W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
skoki procesora

Skoki procesora
Cześć sorr że otwieram nowy ale tamten zablokował xTeK

No więc tak, kiedyś miałem problemy z baterią. http://www.modaco.pl/Thread-Bateria-szyb...wyczerpuje Takie tam duperele... Trochę przesadzałem nawet... Dalej... Zainstalowałem programik CPU-Z który pokazywał że cały czas procesor leci na 1200 MHz, ( pierwszy i drugi ) a kiedy ekran jest wyłączony usypia się, natomiast pod ładowarką leci na 200 MHz ok. Pomyślałem że wgram na nowo trzy-plikowca no i tak zrobiłem, potem tylko jeszcze Roota i zainstalowałem znów programik by sprawdzić jak się ma procesor, wyniki były takie ( tak skakało co parę sekund ) :

Core 0 = 800 potem na 200 potem na 500 potem znów na 800
Core 1 = 800 potem na 800 potem na 500 potem na stopped

i tak + - w kółko ( głównie stoją oba na 800 MHz ).

Teoretycznie normalnie, bateria wolniej się wyczerpywała ( logiczne procesor ma mniejsze obroty ) Ciekawy byłem czy po przywróceniu kopi programem TitaniumbackUp coś się zmieni, ale nic tak samo ( wykluczam że to jakaś apk. działająca w tle tak jak mówił xTeK ) więc się pytam czy mogło to być spowodowane wgraniem nowego karnela, który pobrałem z tej strony i zainstalowałem po przez Odina ?

http://www.modaco.pl/Thread-Kernel-Siyah...-v6-0beta5

Dodam że zdarzało się ( przed wgraniem 3-plikowca ) że telefon się zaciął, i po restarcie z 50% zrobiło się 25% baterii.

Myślę że to już ostatni temat i pytania z tym związane.

Tak to wina karnela po wgraniu spowrotem cały czas siedzi na 1200 MHz dobrze że nie na 1600 MHz bo mogło by być po procesorze. Da się to jakoś wyłączyć żeby tak nie trzymało cały czas procka na 1200 MHz tylko tak jak na stokowym sobie na niższych obrotach leciał nie chciałbym go zmieniać bo fajny karnel poza tym jest.
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Znowu brak informacji, po pierwsze jaki governor po drugie czy po wgraniu kernela robiłęś wajpa dalvika a po trzecie ten kernel trzeba dokładnie dostroić co do procka.
Po kolejne to najnowszy kernel jest do ***** ciacha.
Nadal robisz sam co ci pasi i potem piszesz że wszystko robiłeś jak trzeba a nie działa, znowu temat zamknę bo wypisujesz głupoty kolejne.

ps. skoki procka mają być bo to właśnie działa a w poprzednim temacie kazałem dać skrina z cpuspy i nima znowu.
Ten by pokazał że korzysta tylko z 1.2GHz. i może bym ciągnął dalej cię za język.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Wytłumacz tylko jak dostroić ten karnel albo daj linka. Wszystko już chodzi bo sam sobie naprawiłem bez niczyjej pomocy, jedyne co nie działa tak jak powinno to ten karnel i dlatego się pytam co z nim zrobić żeby ładnie śmigał ? I tyle mi wytłumacz. A temat tak nazwałem bo nie miałem pomysłu na nazwę jak chcesz to zmień Tongue Dla mnie to nie ma znaczenia.

ps. Procek chodzi normalnie tylko podczas gdy miałem tego karnela cały czas chodził na maksa przez co zużywał baterię i to był mój problem teraz mam stokowego :/ i chodzi wszystko normalnie bateria trzyma tak jak trzymała przed wgraniem 4.1.2 szkoda mi tylko tego recovery i większego taktowania.
Tego telefonu już dość dawno nie mam więc musisz sam sobie pomóc.
Kernel w wersji b4 był świetny z tego co pamiętam zaś w b5 już do bani i tyle na jego temat, stweaks służy do tego aby poustawiać więc do dzieła.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Okey w smooth scaling level ustawiłęm 800 MHz ( default ) i skaka + - tak:

Core 0 = 800 800---- 800 800---- 800 400 800
Core 1 = 800 stopped 200 stopped 800 200 200

chyba tak powinno być 

Lecz chciałbym się zapytać o jescze jedną opcję w Stweakes w zakładce CPU a mianowicie można zaznaczyć następującą opcję " GENTLE_FAIR_SLEEPERS " i domyślnie po wgraniu karnela było zaznaczone ale odznaczyłem z tego co widzę to coś tam piszę o daniu lepszym reagowaniu bateri w UI " Disabling GENTLE_FAIR_SLEEPERS may give you better UI responsiveness " czyli że jak wyłączone to chyba oszczędza energię ale co w zamian ? Bo troszkę nie kumam Wink

Po odpowiedzi temat prawdopodobnie do zamknięcia z góry dzięki za pomoc i podsunięcie tego stweakes Smile Myślę że już nie będę przeszkadzał na tym forum.
Jak wyłączysz GENTLE_FAIR_SLEEPERS to system będzie szybciej nieco działał (lepsza responsywność) ale kosztem baterii i vice versa, jak włączysz to system działa wolniej ale i bateria wolniej leci bo mniej zasobów jest używane.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
A widzisz takie cuda, dzięki już rozumiem Smile

Ps na 800 MHz ( default ) i tak skaka często do 1200 MHz a na stocku nie ciągnie tak przy tym samym " teście "Tongue Na razie dziękuję temu karnelowi. i poszukam jakiegoś zamiennika lub pozostanę przy zwykłym.
Jaki masz governor procesora ustawiony? Od tego zależy jak pracuje skalowanie.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Dobra chyba wszystko opanowane wyniki były różne bo raz był karnel który podkręcał procesor na maksa a po jego ustawieniu, usunołem go ponieważ jak się okazało telefon nie spał. I dlaczego podczas godzinnego testu spał ? chodziło prawdopodobnie o taskkilera " Inteligentne RAM Booster Pro " który trzymał mi procesor podczas wyłączenia na 200 MHz zobaczyłem po zainstalowaniu programu CPU spy plus oraz od odinstalowania tej apk. podczas ładowania telefon nie chodził mi już cały czas na 200 MHz tylko połowa była na 200 MHz a połowa w deep sleep ( ładuję podczas nocy w sumie dzisiaj nieźle dospałem i ładował się 12 godz Tongue Mam nadzieję że batka się nie spali ) Wydaję mi się że to właśnie dla tego nie mogłem odnaleźć przyczyny dlaczego telefon się rozładowuje tak szybko ponieważ po eliminacji tego co podejrzewałem chodziło dobrze a potem jak załączyło się taskkilera znów się psuło dobrze że znalazłem gdzieś w google dlaczego nie warto instalować taskkilerów Big Grin

Bateria znikała natychmiastowo nic dziwnego skoro telefon chodził podczas wyłączenia i podczas włączenia.

Dzięki za wyrozumiałość i przepraszam za problemy oraz moją ortografie Rolleyes

PS. Właśnie teraz się skapłem o tym taskkileże i ledwo co odłączyłem od ładowarki zobaczę jaki poziom baterii będzie wieczorem i ewentualnie dam znać ale ogólnie myślę że temat do zamknięcia . Bardzo mi pomogliście Smile

PS2. A jescze chciałem się zapytać czy znacie jakąś apk. pokazującą na pasku stan pamięci RAM która nie jest taskkilerem ponieważ często mi się ona zapycha i zwykle w najważniejszych momentach gra się przycina przez co tracę dużo pkt. itp. A jeśli pokazała by mi np poziom RAM zorientuję się że zaraz się zatnie i jakoś oczyszczę fonka.
Pamięć w androidzie jest dynamicznie przydzielona i zwalnia te w tle do działania aktywnego procesu.
Niema czegoś takiego jak w Windows więc to na bank nie jej wina pamięci.
.

Odpowiedz Safari MacOS

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości