W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
szybko migający ekran usterka?

Szybko migający ekran - usterka?
Witam!
Ratunku, od jakiegoś czasu miga mi ekran (szybkie podświetlenia kilka do 10 razy na sekundę). Zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych ale nic nie pomaga. Sytuacja jest o tyle dziwna, że zjawisko pojawia się np rano, po dłuższym nieużywaniu motki. Potem, w miarę używania efekt migania znika. Da się przy tym pracować ale w tragiczny sposób. Motka nie była zalana, nie upadała ale może w jakiś sposób poluzowała się taśma od LCD?
Jeśli nie obejdzie się bez serwisu to czy potrzebna jest i karta gwarancyjna i dowód zakupu? Mam zwykły paragon, bez zapisu za co to jest, dziwne. Ale sprzedawcy odeśle gwarancje by mi ją podbił (swoją drogą czemu od razu tego nie zrobił).
Wcześniej robiłem ROOTa, czy będzie to miało wpływ na gwarancje?
Kurcze załamie się jak zostanę bez tego fona i serwis mi nie uwzględni z jakiegoś powodu gwarancji Sad
"We are the Borg, resistance is futile"
Odpowiedz
Karta gwarancyjna nie jest obligatoryjna. W większości przypadków wystarczy dowód zakupu - paragon, faktura. Roota musisz obowiązkowo usunąć - przywrócić telefon do stanu niegrzebanego. To co opisujesz to na 99% usterka sprzętowa, którą powinni Ci usunąć w ramach gwarancji.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Pytałem się w pracy informatyków i elektroników. Nie rozumieją, dlaczego telefon świruje tylko na dzień dobry a potem działa normalnie, tak jakby dłuższe leżenie i nie używanie wpływało jakoś na wyświetlacz. Może czujnik światła ale raczej to odrzucam.
Czy root znika wraz z przywróceniem ustawień fabrycznych? Bo nadal mam program superuser po wykonaniu tej operacji.
Odpowiedz
Nie wiem jaką metodą się rootuje Razr, ale przywróceniem do stanu fabrycznego raczej nie usuniesz roota. Musisz sprawdzić co to za metoda i czy jest sposób na jej "odwrócenie".
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
co do ROOTowania to - malymon ratuj Smile
No więc potwierdziłem już z całą pewnością, że ekran miga pare minut ale tylko wtedy kiedy fon nie był używany przynajmniej godzinke. Jakby musiał się lekko rozgrzać by migotanie (podświetlanie) ustało. Dziwne.
Odpowiedz
nie ma co kombinować, przywroc ROM do stanu nieruszanego i na gwarancje...
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Dzwoniłem na Motorole i tam mi doradzili by czekać do końca lipca bo ma się pojawić oficjalny ICS na RAZR dla Polski. Jeśli on nic nie zdziała to do serwisu. Pytanie - czy wymiana andka na ICS zlikwiduje ROOT z 2.3.5 ? Ponoć ICS ma już ROOT w sobie.
Odpowiedz
jakoś wątpie w to zeby oficjalny system mial roota... nie wierze w to... to raz, dwa to napewno nie usterka programowa... usuneła by się po wgraniu innego ROMu niż ten co masz...

nie czekaj tylko oddawaj
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
i tak czekam teraz na zwrot podbitej gwarancji od sprzedawcy a za tydzień lece do Turcji, wracam akurat jak się pojawi ICS i jakby co wysyłam sprzęt do serwisu Smile
Odpowiedz
No cóż, pomógł UNROOT, wgranie ICS i w serwisie wymienili mi bez przeszkód cały wyświetlacz z taśmą Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości