W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
s off boota 1 53 xxx

S-OFF boota 1.53.xxx
Witam,

mam stockowy ICS, więc odblokowywalem Bootloadera przez strone htcdev.com. Wszystkie pięknie ale gdy próbuje zainstalować system z wersją h boota starszego to plik ładuje się po czym wraca do ekranu głownego hboota. Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Proszę o pomoc.

Dodam ze powejsciu w hboota. Na gorze widnieje napis Unlocked, jednak caly czas jest S-on oraz boot w wersji 1.53.xxxx
Odpowiedz Firefox Windows 7
z tego co mi wiadomo boota 1.53.xxxx nie da sie juz zanizyć i nie ma jak narazie s-off na niego... wiec masz lipe. boot.img zawsze bedziesz musial recznie poprzez fastboota wgrywac, albo takim programikiem costamGUI (musialbym poszukac na xda)
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Witam wszystkich Smile

A czy ta metoda nie pozwala na s-off hboota 1.53.xxxx? Sam chciałbym pobawić się nowymi romami, dopiero zaczynam z Androidem, a tak się składa, że moja maszyna posiada właśnie boot 1.53, dlatego warto się upewnić.
Odpowiedz Opera Windows 7
nie próbowałem tego Smile tak więc jeśli to działa to byłaby to dobra informacja

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Witam,
właśnie kolega "Parciez" mnie wyprzedził, a chciałem spytać o kolejne możliwości odblokowania s-off hboot 1.53.XXXX, bo na stronce którą "Ryrzy" podaje w "[How-To] [HTC Evo 3D] S-OFF + Recovery + ROOT ||" pojawiają się nowe sposoby które nie wymagają rejestracji na htcdev.com.
Jestem słabo zorientowany w temacie (do tej pory działałem na symbianach) a chciałbym spróbować zmodyfikowanego roma.

Jest jakaś druga opcja oprócz htcdev.com (poruszona na xda-developers):
Method D to s-off hboot 1.53.XXXX:

"or

Quote:
flash an ICS ROM from recovery(Method B from 10 to 14)
open ICS ROM.zip and extract boot.img to a folder which contains adb, fastboot and AdbWinApi.dll
go to fastboot and type:

fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot"

też w późniejszych wypowiedziach pojawiają się jakieś sposoby z "JuopunutBear S-OFF" i kierują do stronki http://unlimited.io (tylko to jakieś sposoby z kabelkiem który trzeba w odpowiednie miejsca przyłożyć) i wtedy coś mieszać dalej Smile.

Może ktoś bardziej kumaty by zerknął, i ocenił jakie są szansę takiego zabiegu, rozumiem że tyle zachodu o to aby ominąć oficjalny sposób i nie wylądować na liście potencjalnych kombinatorów którym może później serwis wcisnąć że złe działanie telefonu jest spowodowane zabawą w romy Smile.
wyjaśnijmy sobie coś... htcdev nie robi S-OFF !! ono tylko odblokowuje bootloader częściowo, ale nadal jest S-ON.
co do linku zerkne na to w wolnej chwili

Dziękuję mistrzu Yoda Smile. Ostatnio przewertowałem prawie cały wątek tego forum xda-developers.com, ta sztuczka z kabelkiem jest nazywana wire trick, dodatkowo też wyczytałem w innym wątku o jeszcze innym sposobie, ale nie chcę zaśmiecać forum tym jak to zrozumiałem (bo jak widzisz lekko się motam), z tego co pamiętam jakiś uniwersalny sposób na większość modeli htc, ale niestabilny, i trzeba zrobić dotację dla autora aby ujrzeć resztę Smile. Jak znajdę ten temat to podrzucę.
podzieliłem temat bo sie offtop zrobił

co do tej opcji z testpointem wyglada spoko. może nawet zaryzykuje i sobie zaktualizuje hboota do 1.53 i to przetestuje xD

Odświeżam temat.

Czy da radę jednak S-OFF boota na 1.53.xx bo chciałbym wgrać Yoda ICS, ale do tej pory miałem tylko samsungi a tam wszystko było banalnie proste, więc trochę boję się bawić nie mając wiedzy o moim EVO Smile
Odpowiedz Firefox Windows 7
jeszcze nie sprawdzałem ten metody z testpointem (kabelkiem)... ale podobno działa Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości