W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
słownik xt9 a quot układ 12 klawiatury

Słownik XT9 a "Układ 12 Klawiatury"
Witajcie,
szukałem postów na ten temat na forum, ale nie znalazłem nic, więc ośmielę się zapytać:
Dlaczego pisząc sms, czy coś w OneNote/notatkach, przełączając klawiaturę na układ "12 klawiatury" słownik XT9 przestaje dodawać polskie znaki? Podaje co prawda propozycje polskich słów, ale bez ą, ę, ż, ź, etc.

Mój ROM:
PDA: I8000NXXJF5
CSC: I8000XEOJF4
TELEFON: I8000XXJF1

Z góry dzięki za pomoc, wprowadzanie tekstu 12 przyciskową klawiaturą jest dla mnie najwygodniejsze, a bez polskich liter ciężko Wink
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Nigdy nie miałem problemów z pisaniem sms 12 klawiszami i ze słownikiem t9 na każdym romie działa ok.Może źle coś włączasz. Na dowód masz mojego screena
[Obrazek: screenshot2oq.png]
Pomogłem? Cieszę się.Kliknij
Odpowiedz
No nie do końca, spróbuj wpisać słowo "łódź" klikając odpowiednio literki bez polskich znaków, a w propozycjach nie uświadczysz takiego słowa, ale w zamian słownik zaproponuje ci np. lody Tongue
davebowman musisz pisząc przytrzymać klawisz literki i wybrać literkę z ogonkiem, wtedy słownik dopasuje słowa z ogonkami, niestety pisanie trwa dłużej.
Odpowiedz
@ Lutek: masz inny ROM niż ja, więc u Ciebie może działać inaczej, to ewidentnie kwestia softu...
@ gkl: dzięki, będę tak się mozolił...

A czy "starszyzna" na forum skusi się na zabranie głosu? Co może powodować taki stan rzeczy? Czy instalowanie innego słownika/klawiatury pomoże?
Odpowiedz
To chyba nie jest wina samego słownika, tylko sposobu wyszukiwania. Przy niepełnej klawiaturze system nie bierze pod uwagę słów z ogonkami.
Pytanie czy da się to jakoś zmienić?
Odpowiedz
davebowman może spróbuj qwerty.Wink Ja miałem problem ale się przyzwyczaiłem. Tak jak kolega piszę nie bardzo da się to obejść chyba.Undecided
.

Odpowiedz
Witam
Korzystając z okazji chciałbym sie zapytać, gdzie włączyć klawiaturke 12 klawiszową ?? czy trzeba ją doinstalować ?? Pisanie sms'ów na samsungowskiej w samochodzie jest delikatnie mówiąc męczące Wink
Mój ROM:
PDA: I8000NXXJH2
CSC: I8000XEOJF4
TELEFON: I8000XXJF1

Odpowiedz
Przytrzymaj na klawiaturze knefel "MODE xt9" Wink
Jeżeli pomogłem lub jesteś zadowolony z mojej pracy kliknij  

** Podstawy gotowania na i8000 [Win7x86] **

Odpowiedz
(09-20-2010, 03:33 PM)Kefu napisał(a): Przytrzymaj na klawiaturze knefel "MODE xt9" Wink
Jakie to proste Smile dziękuje Smile
Odpowiedz
Nie ma za co Wink
Teraz pytanie za 100pkt :
W jakim pliku XT9 zapisuje nowe słowa ?
Jeżeli pomogłem lub jesteś zadowolony z mojej pracy kliknij  

** Podstawy gotowania na i8000 [Win7x86] **

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości