W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 38 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
tomtom dedykowany dla i900 ver 7 917 opinie

TomTom dedykowany dla i900 - ver. 7.917 opinie
Witam
Jak wiadomo jakis czas temu tomtom wypuscil oficjalne wydanie navigatora na nasze omnie (obecnie chyba niedostepne dla PL). Stad tez pytanie odnosnie dolegliwosci wersji 7.917, czy ktos z forumowiczow zakupil oczywiscie droga legalna, oraz moze podzielic sie opiniami dotyczacymi uzytkowania?
Niestety dotychczasowe wersje mialy problemy z chipsetem GPS zawarym w naszych i900'tkach, a roznego roczaji Portsplitery, gpsgat'y oraz skrypty tylko prowizorycznie poprawialy jakosc nawigowania.
Dodatkowy problem dotyczyl "przeskakiwania" pozycji o pareset metrow w trakcie nawigacji...

Oczekuje opini w powyzszym temacie...
pzdr
dj.vadim

Pzdr
dj.vadim
----------------------------------------------------
Tel: SGH-i900
Rom: i900SAID2/28230 PL M2DC by Ryrzy
RadioRom: i900JCIC2

Odpowiedz
Witam
Również borykałem się z tym problemem i takowej wersji współpracującej nie znalazłem do dziś. Czasami moja wersja Tomka 7.916 łapała fixa i działa ale gdzieś po instalacji innych programów gubiła tą zdolność. Za to od jakiegoś czasu używam GPSModDriver v1.39, nazwijmy to sterownikiem który znacznie usprawnia działanie naszego GPS'u nie tylko w Tom Tom'ie ale również i AM czy inne. Nie obciąża dodatkowo baterii jak inne PS czy gpsgate bo włącza się i wyłącza razem z modułem gps. Posiada funkcję regulacji wygładzania śladu GPS i chyba dlatego nie ma już tych przeskoków a sygnał jest dokładny. Tak więc polecamWink
Odpowiedz
(01-26-2010, 11:04 PM)vaxual napisał(a): Witam
Również borykałem się z tym problemem i takowej wersji współpracującej nie znalazłem do dziś. Czasami moja wersja Tomka 7.916 łapała fixa i działa ale gdzieś po instalacji innych programów gubiła tą zdolność. Za to od jakiegoś czasu używam GPSModDriver v1.39, nazwijmy to sterownikiem który znacznie usprawnia działanie naszego GPS'u nie tylko w Tom Tom'ie ale również i AM czy inne. Nie obciąża dodatkowo baterii jak inne PS czy gpsgate bo włącza się i wyłącza razem z modułem gps. Posiada funkcję regulacji wygładzania śladu GPS i chyba dlatego nie ma już tych przeskoków a sygnał jest dokładny. Tak więc polecamWink

GpsModDriver dostepny jest juz wersji 1,51 o ile dobrze pamietam...
Odnosnie ver 1.39 to nie bardzo chce wspolpracowac gdy uzywamy naprzemiennie tomtom i np igo8.
Po opaleniu i wylaczniu Igo i ponownym uruchomieniu tomtom'a nie widzi on zmapowanego przez moddrivera portu gps...

Poza tym caly czas sa to polsrodki ;(

W kazdym razie dzieki za opinie Smile

Pzdr
dj.vadim

Odpowiedz
No ja mam wersję jakąś 1.39 na omnie przygotowaną z innego forum. Nie szukałem dalej gdyż działa u mnie bardzo dobrze, no ale używam jedynie AM 6.1 w Polsce no i Tomka za granicą. Nigdy nie używałem iGo, aczkolwiek używam naprzemiennie AM z Tomkiem przy czym Tom Tom jest ustawiony na mod driver a AM bezpośrednio pod COM 7 oraz jeszcze Run.gps i żadnych problemów nie dostrzegłem. Jeśli znalazł fixa obojętnie czy na AM czy Tom Tom to po zmianie nawet portów COM z 1 (moddriver) na 7 łapie fixa od razu, co ciekawe w Tom tomie również (ale tak miałem też na port splitterach i gpsgate).
Oficjalnej wersji Tom Toma działającej na Omni nie widziałem ale może gdyby się tak przejść do jakiegoś salonu lub poprostu zadzwonićWink
Odpowiedz
no ja już od dłuższego czasu szukam tej wersji Tomka ... jednak nikt nie chce się nią podzielić ...

Co do GPS MOD DRIVER to wersja 1.51 ma poprawkę odczytu daty (rok 2010 dla GPS jest taki jak 2000 dla PC ;])
Więc aktualizacja jest zalecana - uninstal modu tylko poprzez SK TOOLS - SR - instalacja nowej wersji i znów SR !

TomTom na pewno będzie rozwijał swoje aplikacje więc za jakiś czas może wyjść całkiem nowa wersja - mam nadzieje, że w końcu dodadzą obsługę IQ ROUTES!

EDYTA:

Czas wywalić GPS MOD DRIVER Smile pojawiła się już wersja 7.917 Wink yeaaa
Odpowiedz
JaCoL
widze ze dopadles rowniez wersje z http://www.google.pl
u mnie pomimo ze znajduje wbudowany odbiornik jako modul gps to nic wiecej sie nie dzieje, pokazuje po pewnym czasie liste satelit i nic wiecej, a z gpsmoddriver strasznie sie kaszani, niby jest sygnal ale nawigacja nazwac tego nie mozna. Sciagnalem pierwszego tomka z tamtej strony z pierwszego postu i dodatkowa patcha do map,
jak u Ciebiie wyglada sytuacja ?

Pzdr
dj.vadim

Odpowiedz
Kod:
A big thank you to whoever figured this out :-)

a big thx for doi620 who posted this:
I installed TT7.917, but this wasn't enough to make it work without GPS Proxy, so I searched the internet and I found this on a German web site, and it works for me on my Omnia i900!!:

Change these settings in the registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\InputBufferSize: set from 4096 to 512

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\OutputBufferSize: set from 4096 to 512

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\SleepOnNoData: set from 100 to 0

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Multiplexer\MaxBufferSize: set from 16384 to 1024

The rest is the same as the usual GPS and TomTom settings. I used com port 4 (and 9 for hardware), but you can probably use any other port that hasn't been assigned yet.
also internal gps works:)
Here are the links to the site I found:

http://www.handy-faq.de/forum/samsun...7_omnia-4.html

http://www.gsmfreeboard.com/showthread.php?t=194983

Przepraszam, że po angielsku ale podaję przekopiowane z modaco, cały wątek do poczytania
http://www.modaco.com/content/i900-gener...-for-i900/
Odpowiedz
szczerze? ja i tak będę używał GPS MOD DRIVER bo to dobry program/driver i czuje poprawę łapania fixa na nim ...
Odpowiedz
Tomtom 7.917 dzialajacy na OMNI

wystarczy edytowac i zmienic wartosci w rejestrach:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\InputBufferSize: set from 4096 to 512
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\OutputBufferSize: set from 4096 to 512
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\SleepOnNoData: set from 100 to 0
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Multiplexer\MaxBufferSize: set from 16384 to 1024
bez zbednych programow i skryptow itp (gpsmoddriver, gpsgate, portspliter)
stabilnosc gps jak i szybkosc lapania fixa potwierdzam testem na 6000km
pozdrawiam

Pzdr
dj.vadim

Odpowiedz
Dodam od siebie ze te zmiany w rejestrze pozwalają także na użycie GPS wewnętrznego w wersji 7.916 (myślę że na niższych też będzie to działać)... co więcej nie "psuje" działania AM... chyba dodam te zmienione wartości na stałe do rejestru w moich ROMach...
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości