W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.76
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
steve jobs o wyższości ios nad androidem

Steve Jobs o wyższości iOS nad Androidem
Szef firmy Apple, Steve Jobs, stwierdził, że na rynku smartfonów przyszłość mają zamknięte, a nie otwarte systemy. W ten sposób zaatakował swojego konkurenta, firmę Google.

Jobs wypowiedział się o konkurencyjnym w stosunku do iOS systemie Android podczas konferencji, na której zaprezentowano wyniki finansowe firmy Apple. Na temat firmy Google mówił całe 5 minut. Jego zdaniem problem leży nie w otwartym czy zamkniętym systemie, ale zintegrowanym lub rozdrobnionym. Odnosi się to oczywiście do problemów z aktualizacjami Androida, a także różnymi jego wersjami w poszczególnych modelach smartfonów. Zdaniem Jobsa prowadzi to do sytuacji, w której deweloperzy muszą przygotowywać kilka wersji swoich programów, albo wydają je tylko dla określonego wydania Androida. W iOS wystarczy natomiast jedna aplikacja.

Zdaniem szefa firmy Apple z punktu widzenia użytkownika znacznie lepszym rozwiązaniem są systemy zintegrowane, które po prostu działają. Ciekawe było również stwierdzenie, że prawdziwym przeciwnikiem iPhone’a nie jest Android, tylko smartfony BlackBerry bardzo popularne w USA. Zdaniem Jobsa codziennie aktywowanych jest od 275 do 300 tys. telefonów z systemem iOS, natomiast Androida - 200 tys. Przy czym, z powodu rozdrobnienia w przypadku systemu firmy Google można mieć wątpliwości. Zdaniem Jobsa brakuje bowiem dokładnych statystyk. Wypowiedź szefa Apple'a pokazuje, że jego firma mimo wszystko obawia się Androida - w przeciwnym razie nie wspominano by o nim. Jobs odpowiedział też w ten sposób na często formułowane zarzuty przeciwko zamkniętym platformom jak iOS.

Źródło: dobreprogramy.pl

Nie ma to jak zazdrość appla Tongue
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości