W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 38 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
tomtom dedykowany dla i900 ver 7 917 opinie

TomTom dedykowany dla i900 - ver. 7.917 opinie
(02-22-2010, 12:29 PM)Ryrzy napisał(a): Dodam od siebie ze te zmiany w rejestrze pozwalają także na użycie GPS wewnętrznego w wersji 7.916 (myślę że na niższych też będzie to działać)... co więcej nie "psuje" działania AM... chyba dodam te zmienione wartości na stałe do rejestru w moich ROMach...

Ryrzy
zmiana wartosci
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\SleepOnNoData: set from 100 to 0
po dluzszych testach podczas uruchomionej navi (igo8, tomtom) powoduje mulenie omni (bardzo dlugi czas otwierania maili jak i smsow dochodzacy nawet do minuty) jak i niestabilne dzialanie m2d classic (nie pokazuje ikon nowych smsow itp).
obecnie zmienilem ta wartosc na 30 i teraz telefon dziala dobrze.
Niestety nie mialem jeszcze okazji sprawdzic jak tomtom dziala na tej modyfikacji, natomiast z igo8 nie ma zadnego problemu.

Pzdr
dj.vadim
----------------------------------------------------
Tel: SGH-i900
Rom: i900SAID2/28230 PL M2DC by Ryrzy
RadioRom: i900JCIC2

Odpowiedz
Co ma wartość odbiornika GPS do działania smsów etc ? jakoś wątpię żeby to było spowodowane tą zmianą Smile
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(02-23-2010, 10:08 AM)Ryrzy napisał(a): Co ma wartość odbiornika GPS do działania smsów etc ? jakoś wątpię żeby to było spowodowane tą zmianą Smile

jestem pewien ze jest to zwiazane edycja sleeponnodata
wydaje mi sie iz omnia wtedy "zapetla sie" wykonujac ciagle dana czynnosc

polecam przejechac sie w dluzsza traske i po pewnym czasie zminimalizowac tomtom'a i sprobowac otworzyc smsa lub np uruchomic showcase, problem rozwiaze sie po wylaczeniu programu nawigacyjnego.
przetestowalem wiele mozliwych kombinacji, i z duza wiarygodnosci twierdze iz mod wartosci sleeponnodatana 0 powoduje zamet w naszych omniach,
nie twierdze ze gps ma cokolwiek do smsow, lecz powoduju znaczne obciazenie sprzetowe omni, co objawia sie np wolnie chodzacymi sms'ami

Pzdr
dj.vadim

Odpowiedz
yhm... no tak... jak tylko zminimalizujesz nawigacje to całkiem możliwe że system będzie się wieszał.... zobaczę wartość 30 jak działa na TT z wybranym wbudowanym odbiornikiem... jak nadal będzie działać poprawnie to taką wartość dam Smile

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(02-23-2010, 10:48 AM)Ryrzy napisał(a): yhm... no tak... jak tylko zminimalizujesz nawigacje to całkiem możliwe że system będzie się wieszał.... zobaczę wartość 30 jak działa na TT z wybranym wbudowanym odbiornikiem... jak nadal będzie działać poprawnie to taką wartość dam Smile

dodam ze przy wartosci "30" po zminimalizowaniu programu nawigacyjnego system dziala bez zastrzezen

Pzdr
dj.vadim

Odpowiedz
no ja czytałem u nas na forum, że jakiś user miał problemy po tej zmianie, z stabilnością trzymania fixa w AutoMapie ...

Dlatego odradzam dodawanie tego reg fixa do Twoich romów - jak ktoś będzie chciał odpalać TT na omnii to wtedy może to zrobić lub użyć jakiegoś wspomagacza!

BTW GPSModDriver polepsza działanie GPS - do tego został stworzony i czuć, że spełnia swoje zadanie!
Odpowiedz
(02-23-2010, 12:38 PM)JaCoL napisał(a): no ja czytałem u nas na forum, że jakiś user miał problemy po tej zmianie, z stabilnością trzymania fixa w AutoMapie ...

Dlatego odradzam dodawanie tego reg fixa do Twoich romów - jak ktoś będzie chciał odpalać TT na omnii to wtedy może to zrobić lub użyć jakiegoś wspomagacza!

BTW GPSModDriver polepsza działanie GPS - do tego został stworzony i czuć, że spełnia swoje zadanie!

jestem innego zdania... Wink

Pzdr
dj.vadim

Odpowiedz
w sumie, zrobię CABa i dodam go... każdy będzie mógł sobie zainstalować.

Odpowiedz
Najlepszy sposób to cab z zaznaczeniem, że do TTN
przy powyższych (podanych na początku) zmianach w rejestrze nie działa Garmin, dla tej nawigacji trzeba ustawić SleepOnNoData: set from 100 to 5 (wartość z forum modaco.com)
pierwsze wpisy dotyczą tylko TTN i mogą (choć nie muszą, z AM jest dobrze) powodować problemy , jeżeli ktoś ma dwie nawigacje zainstalowane
Wpisy pięknie działają z tomtomem , nic nie muli i wreszcie można używać wewnętrznego GPS bez wspomagaczy
Odpowiedz
mam wersje ttn7.917.9186 i u mnie w żaden sposób nie widzi GPS dopiero jak dogram GPSModDriver to działa ale wolał bym bez tego dwa posty wyżej nasz wódz Ryrzy napisał ze zrobi caba który zmienia rejestry i wszystko jest git to jak z nim jest zrobiony Huh
i jeszcze jedno podczas nawigacji wyłącza mi się podświetlanie i blokuje ekran ze co chwile muszę go odblokować żeby widzieć gdzie mnie prowadziHuh
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości