W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
htc evo 3d s off recovery root

[Tutorial] [HTC Evo 3D] S-OFF + Recovery + ROOT
Autor tematu oraz Administracja MoDaCo.pl nie odpowiada za ewentualne szkody powstałe w trakcie korzystania z tego tutoriala

S-OFF + Recovery

Co to jest S-Off ?
S-Off ogólnie rzecz biorąc to odblokowanie pamięci NAND co pozwala nam na wgrywanie custom ROMów, innego niż oryginalne recovery itp

Jak sprawdzić czy mam S-on czy S-off ?
Bardzo prosto... wchodzimy w Hboota i patrzymy na górną część ekranu. Tam mamy napisane S-on lub S-ff

Jak wejść w Hboota ?
Najpierw wchodzimy w ustawienia -> zasilanie i tu odznaczamy Szybkie uruchamianie (i najlepiej zostawić wyłączone to zawsze),
Wyłączamy telefon i włączamy go trzymając Vol - (klawisz ściszania) tak długo aż pojawi się menu bootloadera Smile

Wygląda to mniej więcej tak:

Teraz gdy już wiemy czy mamy s-off czy s-on i jaką mamy wersje hboota (widoczna poniżej napisu s-off/s-on) możemy zaczynać.

1. Sprawdzamy jaką wersje HBOOTa mamy.
    • Jeśli jest wersja 1.49.0007 lub 1.49.0008, przechodzimy do pkt 3,
    • Jeśli wersja jest inna od powyższych, np 1.49.0018 (często w modelach z sieci Play) przechodzimy do pkt 2,
    • Jeśli hboot jest w wersji 1.53.0007 to przechodzimy pod ten link >>KLIK<< i postępujemy wedle opisu (dla osób które zaktualizowały hboot do wersji z ICS)
    .

2. Czyli masz wersje inną niż 07/08 Smile Należy ją zmienić na 07 właśnie. Aby to zrobić pobieramy oficjalny ROM z niższym Hbootem:
    Kod:
    http://goo.im/devs/Ryrzy/HTC%20Evo%203D/ROMs/PG86IMG.zip

Plik ten kopiujemy na kartę pamięci i uruchamiamy telefon w hboota. Po odpaleniu się hboota nie robimy nic, czekamy aż załaduje się ten plik. Po załadowaniu potwierdzamy że chcemy go zainstalować i czekamy aż wszystko się zainstaluje. Po instalacji i uruchomieniu telefonu usówamy plik z karty pamięci, ponieważ przy każdym wejściu do Hboota chciałby go instalować. Mamy (już) hboot w wersji 007 lub 008. Więc możemy zaczynać.

Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

Uwaga ! Instalacja tego ROMu kasuje wszystkie dane z telefonu !

.

3. Usuwamy z komputera HTC Sync (jeśli takowego posiadamy) i instalujemy w jego miejsce sterowniki z linku poniżej (po instalacji dla pewności możemy zrobić reset komputera)
    Kod:
    http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe
    .

4. Wchodzimy na stronę
    Kod:
    http://revolutionary.io/
    ściągamy archiwum z linku Download for Windows i wypełniamy ankietę która nam się pojawiła (niestety jest to potrzebne do otrzymania Beta key, który potrzebny jest w dalszej części odblokowywania).
    Zapisujemy sobie Beta key do pliku tekstowego, albo nie zamykamy strony Smile
    .

5. Archiwum rozpakowujemy, np na c:/revo.
    W telefonie ustawiamy tryb debugowania (ustawienia -> aplikacje -> Tworzenie -> zaznaczamy Debugowanie)
    .

6. Podłączamy telefon do komputera i odpalamy revolutionary.exe (w win 7 pamiętamy o odpaleniu jako administrator) i postępujemy wedle wskazówek na ekranie. Pod koniec program zapyta czy chcemy pobrać i zainstalować recovery... oczywiście klikamy Y i czekamy aż revo zrobi wszystko za nas Smile

Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

Cieszymy się HTC Evo 3D z odblokowanym bootloaderem i w pełni sprawnym recovery Smile

Uwaga ! Osobiście postępowałem wedle opisu powyżej, na HTC Evo 3D z playa z HBOOTem w wersji 1.49.0018 korzystając z PC na systemie Windows XP.

Autor tematu oraz Administracja MoDaCo.pl nie odpowiada za ewentualne szkody powstałe w trakcie korzystania z tego tutoriala
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
ROOT na Stock'owym ROMie

Po wykonaniu S-OFF i wgraniu recovery wypadałoby jeszcze zrootować naszego Evo 3D Smile Do dzieła !
  1. Sciągamy plik Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip
    Kod:
    http://downloads.androidsu.com/superuser/Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip
  2. Kopiujemy go na kartę pamięci,
  3. Wchodzimy w recovery (tak jak w hboot, jak już się załaduje wybieramy (klawiszami głośności góra/dół) RECOVERY i potwierdzamy (przycisk power).
  4. W recovery wybieramy install zip from sd i chose zip, wybieramy nasz plik Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip i instalujemy,
  5. Reset urządzenia i cieszymy się ROOTem Smile

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
12.05.2012
Dodałem Opis rootowania stockowego ROMu

Odpowiedz
Gdy próbuje wpisac wpisac beta key to wyskakuje mi invalid key , co zrobic w tym przypadku ? Jak przepisywalem serial z programu i nie raz juz probowałem..
Odpowiedz
Może nie przepisuj, a skopiuj i wklej, to często pomaga w takich przypadkach.
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
a może po prostu źle wpisałeś swój s/n i źle przekalkulowało beta key ?

Odpowiedz
Witam !
jest to mój pierwszy post na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość Smile

Posiadam HTC EVO 3D ( z play ) - postanowiłem zrobić ROOT + S-off, ale niestety wystąpił problem:

Popełniłem błąd i skorzystałem wcześniej z tego poradnika:

http://droidos.org/root-dla-htc-evo-3d/

Wszystko poszło zgodnie z planem, aż do kroku nr. 4 gdzie po wpisanu:

fastboot flash recovery cwm-4.0.1.4-shooteru.img - nic się nie dzieje.

Obecnie gdy wchodzę w HBOOT - wyświetla mi się info:

*** UNLOCKED ****

SHOOTER_U PUT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.53.0007
eMMC-BOOT

Po ściągnieciu HBOOT'a w wersji 1.49.0007 i wrzuceniu go na kartę wyświetla się napis:

SD Checking....
Loading [ PG86DIAG.zip]
No Image!
Loading [ PG86DIAG.nbh]
No image or wrong image !
Loading [ PG86DIAG.zip]

Jeżeli wersja Androida ma coś z tym wspólnego to została ona zaktualizowana do wersji 4.03

..... Co robić ?! Bardzo proszę o pomoc bo zostałem z ręką w nocniku i nie wiem co dalej.

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję - HODIK
Odpowiedz
Sciagnij jeszcze raz paczke z hbotem 007 nie rozpakowuj jej i wrzuc na sd musi dzialac sam tak robilem... Potem juz wedle opisu Smile

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
Ok, pobiorę go jutro drugi raz ( zablokowali mnie bo plik ma 370mb ) - i jest limit. Pobierałem z tego drugiego serwera bo speedy.sh strzela focha Blush

Ściągnę wrzucę na kartę i zobaczymy - A może wcześniej sformatować kartę pamięci ?
Odpowiedz
dodałem jeszcze jeden mirror do tego pliku Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości