W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 38 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
tomtom dedykowany dla i900 ver 7 917 opinie

TomTom dedykowany dla i900 - ver. 7.917 opinie
ten cab miał w sobie zawierać zmiany rejestru podane przez usera w 9 poście w tym wątku! Zmień je sam i sprawdz czy TomTom działa

a jeśli chodzi o podświetlenie to zakładam, że używasz s2u2? jeśli tak to dodaj proces tomtom navigator.exe do listy wyjątków i będzie po kłopocie Smile
Odpowiedz
nie nie używam s2u2 mam wersje romu 23542N i na nim jest smart lock starsza wersja
mam jeszcze pytanie co z ta wartością co opisują ja w poście 11 i ... HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\SleepOnNoData: set from 100 to 0
30 ta wartość jest dobra czy zostawić jak jest opisane w 9 poście
Odpowiedz
Obecnie w AM fixa na zimno łapie mi po około minucie bez żadnych wspomagaczy, poprostu usunąłem magiczne pliki. Czy po zmianie tego wpisu coś się zmieni? Właśnie zastanawiam sie nad instalacją TT ale szkoda byłoby stracić dobre działanie AM, tym bardziej że wcześniej chodziła niacałkiem dobrze a teraz jest ok.
Odpowiedz
TomTom Navigator:
TT7 v7.917 (9186)
_
i900:
com 7 ( port programu) (może być taki jaki mamy orginalnie)
com 9 ( port sprzętu)
4800 szybkość transmisji
zaznaczone automatycznie zarządzaj systemem GPS
_
TomTom:
"inny NMEA GPS ", COM 7 (może być taki jaki mamy orginalnie), 4800

lub jeżeli chcemy wybierać w TT wewnętrzny GPS to musimy zmienić port programu na com 3 (tam jest GPS naszych omni)

Jedno i drugie działa prawidłowo przy wpisach z postu 7
U mnie bez problemu działa to też przy dodatkowo zainstalowanej automapie
Odpowiedz
Zainteresował mnie ten wątek na tyle że namieszałem w rejestrze aż musiałem zrobić hard reseta, bo GPS zwariował. Po hard resecie zmieniłem w rejestrze tylko jedną wartość w taki sposób: "HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\SleepOnNoData: set from 100 to 1" im więcej od 1 to sygnał w TomTomie jest słabszy, gdy się wstawi 0 to inne aplikacje korzystające z GPS się wieszają.
I tak wystarczy do prawidłowego działania TomToma i innych programów nawigacyjnych, nic się nie wiesza i nie głupieje. W końcu Omnia jest uwolniona od "ulepszaczy" GPS.
Odpowiedz
pojawiła się nowa wersja TomToma - 7.918.9193 - co prawda jest przeznaczona dla HTC HD2 ale może ktoś kto nie modyfikował rejestru spróbuje i sprawdzi czy czyta sygnał z naszych i900?

@kuczol w końcu zdecydowałem się na zmianę rejestru i wszystkie inne nawigacje działają!
Odpowiedz
(03-16-2010, 11:33 AM)JaCoL napisał(a): pojawiła się nowa wersja TomToma - 7.918.9193 - co prawda jest przeznaczona dla HTC HD2 ale może ktoś kto nie modyfikował rejestru spróbuje i sprawdzi czy czyta sygnał z naszych i900?
Oczywiście że na tej wersji też chodzi - właśnie taką mam Smile
Odpowiedz
(03-16-2010, 04:08 PM)kuczol napisał(a):
(03-16-2010, 11:33 AM)JaCoL napisał(a): pojawiła się nowa wersja TomToma - 7.918.9193 - co prawda jest przeznaczona dla HTC HD2 ale może ktoś kto nie modyfikował rejestru spróbuje i sprawdzi czy czyta sygnał z naszych i900?
Oczywiście że na tej wersji też chodzi - właśnie taką mam Smile

no ale przecież Ty wyżej pisałeś, że modyfikowałeś swój rejestr - po tym zabiegu tomek na 100% przeczyta sygnał już od wersji 7.196 !

Ale mam potwierdzenie z eomnia, że ta wersja nie działa z wbudowanym GPS na i900 poprawie!
Odpowiedz
(
(03-16-2010, 07:31 PM)JaCoL napisał(a): no ale przecież Ty wyżej pisałeś, że modyfikowałeś swój rejestr - po tym zabiegu tomek na 100% przeczyta sygnał już od wersji 7.196 !

Ale mam potwierdzenie z eomnia, że ta wersja nie działa z wbudowanym GPS na i900 poprawie!
Widzisz tak wprawdzie to nie próbowałem na innych wersjach, bo już wcześniej miałem zainstalowaną wersję 7.918(9193) i na tej wersji bankowo chodzi. A nie będę wracał do starszych wersji bo ta wersja przypadła mi do gustu. Jak nie wierzysz to się weź do roboty i sam spróbuj.
Odpowiedz
nie irytuj mnie kolego ... ja już dawno zmodyfikowałem swój rejestr i pytałem o kogoś kto NIC nie zmieniał w rejetrze (świeżaka Tomkowego) i czy po instalacjie tej wersji coś w TT naprawili - jeśli chodzi o wbudowany GPS @ i900!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości