W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
danie na miarę czyli jak poprawić romowego kucharza

[Tutorial] Danie na miarę, czyli jak poprawić ROMowego kucharza
[chapter]Po co - czyli na jaką cholerę babrać się w krojenie cebuli.[/chapter]
No właśnie... po kiego grzyba babrać się w czymś co z zasady doprowadza wielu do łez.

Hmmmm... pytanie tak samo słuszne i potrzebne jak i akademickie.
Zacznijmy od tego, że kucharze ROMowi tworzą ROMy dla siebie i "pod" siebie. Jeśli ktoś myślał, że ich twórczość jest wynikiem socjalistycznej troski o lud pracujący to niech raczej zejdzie na ziemię. No łej - jak mawiał pisarz Sofronow.
Nawet w Sheratonie, Szef Kuchni robi żurek wg przepisu i własnego smaku. Jesteś z tym kompatybilny? Dobrze - zjesz go ze smakiem i kromką pieczywa. Nie smakuje Ci? Wezwiesz kelnera, oblejesz go rzeczoną zupą i pójdziesz sobie w cholerę.
Proste jak zęby od brony.

Ja chciałem zaproponować trzecie wyjście/możliwość/opcję.
Jako małżonek z wieloletnią praktyką, nauczyłem się już, że smarkanie na jakość podanego jadła niejednokrotnie może się skończyć przeziębieniem (spanie na balkonie) i/lub długoterminowym postem w kwestiach "obowiązków małżeńskich" i/lub koniecznością konsumpcji gotowych dań firm trzecich (np. Pudliszki, osobiście polecam) i/lub permanentnym fochem pokładowego kucharza (to akurat, najczęściej powoduje wszystkie poprzednie niedogodności).
W związku z powyższym doszedłem do wniosku, że dużo lepiej jest zaopatrzyć się w podstawową wiedzę kulinarną odnośnie przyprawiania potraw niż ostrożnie kichać uważając by nie popuścić w majty efektu wynikłego z długoterminowej konsumpcji potraw "wysokoprzetworzonych". Tym samym sól, pieprz i butelka przyprawy Maggi przestały mieć dla mnie jakiekolwiek tajemnice.
Tą-że wiedzę postarałem się przenieść na software-ową platformę ROMów dla urządzeń mobilnych.

No niestety... Wersji Androida jest pińcet - a mnożąc to przez ilość "modyfikacji" producentów sprzętu to nawet tysiąc pińcet sto dziewińcet... Dostępu do wszystkich tych kulinarnych perwersji niestety nie mam.
Stąd też ten program jest sponsorowany przez producenta zmywarek do zabudowy - firmę Samsung, a wszystkie swoje dywagacje i herezje smakowe oparłem o ROM LQB (Android 4.0.4) dla smartfona Samsung Galaxy S2.

[REKLAMA]

W tym miejscu szczególne podziękowania dla Toldo, który był uprzejmy zdeodeksować stockowego LQB...
Toldo, bez Ciebie nie byłoby tego artykułu (choć nie wiem czy nie robię Ci antyreklamy tym stwierdzeniem biorąc pod uwagę ten artykuł Tongue )

[/REKLAMA]

Tym samym wszyscy potencjalni kuchcikowie posiadający płyty grzewcze innych firm będą musieli część tych zagadnień sobie uogólnić lub popaczać jak nazywają się konkretne składniki dostępne na ich bazarku.

[chapter]Danie główne - czyli co wymyślił Szef Kuchni a kelner podał...[/chapter]
Jasną rzeczą jest, że przed złożeniem zamówienia paczamy w Kartę Dań.
Nie wiem jak Wy, ale ja zazwyczaj zamawiam na chybił-trafił kierując się zrozumiałymi dla mnie określeniami i nazwami zawartymi w tzw. "meni". Jednym słowem, opieram się na tym co opisano w Karcie.
O ile "Gorący jabłecznik z lodami" jest deserem raczej jednoznacznym i ciężko go pomylić z czymś innym, o tyle "Cannelloni z mięsem" może powodować przesadny rozrost inwencji twórczej u obsługi kuchni co spowoduje, że będzie to "cokolwiek mięso-podobnego zawinięte w ciasto"...
No... ale miejmy tu nieco zaufania dla zdrowego rozsądku i smaku Szefa. Załóżmy, że to co podane, mniej-więcej zgadza się z ideą, smakiem i składem zamówionej potrawy. Tym samym ufajmy, że zassany zip z CustomROMem przynajmniej w części spełnia nasze oczekiwania.

Właśnie tak... Nasz CustomROM będzie w formie pliku zip - taka już jego natura i nie ma co z tym walczyć. Generalnie ułatwia to naszą pracę do granic przyzwoitości.
Ów plik zip można otworzyć każdym programem do archiwizacji danych - np. WinRARem... Choć ja polecam 7-zip bo jakoś delikatniej obchodzi się z niektórymi elementami archiwum.

W tym miejscu doszedłem do wniosku, że bardzo trudno będzie zgeneralizować strukturę CustomROMu... Jest ona zależna od inwencji twórczej kucharza-autora. Poniżej przedstawię kilka przykładowych struktur. Będą się one różniły - a i owszem - jednak opisane dalej modyfikacje będą miały charakter raczej globalny więc problemów ze zrozumieniem różnic wynikających z budowy Customa być nie powinno.

Przetworzony na Custom czysty stockowy ROM SGS2: LQB (by Toldo)

META-INF\
other\
system\

Przykład struktury CustomROMu dla SGS2: CheckRom RevolutionHD V6

data\
META-INF\
sdcard\
system\
flash_image
installbusybox
modem.bin

Przykład struktury CustomROMu dla P7500": LQ8 (JellyBeanRomICS v5 by Toldo)

data\
kernel\
META-INF\
system\
boot.img
installbusybox
zImage

Przykład struktury CustomROMu dla P7500: LQ8 (JellyBeanRomICS v5.1 by Toldo)

data\
kernel\
META-INF\
modules\
system\
boot.img

Przykład struktury CustomROMu dla P7500: LQ8 (JellyBeanRomICS v5.1 by XTeK)

data\
kernel\
META-INF\
system\

Tych wariacji kulinarnych pewnie można by znaleźć jeszcze więcej. Jednak nie widzę potrzeby szukania wszystkich smaków świata. Uważam, że powyższe wystarczająco dobrze ilustrują zasadę. Tym bardziej, że zajmiemy się tylko nielicznymi elementami struktury CustomROMu - głównie tymi wspólnymi dla nich wszystkich.

Nas generalnie będą interesowały kwestie z gruntu najprostsze, a mianowicie:
- jak dodać swoją aplikację do ROMu
- jak nieco oczyścić ROM ze zbędnych aplikacji i innych śmieci

[chapter]Sól i pieprz - czyli niezbędnik na każdym stole.[/chapter]
Dodawanie własnych aplikacji do ROMu... Zawsze o tym marzyłem... Blush

Zacznijmy od tego co było powiedziane nieco wcześniej, że plik zip z ROMem możemy otworzyć (NIE WYPAKOWAĆ) dowolnym programem służącym do archiwizowania danych. Z najpopularniejszych wymieniłem WINRara i 7-zip'a - osobiście preferuję 7-zip'a.

Tak więc, plik zip OTWIERAMY w archiwizerze.

Wariacje tego, co możemy zobaczyć w oknie archiwizera przedstawiłem powyżej - jednak nie ma się czego bać. W tej chwili interesują nas tylko konkretne lokalizacje.

Operować na aplikacjach można na dwa sposoby... Znaczy... sposób jest jeden, ale za to w dwóch miejscach:

data, wraz z podfolderem app (data\app)

oraz

system i jego podfolder app (system\app)

Obie te lokalizacje znajdują się w root archiwum - mówiąc inaczej: w folderze głównym archiwum.

Na poniższym skrinie: archiwum otwarte 7-zip'em z zaznaczonymi rzeczonymi folderami.

[Obrazek: 3582ijs.jpg]

Tu jedna mała uwaga... O ile folder system będzie obecny ZAWSZE i w KAŻDYM zip-ie z ROMem, o tyle folder data już niekoniecznie. Wynika to z jednej zasadniczej różnicy pomiędzy tymi elementami:
- obecność system jest obligatoryjna (konieczna)
- obecność data jest fakultatywna (opcjonalna)

I teraz tak...

system\app, zawiera - uogólniając - wszystkie aplikacje systemowe. Czyli to, co widzimy w szufladzie aplikacji i na dolnym pasku skrótów zaraz po instalacji nowego ROMu, jak również i to, czego nie widzimy jako ikonki a co nam jednak w systemie pracuje. Są to elementy stałe, nieusuwalne, permanentne i przywracane po każdym resecie systemu (Wipe).
Tych elementów nie znajdziemy na systemowej liście "zainstalowanych aplikacji" - ergo, nie pozbędziemy się ich z działającego na urządzeniu ROMu ot, tak poprostu. Owszem, da się to zrobić - opisałem to nawet w tym wątku: http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Odchu...przyjemnie - jednak najczęściej nie jest to do końca bezpieczne dla systemu.
Oczywiście sam folder system zawiera nieco więcej niż tylko podfolder app... W tej części reszta nas nie interesuje - wspomnimy o niej później. Aaaaaaameeeeeen....

data\app - tu sprawa jest dużo prostsza.
W tej lokalizacji również mogą znajdować się aplikacje. Z tą jednak różnicą, że owe programy zostaną dodane do systemu w trybie niejako "normalnym" - zostaną regularnie zainstalowane - tak samo, jakby to miało miejsce np. po pobraniu apki z Marketu. Tym samym programy te znajdziemy na liście "zainstalowanych aplikacji" i w każdej chwili możemy je z systemu usunąć za pomocą mechanizmów deinstalacji programów. Zachowują się one jak zwykłe, instalowane przez użytkownika aplikacje.
Tutaj należy jednak pamiętać, że programy dodane do systemu tą drogą zostaną z niego całkowicie usunięte po wykonaniu operacji Wipe. Dlatego też ta lokalizacja nie nadaje się na umieszczanie w niej elementów, których obecność w systemie ma być permanentna, np. jakiś zestaw custom-czcionek czy modyfikacja funkcjonalna systemu etc.

Cała operacja dodawania aplikacji jest bardzo prosta.
Otwartym oknem archiwizera posługujemy się tak jak eksploratorem plików. Przechodzimy do żądanej lokalizacji (otwieramy potrzebny folder lub podfolder) i do jej wnętrza przenosimy/przeciągamy potrzebne nam pliki (apk). Proste. Żadne czary.
Mimo całej prostoty owej operacji jest jednak kilka drobiazgów o których trzeba pamiętać.
Pierwsza, stosunkowo ważna sprawa to długość i forma nazwy dodawanego pliku - nie może ona (ta nazwa) być ani za długa ani zbyt zagmatwana. Ja sugeruję by miała ona nie więcej niż 10 znaków i pozbawiona była wszelkiego rodzaju spacji, kropek, dashów i innych ozdobników - prosta, kilkuliterowa nazwa. W przeciwnym wypadku CWM może nam posłusznie zameldować o niepowodzeniu otwierania zip-a z ROMem podczas jego wgrywania do urządzenia.
Druga sprawa o podobnej wartości praktycznej to fakt, że nie wszystkie aplikacje dadzą się tym sposobem dodać do systemu - lokalizacja pliku instalacyjnego jest tu nieistotna.
Znaczy... Dodać to się one dadzą, ale nie będą działały poprawnie lub nie będą działały wcale. Mnie nie udało się w ten sposób dodać do systemu np. Opery i kodeka dla MX Playera... Być może takich apek jest więcej, warto więc wiedzieć, że czasami tak dodany program może nie chcieć działać. Czemu tak? Nie pytajcie bo nie wiem. Tak jest i już.

[chapter]Odrobina diety - czyli walczymy z cholesterolem.[/chapter]
Ważne w dobie ogólnoświatowej walki z miażdżycą.

- Usuwanie aplikacji systemowych

W przeciwieństwie do operacji poprzedniej, usuwanie elementów ROMu wymaga już nieporównanie większej uwagi, koncentracji i oczywiście odrobiny wiedzy. Operujemy w lokalizacjach tych samych, jednak kierunek działań jest odwrotny - kasujemy z archiwum niepotrzebne nam elementy.
O ile w przypadku lokalizacji data spokojnie możemy zaszaleć kasując nawet ten folder z całą jego zawartością (nie wpłynie to na pracę silnika), o tyle w przypadku lokalizacji system\app należy przyjąć zasadę, że pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł i biegunce. Jednym słowem paczać, myśleć, kombinować, pytać (w dowolnej kolejności).
Co zawiera system\app już (ogólnie) wiadomo a wiedza ta - mimo, że skromna - powinna każdemu nasunąć wniosek, że nie wszystko co tam się znajduje nadaje się do usunięcia. Owszem, usunąć da się wszystko, pytanie tylko czy nasz nowy ROM w ogóle wstanie.

Odrobinę pomogę służąc przykładem.
Na podstawie własnych doświadczeń w rozbebeszaniu CustomROMów, poniżej przedstawiam przykładową listę plików, które bez szkody dla zdrowia (swojego i ROMu) można usunąć - co też osobiście zrobiłem:

- BluetoothTest.apk
Test Bluetooth

- ChocoEUKor.apk
Dodatkowa czcionka

- ChromeBookmarksSyncAdapter.apk
Synchronizacja zakładek Chrome

- Days.apk
Widżet Days

- Dlna.apk
Usługa DLNA

- DrmProvider.apk
Mechanizm odtwarzania treści zawierających DRM. Wbrew obiegowej opinii nie wpływa on na odtwarzanie dzwonków, alarmów czy muzyki

- DualClock.apk
Widżet podwójnego zegara

- FaceLock.apk *)
Rozpoznawanie twarzy (tylko aplikacja, inne jej elementy znajdują się w różnych miejscach)

- FactoryTest.apk
Test urządzenia

- GameHub.apk
Hub gier

- GenieWidget.apk
Widżet pogody i niusów

- GM_Maps.apk
Mapy gógla

- HelvNeueLT.apk
Dodatkowa czcionka

- HTMLViewer.apk
Podgląd kodu HTML

- Kobo.apk
Czytnik magazynów (takich wydawnictw periodycznych)

- lcdtest.apk
Test LCD

- Microbesgl.apk
Lajftapeta z mikrobami

- MiniDiary.apk
Minipamiętnik

- MobileTrackerEngineTwo.apk
Element Samsung Dive

- MusicHub_15.apk
Hub muzyczny

- MusicPlayer.apk
Odtwarzacz muzyki

- MyFiles.apk
Menedżer plików

- PanningTryActually.apk
Tutorial dotyczący funkcji sterowania ruchem

- PlusOne.apk
Google+

- PolarisOffice.apk
Aplikacja typu Office

- PreloadInstaller.apk
Element powodujący instalację aplikacji ukrytych w ROMie tu i ówdzie

- PressReader.apk
Czytnik prasy różnej

- PRUI.apk
Element UI odtwarzania treści DRM

- ReadersHub.apk
Hub E-Booków

- RoseEUKor.apk
Dodatkowa czcionka

- SamsungApps.apk
- SamsungAppsUNA3.apk
- Samsungservice.apk
- SamsungPushService.apk

Elementy SamsungApps

- SamsungWidget_News.apk
Widżet czytnika niusów

- SamsungWidget_ProgramMonitor.apk
Widżet menedżera zadań

- SamsungWidget_StockClock.apk
Widżet zegara anologowego

- SamsungWidget_WeatherClock.apk
Widżet pogody

- SelfTestMode.apk
Testy własne urządzenia

- ShareApp.apk
Udostępnianie aplikacji w serwisach społecznościowych

- SnsAccountFb.apk
- SnsAccountLi.apk
- SnsAccountMs.apk
- SnsAccountTw.apk
- SnsDisclaimer.apk
- SnsImageCache.apk
- SnsProvider.apk

"Sns-y" to brygada odpowiadająca za "manie" kontaktu z serwisami społecznościowymi

- SocialHub.apk
- SocialHubWidget.apk

Hub społecznościowy i jego widżet

- Swype.apk
Klawiatura Swype

- Street.apk
Góglowe Street View

- Talk.apk
Komunikator, może i przydatny, ale ja jestem mało towarzyski..

- talkback.apk
Reagowanie dźwiękiem (Opcje dostępności)

[b]- TrimApp.apk[/b]
Element poniższego edytora wideo

- VideoEditor.apk *)
Edytor wideo

- VideoPlayer.apk
Odtwarzacz wideo

- WlanTest.apk
Test sieci

- Zinio.apk
Czytnik magazynów różnych

*) Aplikacja zawiera inne elementy w różnych lokalizacjach - o nich będzie za chwilę.

Jak się domyślam, większość powyższych elementów jest używana tylko przez nielicznych, natomiast sporą część z nich można podmienić własnymi aplikacjami (np. odtwarzacze, menedżer plików etc.)
Takich elementów da się usunąć jeszcze kilka (np. domyślną przeglądarkę internetową) - osobiście sugeruję wbicie do gógla konkretnej nazwy niepewnego pliku i poczytanie o nim.
Powyższy zestaw to gruuuuubo ponad 100MB objętości ROMu...

Jednak do powyższego kompletu dochodzą nam elementy dodatkowe, które wypada usunąć łącznie z aplikacjami. Owe elementy znajdziemy w poniższych lokalizacjach:

system\lib

- libfacelock_jni.so
- libfilterpack_facedetect.so

Elementy FaceLock'a

- libsamsungtts.so
Rozpoznawanie mowy by Samsung. Jest jeszcze googletts.so jak by ktoś chciał rżnąć dalej...

- libvideieditor.so
- libvideoeditor_jni.so
- libvideoeditorplayer.so

Elementy edytora wideo

- libWnnJpnDic.so
Słownik japoński (!)

oraz:

system\vendor\pittpatt

Cały folder pittpatt jest wypełniony FaceLock'iem (ponad 23MB). Jeśli usuwamy FaceLocka to warto pozbyć się i tych śmieci.

Wszystkie powyższe "śmieci" to kolejne 30MB zbędnego cholesterolu.

Stosując obserwację, dedukcję i kojarzenie można znaleźć sporo śmieci powiązanych z innymi usuniętymi aplikacjami.

[chapter]Oregano, szałwia i czosnek - czyli pozostałe drobne smaczki.[/chapter]
Ostateczne przyprawienie potrawy tym, co mamy na stole...

- Zbędne(?) CSC

A i owszem, CSC też można usunąć. Jeśli nie planujesz dystrybuowania ROMu "na świecie" - będziesz sobie używał go tylko w języku PL, to spokojnie możesz usunąć konfiguracje dla innych regionów geograficznych (CSC).

Konfiguracje CSC znajdziesz w:

system\csc

Tu możesz usunąć:
Foldery...
- wszystkie za wyjątkiem folderu XEO

Pliki...
- customer.xml
- others.xml
- sales_code.dat

Usunięte pliki jednak są potrzebne, więc uzupełniasz ich brak plikami wykopiowanymi z:

system\csc\XEO\system\csc

Taki manewr daje dwie korzyści:
Po pierwsze... przy każdym pierwszym uruchomieniu systemu (np. po Wipe) nie musisz dokonywać wyboru języka - Kreator Konfiguracji jest już w PL.
Po drugie... bardzo często w CSC są upakowane różne aplikacje przeznaczone specjalnie dla innych regionów geograficznych/językowych. Teoretycznie nie powinny się one instalować w naszej strefie smakowej, ale z tym bywa różnie i czasami dostajemy w prezencie kilka składników z obcej nam kuchni. No... nawet jeśli owe domieszki nie zostaną nam zaserwowane to i tak lądują one na talerzu marnotrawiąc cenne niekiedy miejsce.
Wszystko oczywiście zależy od edycji ROMu - akurat LQB został ze swojej natury pozbawiony niepożądanych dodatków smakowych - był przeznaczony dla naszego, rodzimego regionu (XEO, czyli PL). Jednak ROMy serwowane dla całokształtu Europy bardzo często są nadziane niekoniecznie lubianymi migdałkami.
W tym przypadku, możemy odzyskać nawet do KILKUNASTU MB objętości ROMu.

- Porządek we fontach

Ten aspekt również można włączyć do akcji walki z nadmiarem "ciałka", cholesterolem i miażdżycą.
W tym miejscu opis pominę - można znaleźć go tutaj: http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Czcionki-systemowe - co prawda to opis dla Tableta, ale na fonie też się sprawdza.

- Zbędne układy klawiatur i XT9

Układy klawiatur oraz XT9 znajdziesz w:

system\T9DB

Ten folder zawiera prawie 100 plików(!) - w przypadku ROMu LQB dotyczą one większości, jeśli nie wszystkich, krajów Europy - nie liczyłem Tongue Pomijam dokładną analizę zawartości plików.
Uznając, że takie litewskie, węgierskie czy inne egzotyczne klawiatury (z całą ich dobrocią inwentarza) nie są mi potrzebne, pozostawiłem tylko poniższe pliki:

- phonepad_en.kdb
- phonepad_pl.kdb
- qwerty_en.kdb
- qwerty_pl.kdb
- Samsung_611_ENubUN_xt9_2.ldb
- Samsung_611_PLlsUN_xt9.ldb

Noooo... kolejne 10MB do przodu Smile

- Rozpoznawanie nieludzkiej mowy

Elementy rozpoznawania mowy ukryte zostały tutaj:

system\tts\lang_pico\
system\tts\lang_SMT\

...a ich użyteczność dla nas - Polaków krwi pełnej - jest raczej dyskusyjna. Wątpię by ktoś miał ochotę gadać do fona po duńsku lub w podobnie masakrystycznym języku.
Tak więc, ja osobiście, zredukowałem zawartość powyższych folderów do plików:

system\tts\lang_pico\
- en-GB_kh0_sg.bin
- en-GB_ta.bin
- en-US_lh0_sg.bin
- en-US_ta.bin

...bo te mogą się przydać a poza tym coś tu być musi.

system\tts\lang_SMT\
- smt_en_US.lng
- smt_en_US_f01.am
- smt_en_US_f01.cfg
- smt_en_US_f01.dt
- smt_en_US_f01.qs

...bo... j.w. Tongue

Zysk z tej operacji to kolejne 12MB...

[chapter]Smakuje mi - czyli wiem, że żyję.[/chapter]
Leżę... pufam... i z przejedzenia nie mam siły nawet ruszać oczami...

Myślę, że jak na początek to wystarczająca dawka informacji, dla początkującego kuchcika. Sooooooooory... Chcąc zostać Master Chef'em cza zacząć od zmywaka i nauki krojenia cebuli.

Nie ma lekko... - jak mawia Magda Gessler. Big Grin

Sorka... ale teraz idę dziugać nożem po cebuli. Jak się czegoś więcej nauczę to przekabluję - aj promis Cool

Odpowiedz Opera Windows 7
Na motce też tak można??

Tam, na górze jest taki przycisk

Odpowiedz Safari MacOS
Sorki ale to niszowy sprzęt który można uwalić łatwo jak atrixy.Big Grin
Tak na poważnie to jak masz rom w czymś takim co wgrywasz przez recovery jako zip to część by może z tego wybrał ale tylko część.Wink
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Jak zwykle tekst na wysokim poziomie. Brawo Wink

Wysyłane z mojego GT-P7500 za pomocą Tapatalk 2
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Firefox
Ja to nawet bym przeniósł do działu android development bo zginie w gąszczu dupereli .Wink
.

(09-18-2012, 02:24 PM)Atom2000 napisał(a): Na motce też tak można??

Jeśli nie planujesz głębokich studiów przedmiotowych i nie lubisz dreszczyku emocji związanego z "irreversible", to Motkę możesz śmiało wyłączyć z tego wzorca, przynajmniej jeśli chodzi o modyfikacje *.SBF.

@Ronon - tekst naprawdę ładny, na pewno przyda się "młodym wilkom" Wink
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
nic tu po mnie z Xperią Big Grin kompletnie nic się nie pokrywa Big Grin
Odpowiedz Firefox Windows 7
(09-18-2012, 09:51 PM)malymon napisał(a): Motkę możesz śmiało wyłączyć z tego wzorca

Baaaa... powiem więcej - obawiam się, że za wyjątkiem Samsungów, każdy inny fon można wyłączyć "z tego wzorca". Niestety. W tej dziedzinie producenci urządzeń absolutnie nie ułatwiają sprawy.
W sumie to właśnie dlatego ten post wylądował tutaj a nie w androidowych generaliach.

Odpowiedz Opera Windows 7
Toć macie razie bo to zazwyczaj inaczej motane na każdym.
Ale można dać do developerów i napisać że samsungowe.Wink
.

jak ktoś jest hardcorem może usuwać dodatkowo zbędne pliki językowe z apek,bądź spolszczać istniejące ... nic trudnego
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości