W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sgs2 vs sgs3

SGS2 VS SGS3
co mi polecacie i dlaczego.bo jednak z apple zrezygnowałem.
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
ja polecam sgs3 bo nowszy model.
Jednak jest z nim mały problem.... jeszcze go nie ma w sprzedaży.Big Grin
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
wiem Big Grin i jeszcze cena.... w tajwanie już jest
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
Kup s2 też spoko fon i szybki a cena oki już jest.Wink
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Oczywiście SGSIII jest fonem godnym uwagi, ale ja osobiście nie jestem całkowicie przekonany co do tego, by zachodziła konieczność posiadania go już i teraz.
Wcześniej wspomniana cena - jasne - będzie najprawdopodobniej dość wysoka i właśnie m.in. dlatego warto się zastanowić czy smartfon jest jej wart w odniesieniu do tego co oferuje. Nie przeczę, specyfikacja techniczna i potencjalne możliwości w dużym stopniu usprawiedliwiają cenę urządzenia - rodzi się jednak pytanie: w jakim stopniu SGSIII przewyższa SGSII w kwestii wydajności.
Wbrew pozorom jest to ciekawe pytanie - z kilku względów.

Po pierwsze...
Czy istnieją jakieś gry/programy, które źle działają na SGSII? "Tną się" albo coś... Nie znam takich i nie trafiłem na doniesienia o takich. Oczywiście są pewne gry, które całkowicie nie chcą działać na tym urządzeniu, ale to już nie jest kwestia jego wydajności.
Oczywiście... są jeszcze różnego rodzaju benchmarki, których wyniki stawiają SGSIII wysoko ponad jego starszym bratem, ale... Jeśli taki na przykład COD czy inna wymagająca gra działa mi płynnie i sprawnie na SGSII to jakie znaczenie ma dla mnie wynik benchmarku? Czy na SGSIII będzie ona działała w jakiś sposób lepiej, szybciej, wydajniej?

Po drugie...
4 rdzenie w SGSIII uważam za specyfikację bardziej marketingową niż użyteczną. Nie wiem czy obecnie istnieją aplikacje umiejące wykorzystać 4 rdzenie - może za jakiś niedługi czas zaczną takowe powstawać, jednak obecnie dla ogromnej ich większości nawet 2 rdzenie to o jeden za dużo. A patrz - działają i to nawet zadziwiająco dobrze. Smile
Może sam Android wykorzysta cały potencjał nowego CPU... Może... Chociaż z drugiej strony, nawet średniej klasy CustomROM działa dobrze na 1- lub 2-rdzeniowych procesorach.
Jakoś nie przychodzi mi teraz do głowy żadna smartfonowa aplikacja (wyłączając niektóre gry i benchmarki), która do działania potrzebowałaby jakiejś niewiarygodnej mocy CPU/GPU.
Jako ciekawostkę, przytoczę tu fakt istnienia urządzenia o nazwie kodowej SCH-i939, które jest niczym innym jak wersją SGSIII przeznaczoną na rynek amerykański. Tu nie ma 4 rdzeni - tu są "tylko" dwa jajka a i tak pierwsze testy wskazują większą wydajność tego układu.
Tak więc... Nie zawsze ilość ma znaczenie. Tongue

Po trzecie...
SGSIII posiada co prawda większy ekran, o większej rozdzielczości, jednak jest to ekran wykonany w technologii PenTile - czyli "gorszy" niż ten w SGSII. Mniejsza ilość subpikseli na ekranie PenTile może w pewnych warunkach powodować wyświetlanie obrazu o jakości zauważalnie gorszej niż ten z ekranu SGSII. Może, ale nie musi - to jest już kwestia indywidualnego oka użytkownika. Kto jest wyczulony na tego typu sprawy to pewnie zauważy ten fakt.
Natomiast za duży plus uznaję fakt, że same gabaryty urządzenia nie zwiększyły się tak jak na to może wskazywać zwiększona przekątna ekranu - w porównaniu do SGSII, wielkość urządzenia wzrosła tylko nieznacznie. Jest to o tyle ważne, że już SGSII jest trudny do jednoręcznej obsługi ze względu na swoją wielkość. Dalsze zwiększanie gabarytów urządzenia może tylko pogorszyć komfort ich obsługi.

Po czwarte... (to już bardziej taka globalna teza...)
Android i aplikacje dla tego systemu...
Obawiam się, że system operacyjny w tym urządzeniu jest jego największą słabością - znaczy... nie tylko tego urządzenia - Android jest najsłabszym ogniwem każdego urządzenia na którym pracuje. Nie, nie, nie... Nie mam zamiaru narzekać tutaj na Antka. Chodzi mi o coś innego.
Android jest systemem, który zajmie/skonsumuje/wypełni (zwał jak zwał) każdą ilość zasobów sprzętowych. Zajmie/skonsumuje... co nie znaczy, że wykorzysta z pożytkiem dla użytkownika. To jest akurat fakt podnoszony w wielu dyskusjach na różnych forach i przy okazji różnych spraw. No cóż... Antek taki jest i już.
Chodzi mi o to, że Android jako system może nie pozwolić urządzeniu na "rozwinięcie skrzydeł" i udowodnienie co tak naprawdę warta jest jego specyfikacja sprzętowa. Ergo... Wypasiona specyfikacja może być najzwyczajniej nieodczuwalna dla użytkownika. Fon będzie pracował z taką samą "chyżością" jak jego starszy 2-rdzeniowy brat.
Pisząc to odnoszę się tutaj do wymagań takiego np. Windows Phone, który niejednokrotnie potrafi pracować płynniej i sprawniej na 1-rdzeniowym CPU 1 GHz niż Android na 2-rdzeniach po 1.5 GHz... Ale to tylko taka dygresja na marginesie.
Wspomnę jeszcze tylko o jednej rzeczy. Nie jest tajemnicą, że duża liczba deweloperów (szczególnie tych mniejszego formatu) nie zawraca sobie głowy prawidłową i całkowitą optymalizacją tworzonego przez siebie oprogramowania. Prowadzić może to do sytuacji, że taka apka będzie "się cięła" tak samo na 1- jak i na 2- czy 4-rdzeniowych CPU. Pomijam tu już wcześniej przytoczony fakt, że i tak najprawdopodobniej nie użyje więcej niż 2 rdzeni Tongue

Po piąte...
SGSIII posiada sporo pojemniejszą baterię niż SGSII - fakt. Pytanie tylko, czy zapewni ona dłuższy czas pracy urządzenia. Dostępne w Internecie testy i porównania wskazują na to, że raczej tak. Jednak z drugiej strony, test testem a życie życiem. Osobiście sceptycznie jestem nastawiony do tego zagadnienia. Android to zwierz łakomy na prąd a i wnętrzności urządzenia też nie są zasilane powietrzem... Większa bateria, ale też "mocniejsze" komponenty urządzenia. Co prawda marketing Samsunga wysoko wynosi kwestie energooszczędności nowej specyfikacji jednak ja osobiści ostrożnie podchodzę do tych rewelacji. Przysłowiowym "krakowskim targiem" przyjmuję, że stosunek większej pojemności baterii i zapotrzebowania na prąd przez urządzenie zbilansuje się do wartości standardowych dla tego typu urządzeń - czyli 2-3 dni normalnego używania jako telefon i kilka godzin przy intensywnej "zabawie". Wbrew pozorom, 2200 mAh przy tej specyfikacji raczej rewelacją nie jest moim zdaniem. Jakieś 3000 mAh przy tym sprzęcie to już by dało jakiś wymierny efekt (co potwierdza Motorola Droid RAZR MAXX swoją 3300 mAh baterią), ale 2200 raczej tylko zniweluje większe zapotrzebowanie na prąd i sprowadzi całość do standardu. Tak myślę.

Reasumując...
Z praktycznego i funkcjonalnego punktu widzenia, wydaje mi się, że natychmiastowe, tu i teraz, kupowanie SGSIII jest raczej przerostem formy nad treścią. Fon wchodząc do sprzedaży zapewne będzie miał zaporową - jak na nasze warunki - cenę jednocześnie nie oferując nic, co by MNIE zmuszało czy zachęcało do przesiadki z SGSII.
Tym samym uważam, że SGSII równie dobrze spełni Twoje oczekiwania jak SGSIII - z tym, że za sporo niższą cenę.

Powyższy tekst jest moim i tylko moim poglądem na tą sprawę - to tak w kwestii uzupełnienia Smile

Odpowiedz Opera Windows 7
Popieram poprzednika w 100% i nic nie można dodać niestety. Big Grin
SGS 3 jedynie co to wyglądem może kusić jeżeli tylko komuś akurat się podoba taki a nie inny design. Wink
.

Odpowiedz Opera Linux
Pentile w S3 zastosowano ponoc dla zmniejszenia zużycia, jak wyjdzie zobaczymy. Do tego dodatki które samsung zapowiedział są bardzo drogie, szczególnie indukcyjna ładowarka. S3 to taka ewolucja S2, która nie do końca poszła w dobrym kierunku-niech mi ktoś powie dlaczego nowy flagowiec jest coraz większy? Patrząc na to to S4 będzie miał 5,3' ale oby nie. Zatem jak ktoś chce miec bardzo duzy zapas mocy i duży ekran to niech bierze S3.
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
(05-20-2012, 03:06 PM)Dominik napisał(a): Pentile w S3 zastosowano ponoc dla zmniejszenia zużycia, jak wyjdzie zobaczymy.

No tak się tłumaczą. Ponoć niebieskie piksele wywalają się najczęściej i jako pierwsze - dlatego zmniejszyli ich ilość... Choć coraz częściej pojawiają się opinie, że najzwyczajniej nie wyrobili się z masową produkcją nowych "normalnych" ekranów dla SIII - generalnie, tak na chłopski rozum, w to jakoś bardziej wierzę Smile

(05-20-2012, 03:06 PM)Dominik napisał(a): S3 to taka ewolucja S2, która nie do końca poszła w dobrym kierunku-niech mi ktoś powie dlaczego nowy flagowiec jest coraz większy? Patrząc na to to S4 będzie miał 5,3' ale oby nie.

Co do wielkości ekranu... Niestety - trendy. Innego uzasadnienia nie widzę. Być może większy ekran daje lepszy komfort patrzenia na obraz, ale na pewno nie daje większego komfortu obsługi.

Mówiąc o ewolucji SII również masz rację. Zapewne można to było zrobić lepiej. Choć obawiam się, że "tuning" i "ewolucja" są dużo mniej marketingowe niż "nowy model".

(05-20-2012, 03:06 PM)Dominik napisał(a): Zatem jak ktoś chce miec bardzo duzy zapas mocy i duży ekran to niech bierze S3.

Tu wracając do moich poprzednich dywagacji zapytam... Po co mi ten "bardzo duży zapas mocy" skoro jeszcze przez dłuższy czas nie będę w stanie (o ile wogóle) go wykorzystać w pożyteczny dla siebie sposób... Tongue

Tego typu kwestii jest dużo. Producenci gonią na łeb, na szyję z coraz "mocniejszymi" urządzeniami nie biorąc pod uwagę, że tak faktycznie to większa część "mocy" tego urządzenia będzie leżała odłogiem - tak czy owak zapłacić za nią trzeba Tongue. No cóż, biznes musi się kręcić Big Grin

Kupno S2 po S1 miało więcej powodów sensownych niz kupno S2 po S3, np w s2 w stosunku do s1 dodano diodę od aparatu, matryce bez pentile, wyjście hdmi-mhl, host usb i obsługa pendrive, a w s3? Gadżety typu ładowarka bezprzewodowa, wieksza wydajność ale ciagle to samo mali 400 choć podrasowane i lepsza obudowa ponoć. Zatem przynajmniej ja przesiadac się z jakiegoś 2 rdzeniowca na S3 nie widzę sensu obecnie Wink
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Zawsze podziwiałem ludzi umiejących skoncentrować cały sens problemu w kilku prostych zdaniach Big Grin

Chociaż jedna uwaga...

(05-20-2012, 07:12 PM)Dominik napisał(a): niz kupno S2 po S3

Przypadkiem nie odwrotnie? Tongue

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości