W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
dodawanie obsługi init d do romu

[Tutorial] Dodawanie obsługi init.d do romu
Żaden dobry ROM nie obejdzie się bez skryptów init.d, które mogą naprawdę wiele zdziałać - poprawić szybkość, odczyt/zapis karty pamięci czy wyregulować dotyk. Również sporo aplikacji narzędziowych wymaga obsługi takich skryptów. Co zrobić aby dodać do romu obsługę skryptów init.d?

Poniższy poradnik jest dla osób, które tworzą ROM na żywca, bo kuchnia posiada analogiczną opcję, jednak czasem się ona nie sprawdza (zwłaszcza dla bardziej zaawansowanych kucharzy Wink )

1. Pobieramy poniższe archiwum i zawartość rozpakowujemy do naszego roboczego folderu /system.

Kod:
http://www.mediafire.com/?iidwall0ujzaz8j

2. Edytujemy nasz plik updater-script dodając poniższe linijki zaraz po poleceniach ustawiania pozwoleń i symlinków:

run_program("/sbin/busybox", "mount", "/system");
set_perm_recursive(0, 0, 0777, 0777, "/system/etc/init.d");
set_perm(0, 0, 0544, "/system/etc/install-recovery.sh");

3. To wszystko. Od tej pory skrypty init.d powinny działać w romie. Dodajemy je oczywiście do folderu /system/etc/init.d.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
o ile pamięć mnie nie myli, init.d musi być wspierane przez kernel inaczej skrypty i tak nie zadziałają
Odpowiedz
nie myli Cie pamiec Smile trzeba patcha w kernelku dać zeby działały skrypty init.d,
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
No bez kernelka to fakt lipa by była.Smile
.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości