:

http://droidos.org/root-dla-htc-evo-3d/

Wszystko poszło zgodnie z planem, aż do kroku nr. 4 gdzie po wpisanu:

fastboot flash recovery cwm-4.0.1.4-shooteru.img - nic się nie dzieje.

Obecnie gdy wchodzę w HBOOT - wyświetla mi się info:

*** UNLOCKED ****

SHOOTER_U PUT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.53.0007
eMMC-BOOT

Po ściągnieciu HBOOT'a w wersji 1.49.0007 i wrzuceniu go na kartę wyświetla się napis:

SD Checking....
Loading [ PG86DIAG.zip]
No Image!
Loading [ PG86DIAG.nbh]
No image or wrong image !
Loading [ PG86DIAG.zip]

Jeżeli wersja Androida ma coś z tym wspólnego to została ona zaktualizowana do wersji 4.03

..... Co robić ?! Bardzo proszę o pomoc bo zostałem z ręką w nocniku i nie wiem co dalej.

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję - HODIK
Odpowiedz Google Chrome Windows XP/2003
Sciagnij jeszcze raz paczke z hbotem 007 nie rozpakowuj jej i wrzuc na sd musi dzialac sam tak robilem... Potem juz wedle opisu Smile

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz Firefox
Ok, pobiorę go jutro drugi raz ( zablokowali mnie bo plik ma 370mb ) - i jest limit. Pobierałem z tego drugiego serwera bo speedy.sh strzela focha Blush

Ściągnę wrzucę na kartę i zobaczymy - A może wcześniej sformatować kartę pamięci ?
Odpowiedz Google Chrome Windows XP/2003
dodałem jeszcze jeden mirror do tego pliku Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości